Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ankieta
Pytanie: Co lepsze: GIMP czy Photoshop
GIMP - 492 (81.3%)
Photoshop - 113 (18.7%)
Głosów w sumie: 532

Strony: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 42
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gimp czy Photoshop?  (Przeczytany 317221 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
intruz
Użytkownik

Reputacja: -15 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 567
Galeria Użytkownika


disturbet


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #490 : 26.03.2011, 18:49:38 »

Nie bój nic, mam PSa co i wiem trochę o nim. Mrugnięcie
Co chcesz wiedzieć? Zresztą o tym nie warto tu dyskutować, to forum GIMPa. ;d
Zapisane





Raven77
Gość
« Odpowiedz #491 : 26.03.2011, 19:20:49 »

No właśnie. Widzę że Faktycznie masz PS, ale tylko masz bo nic o nim nie wiesz. Forum tak o gimpie ale temat dotyczy obu programów.No wykaż mi jakieś niedogodności lub wady a Photoshopie. Albo wiesz co . Podaruj sobie pisanie. Brak Ci po prostu jakiegokolwiek doświadczenia z photoshopem.Gdyby było inaczej już byś mi wskazał wady. Bo niewątpliwie je ma, jak każdy program. Tyle tylko, że photoshop bije na głowe Gimpa swoimi możliwościami ,rozwiązaniami stylu i interfejsu. Podam ci konkretny następny przykład.
Iośc zainstalowanych pędzli: W Photoshopie mam ich ok 3200 - wszystko jest ok.
Dokładnie takie same wgrałem do Gimpa i co sie stało. Biedny programik uruchamiał sie 5 razy dłużej, a wyszukanie odpowiedniego pędzla to wyczyn nie lada.
Idąc dalej tym tropem: twierdzissz że to odrębne programy to jakim cudem pędzle z PS można załadować do Gimpa. Np: Corel Paint lub Corel Paint Shop Pro to oddzielne programy bo nic z nich nie przeniesiesz do PS. I wcale nie twierdzę że Gimp jest zły, po prostu wysiada w porównaniu z PS. To tyle "przyjacielu" szkoda mi czasu na jałową dyskusje.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 30.03.2011, 17:56:35 wysłane przez Terrqge » Zapisane
intruz
Użytkownik

Reputacja: -15 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 567
Galeria Użytkownika


disturbet


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #492 : 26.03.2011, 19:26:48 »

Dobra, dobra. Już nie bądź taki koksiaz. Ale ty jestes jednak noob, po co ci 3200 pedzli? Widac ze laik.
Ale nie chce sie klócić bo znaczysz za malo w moim zyciu by marnowac czas.
ciał.
Zapisane





Raven77
Gość
« Odpowiedz #493 : 26.03.2011, 20:03:54 »

HaHaHa. Po co mi 3200 pędzli - no ja ci nie powiem.
Zaśmieję się drugi raz hahahahahahahaaha tak kończy dyskusje 13 letnie dziecko które nie miało żadnych argumentów  w dyskusji.
Kończy obrażając rozmówce.
No ale życzę Ci tylko dobrego. A jak znajdziesz w swoim zajętym życiu czas to polecam kurs Photoshopa. Techniki Pracy (4 płyty).
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 30.03.2011, 17:57:18 wysłane przez Terrqge » Zapisane
intruz
Użytkownik

Reputacja: -15 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 567
Galeria Użytkownika


disturbet


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #494 : 26.03.2011, 20:40:35 »

Luz, powiedz mi tylko czy używasz za każdym razem tylu pędzli? Weź nie bądź żyła i powiedz. Reszte sobie odpuść. I fakt, mam trzynaście lat.  Chichot
Zapisane





Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #495 : 27.03.2011, 09:26:01 »

Podam ci konkretny następny przykład .
Iośc zainstalowanych pędzli: w photoshopie mam ich ok 3200 - wszystko jest ok
Dokładnie takie same wgrałem do Gimpa i co sie stało . Biedny programik uruchamiał sie 5 razy dłużej a wyszukanie odpowiedniego pędzla to wyczyn nie lada.
Idąc dalej tym tropem: twierdzissz że to odrębne programy to jakim cudem pędzle z PS można załadować do Gimpa .Np: corel Paint lub corel Paint Shop Pro to oddzielne programy bo nic z nich nie przeniesiesz do PS I wcale nie twierdzę że Gimp jest zły , po prostu wysiada w porównaniu z PS. To tyle "przyjacielu" szkoda mi czasu na jałową dyskusje.
Pozdrawiam

Tutaj definitywnie pokazujesz, że Twoja znajomość dot GIMPa jest mizerna Mrugnięcie Jako użytkownik Photoshopa, na pewno słyszałeś o plug-inach. W GIMPie nie jest inaczej. Do czego zmierzam -> jest plug-in, który pozwala Ci ładować konkrentne grupy pędzli, a nie 3,2k a potem płaczesz, że uruchamia się nie wiadomo jak długo Mrugnięcie Mowa tu o "Brush Manager". Wyszukiwanie danego pędzla jest proste jak "świński ogon".

Sam siedziałem na PSie, ale jego interfrejs, układ w menu etc kompletnie do mnie nie przemawia. Więcej czasu szukam na znalezienie danej opcji, niźli samej pracy. Tu już kwestia indywidualna i nie ma co się spierać. Wiadomo, że GIMP nie ma czegoś takiego jak Puppet Wrap, Blending options i wiele innych, ale to już indywidualna kwestia. Bardziej podoba mi się zasada, tak jak jest na Linuxach: "Jak sobie skonfigurujesz, taką będziesz miał pracę", czyli wolę poświęcić czas na ustawianie wszystkiego, wgrywanie a potem szaleństwo, a nie tak jak w PSie - od razu gotowe do roboty i nie wiadomo za co się złapać, bo nie mogę znaleźć, albo zajmuje to za dużo czasu.
Ale powtarzam, to jest indywidualna kwestia.
Zapisane
Raven77
Gość
« Odpowiedz #496 : 27.03.2011, 11:18:25 »

Witaj.
No  ale rozmawiamy o programach czy dodatkach o nich?
Po drugie nie używam pluginów, wtyczek, dodatków itp.
Wszystkie prace wykonane z  podstawowymi narzędziami danego programu.
Jeśli pozwalasz aby plugin za Ciebie robił efekt to niewiele się nauczysz.
Bedziesz jak napisał przedmówca "dwa lata siedział w Gimpie i nie znał jego wszystkich opcji (możliwości).
Owszem pluginy dodatki - fajna sprawa  - raz klikniesz i napis gotowy . Ja jednak cały czas sie ucze i nie szukam drogi na skróty.Rozwiązanie problemu z wykonaniem jakiegoś efektu daje mi więcej satysfakcji niż kikanie na gotowce.
Pozrdawiam.
« Ostatnia zmiana: 30.03.2011, 17:58:00 wysłane przez Terrqge » Zapisane
Paped
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 11
Galeria Użytkownika

Paped


Zobacz profil
« Odpowiedz #497 : 27.03.2011, 11:49:34 »

Moze inaczej...

Co lepsze GIMP+Compiz+Wtyczki czy PS?
« Ostatnia zmiana: 30.03.2011, 17:58:17 wysłane przez Terrqge » Zapisane
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #498 : 27.03.2011, 11:54:41 »

@Raven77

Temat jest zbyt ogólny - GIMP vs PS, można się rozdrabniać i nie skończyć. Tak jak walka między Playstation a XBox Mrugnięcie
Akurat napisałem o pluginach wspomagających zorganizowanie się w zasobach, zapis każdej warstwy osobno etc Mrugnięcie Nie wspominam o skryptach, które odwalają za użytkownika całą pracę, bo (i tutaj się zgodzę z Tobą) niewiele można się nauczyć (NAUCZYĆ!). Jak wiesz jak uzyskać dany efekt, wiesz również jakie niedociągnięcia mogą powstać przy używaniu automatyzacji i szybko to zreperować, to poświęcony temu czas szybko się zwróci Mrugnięcie I na tym droga na skróty polega (W moim odczuciu. Korzystasz z niej, jak masz absolutną pewność, bo tak to nie ma co pisać).

Co zaś tekstu:

Cytuj
Bedziesz jak napisał przedmówca "dwa lata siedział w Gimpie i nie znał jego wszystkich opcji (możliwości)

Podobnie jest z PSem, Blenderem, 3ds Max'em i masą innych programów. W zależności czego wymagasz od danego programu, do czego chcesz go wykorzystać. Jedna droga jest łatwiejsza, druga trudniejsza.

Poza tym, jeżeli osoba potrzebuję programu do obróbki grafiki, by zeskalować zdjęcie, usunąć przepalenia, czerwone oczy etc, zastosuję GIMPa. 5k na PSa w celu użycia takich błahostek to IMHO mija się z celem Mrugnięcie
Jeżeli mówimy o pracach, które mają niebanalny wpływ na nasz wizerunek, a'la druki etc, to racja, PS może się pochwalić udanymi rozwiązaniami, ale GIMP nie jest w tyle.

Możliwości do porównywania jest wiele. Kluczowym ogniwem jest użytkownik, który wykorzystuje dany program graficzny i ma wiedzę, by odpowiednio nim "sterować" by doprowadzić pracę do finiszu Mrugnięcie

@Paped: Co lepsze? Nutella czy dżem truskawkowy? Jak wspomniałem, to zależy od indywidualnych preferencji. To wszystko.
Zapisane
Paped
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 11
Galeria Użytkownika

Paped


Zobacz profil
« Odpowiedz #499 : 27.03.2011, 12:01:46 »

Dobrotek , chodzi mi o to czy GIMP z ulepszeniami dorównuje PSowi. Bo np nie uzyskam w GIMPIE ładnej metalicznosci chociaz jest fajny skrypt/wtyczka layer stylr (czy cos takiego) i tylko w małym stopniu odbiega od metalu z PSa.

EDIT:
Napiszmy do GIMPA zeby zrobili go płatnego tak do 30 zł np.
« Ostatnia zmiana: 30.03.2011, 17:58:53 wysłane przez Terrqge » Zapisane
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #500 : 27.03.2011, 12:32:04 »

Są inne sposoby, by uzyskać metaliczność, nie tylko za pomącą skryptów, plug-inów Mrugnięcie Powtórzę się:
Cytuj
Kluczowym ogniwem jest użytkownik, który wykorzystuje dany program graficzny i ma wiedzę, by odpowiednio nim "sterować" by doprowadzić pracę do finiszu Mrugnięcie
Zapisane
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #501 : 27.03.2011, 14:20:20 »

GIMP, bo po dodaniu wtyczek jego możliwości są bardzo zbliżone do możliwości PSa, a cena GIMPa, a właściwie jej brak, jest taką zaletą nad PSem, że PS jest po prostu nieopłacalny.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #502 : 27.03.2011, 17:28:58 »

@Raven77: weź sobie na wstrzymanie, jakiejś melisy, czy innego bromu.
Forum gimpuj.info to nie forum ludzi-których-nie-stać-na-PSa, tylko użytkowników GIMPa. Jak wolisz Photoshop i nie umiesz nic zrobić w GIMPie, a także nie masz ochoty na naukę, to co tu robisz?

Reszta: nie karmcie trolla.
Zapisane
Raven77
Gość
« Odpowiedz #503 : 27.03.2011, 19:04:01 »

Dzieci moderatorzy pobiegły do Adminka na skargę hahahaha.
No a ten oczywiście nie potrafi inaczej jak obrazić. Gratulacje mistrzowie.
Potrafie tak samo w gimpie jak i ps sie poruszać. Robiąc tutorial to raczej powinienem - co?
No bo moge zerżnąc od innego użytkownika np z angielskiej strony - Jak w przypadku wielu tutoriali na tej stronie.
No ok ok. Znowu bromu każą mi wziąć - Kurde starość nie radość.
Ciekaw jestem czy wiesz do czego używano bromu?
Zapewne kiedy dolewano chłopakom w wojsku do posiłku to byłeś w planach rodziców lub jeszcze plemnikiem.
Co tu robie? Dyskusja dotyczyła porównania programów. Zrobiłem to podająć przykłady zamiast mleć ozorem. No wybacz że nie pieje z zachwytu nad Gimpem. to tylko moja ułomnośc. Sory.
Pozdrawiam ekipe.

« Ostatnia zmiana: 01.05.2011, 22:44:09 wysłane przez Raven77 » Zapisane
Strony: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 42
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Gimp czy Photoshop?
Skocz do: