Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ankieta
Pytanie: Co lepsze: GIMP czy Photoshop
GIMP - 492 (81.3%)
Photoshop - 113 (18.7%)
Głosów w sumie: 532

Strony: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 42
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gimp czy Photoshop?  (Przeczytany 316405 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
intruz
Użytkownik

Reputacja: -15 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 567
Galeria Użytkownika


disturbet


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #504 : 27.03.2011, 20:03:39 »

Raven77 - Nie dość że nie potrafisz szanować ludzi w internecie, to jeszcze ich obrażasz. Brak mi słów.
A jeszcze, skoro z Ciebie taki hiper mistrz w GIMPie i PSie zarzuć jakąś prace w PSie i zrób to samo w GIMPie.
Albo nie będę z tobą dyskutował bo mi warn poleci.  laugh
LOL co post kogoś pozdrawiasz, nie wiedziałem że wszyscy są tu chorzy. -,-
Zapisane





Raven77
Gość
« Odpowiedz #505 : 27.03.2011, 20:43:06 »

Obrażam kogoś?
No tak nazywając 13-to letniego chłopca dzieckiem. Tak no przepraszam proszę pana.
Kochani to jałowa wymiana zdań do niczego nie prowadzi, więc po prostu podajmy sobie łapy na zgode i po kłopocie.
Odnośnie moich amatorskich prac to zapraszam na moją strone.
No niewolno mi podać jej tu bo to reklama ale adres jest w profilu.
Tak  właściwie to kilka z nich zrobionych Gimpem jest na tej stronie. Herb, usuniecie napisu z tła itp.Wwszystkie jako pomoc dla użytkowników.  No jako osoba pod innym loginem wstawiłem także kilka wideo tutoriali. Ale miały za mało punktów i były bez sensu. (to adminów opinia) także moje posty z udzieloną odpowiedzią na pytania użytkowników poleciały do kosza. Choć były jasne i precyzyjne.
No a Ty mi mowisz że nie szanuje ludzi w necie?  Jakoś nie przypominam sobie abym kogoś nazwał "noob" lub kazał komuś brać środek uspokajający hahaha. Zaraz zaraz to Ty nazwałeś mnie tak.
Wygląda na to, że poprostu admin ma zawsze racje. No ok kończe to pisanie bo tylko trace czas. Ja wiem swoje Wy swoje.
Pozdrawiam  
 - To zwyczajowe określenie okazujące właśnie choć odrobinę szacunku innym i określające moją postawę dla rozmówcy jako przyjazną.


« Ostatnia zmiana: 10.04.2011, 08:26:23 wysłane przez Raven77 » Zapisane
Aydi
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

Aydi


Zobacz profil
« Odpowiedz #506 : 09.04.2011, 19:25:33 »

Witam
Wcześniej używałem PS'a, ale jak wiadomo, jest on płatny i po skończeniu się wersji testowej muszę przerzucić się na coś innego. Gimp wydaje mi się przyzwoitym programem, lecz chciałbym się dowiedzieć, czy jest możliwość osiągnięcia podobnych wyników pracy jak w PS'ie. A mianowicie:

Jest to jedna z moich prac. Czy w gimpie można osiągnąć podobny efekt? Czy ciężką pracą i kombinowaniem możliwościami programu jest szansa na zrobienie podobnych, a zarazem niesamowitych rzeczy?
Pozadwiam
Zapisane
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #507 : 09.04.2011, 21:07:48 »

Oczywiście, że tak, ale wymaga to poświęcenia dużej ilości czasu.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
UppertiVe
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika


Ogarniam!


Zobacz profil
« Odpowiedz #508 : 09.04.2011, 21:57:59 »

Ja powiem tyle, pół roku pracowałem w Photoshop'ie, jeden dzień (Od dzisiaj) w GIMP'ie, i według mnie pewne jest to, że GIMP.
Zapisane


Mordrag122
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 296
Galeria Użytkownika

Mordrag122


Zobacz profil
« Odpowiedz #509 : 10.04.2011, 11:12:32 »

Pracowałeś w PSie tzn.? Pokaż jakąś pracę. Robiąc sygnatury nie docenisz PSa. Mrugnięcie
Zapisane
UppertiVe
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika


Ogarniam!


Zobacz profil
« Odpowiedz #510 : 10.04.2011, 17:16:35 »

Pracowałeś w PSie tzn.? Pokaż jakąś pracę. Robiąc sygnatury nie docenisz PSa. Mrugnięcie
Robiłem, lecz prac nie mam, ja bardziej doceniam GIMPa niż Photoshop'a.
W GIMPie o wiele lepiej się pracuje, fajnie prace wychodzą.
Zapisane


NexaT
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 182
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #511 : 01.05.2011, 21:20:38 »

Jestem za gimpem, przykłady czemu PS jest do kitu:

1. Kosztuje
2. Ma kupe opcji, kupe nie przydatnych
3. Gdy się zainstaluje kilka dodatków do GIMP'a to mamy to samo co PS
4. GIMP jest za darmo

Pozdrawiam normalnych...
Zapisane



Cytat: INSEKT
Kto ma dużo reputacji, ten jest fajny  Cool
Raven77
Gość
« Odpowiedz #512 : 01.05.2011, 22:41:38 »



1. Kosztuje - Zgadza się
2. Ma kupe opcji, kupe nie przydatnych - Bzdura, jeśli pracowałeś z Ps to zapewne nie umiesz ich wykorzystać.
3. Gdy się zainstaluje kilka dodatków do GIMP'a to mamy to samo co PS - Totalna bzdura. Rozumiem że masz dodatki do Gimpa typu Content-Aware Fill, Wypaczanie marionetkowe, HDR czy całą część (dodatek) 3D
4. GIMP jest za darmo - Olbrzymia zaleta.

Zapisane
Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #513 : 01.05.2011, 22:56:37 »

@NexaT PS nie jest do kitu.

Ad.1 To komercyjny profesjonalny program, do zastosowań profesjonalnych, dedykowany dla grafików i firm zarabiających poważne pieniądze, a nie robiących lay w 40 minut za 20zł.

Ad.2 Patrz Ad.1 kupa z tych opcji może być nieprzydatna dla amatora, ale w wielkich maszynkach do robienia pieniędzy jest to przyśpieszenie i ułatwienie pracy dla grafików, którzy obcują głównie (bądź tylko) z interfejsem PS-a.

Ad.3 Tak, te kilka dodatków dużo ułatwia. Nawet niektóre powodują, że pewne rzeczy są prostsze do uzyskania niż w PS, ale nadal sporo trzeba robić nieco na okrętkę.

Ad.4 Darmowy GIMP nie oznacza, że w cholerę drogi (dla przeciętnego, a nawet ponadprzeciętnego zjadacza chleba) PS jest do kitu.

Żeby nie było, byłem, jestem i będę zwolennikiem GIMP-a. Ale jeżeli komuś, czy czemuś coś chcę zarzucić, to najpierw zapoznaję się z realiami.

No chyba, ze to po prostu zły dobór słów w pierwszy Twoim zdaniu? ;-)
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
NexaT
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 182
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #514 : 01.05.2011, 23:02:59 »

@NexaT PS nie jest do kitu.

Ad.1 To komercyjny profesjonalny program, do zastosowań profesjonalnych, dedykowany dla grafików i firm zarabiających poważne pieniądze, a nie robiących lay w 40 minut za 20zł.

Ad.2 Patrz Ad.1 kupa z tych opcji może być nieprzydatna dla amatora, ale w wielkich maszynkach do robienia pieniędzy jest to przyśpieszenie i ułatwienie pracy dla grafików, którzy obcują głównie (bądź tylko) z interfejsem PS-a.

Ad.3 Tak, te kilka dodatków dużo ułatwia. Nawet niektóre powodują, że pewne rzeczy są prostsze do uzyskania niż w PS, ale nadal sporo trzeba robić nieco na okrętkę.

Ad.4 Darmowy GIMP nie oznacza, że w cholerę drogi (dla przeciętnego, a nawet ponadprzeciętnego zjadacza chleba) PS jest do kitu.

Żeby nie było, byłem, jestem i będę zwolennikiem GIMP-a. Ale jeżeli komuś, czy czemuś coś chcę zarzucić, to najpierw zapoznaję się z realiami.

No chyba, ze to po prostu zły dobór słów w pierwszy Twoim zdaniu? ;-)

Każdy ma swoje zdanie.. Moja odpowiedź jest prosta i chyba stanowcza.. Połowa POLSKICH grafików zajmuje się tworzeniem przez kilka dni/miesięcy i potem zostawia to.. Dlatego taki PS byłby do niczego dla takiej osoby, jeśli ktoś pracuje przez lata w grafice to przepraszam zwracam honor PS jest lepszy. No ale są gusta i guściki, dobranoc.
Zapisane



Cytat: INSEKT
Kto ma dużo reputacji, ten jest fajny  Cool
Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #515 : 01.05.2011, 23:26:44 »

Nikt Ci nie zabrania uważać, że GIMP jest lepszy.
Np. Dla moich zastosowań jest wystarczająco dobry, a nawet ma kilka niepotrzebnych i narzędzi, czy opcji.
Chodzi o to, że nie PS jest dobrym programem, a nie do kitu. Dodatkowo na poparcie tego "kitu" wybrałeś złe argumenty.
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
jeawl
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #516 : 02.05.2011, 19:55:21 »

Photoshop jest dla bardziej zaawansowanych.
Gimp jest uniwersalny, na razie nie mam potrzeby, aby z niego zrezygnować.
Zapisane
MrKoval
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 11
Galeria Użytkownika

MrKoval


Zobacz profil
« Odpowiedz #517 : 25.02.2012, 00:55:25 »

Na zagranicznych forach i filmach widziałem wyniki pracy w Gimpie+GAP. Muszę stwierdzić, że wyniki są rewelacyjne. Trochę przeraża fakt, że trzeba się namęczyć. Jednak w taki sposób człowiek się też uczy, później wie co do czego służy.

Jestem święcie przekonany, że Gimpa można użyć w taki sposób, aby ludzie postronni myśleli, że do wykonania takiego obrazka bądź animacji wykorzystano drogie oprogramowanie.

Podsumowując: Twierdzę, że Gimp Team powinien rozwijać o podobne funkcje co PS Gimpa. Jednak znacznie usprawnione Mrugnięcie
Zapisane
Strony: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 42
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Gimp czy Photoshop?
Skocz do: