Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2 3 ... 28
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: SnajperQ sig tut  (Przeczytany 239553 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
SnajperQ
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 15
Galeria Użytkownika


..:I LoVe'GoThIc:..


Zobacz profil
« : 31.03.2007, 12:30:57 »

SnajperQ sig tut
Tutorial

Opracowanie: SnajperQ
Poziom trudności: średni







Oryginał znajduje się na stronie http://www.gimptalk.com/, ale nie pamiętam już jak się nazywał. Autorem oryginału jest Flying Penguin. Do wykonania tego tutoriala będą Ci potrzebne pędzle Fiery Brushes, które możesz pobrać z tej strony: http://patriot-dc.deviantart.com/art/Patriots-Fiery-Brush-Set-1-G-25509313.

Tutorial napisany w wersji GIMP 2.6.6. W innych wersjach nazwy narzędzi i pojęć mogą się różnić.



Lime Point Zaczynamy

Lime Point 1. Zaczynamy tworząc nowy obraz (Plik -> Nowy... [Ctrl+N]) o wymiarach 340x120 (ja wybrałem 350x150).

Lime Point 2. Następnie ściągamy render(najlepiej, gdyby była by to postać anioła, lub innego skrzydlatego stworzenia;-)) i zapisujemy go na dysku. Otwieramy go jako nową warstwę (Plik -> Otwórz jako warstwy... [Ctrl+Alt+O]), wybieramy narzędzie Pobranie koloru Narzędzie do pobierania koloru {O} i pobieramy kolor, którego jest najwięcej na naszym renderze.

Lime Point 3. Wypełniamy warstwę Tło za pomocą narzędzia Wypełnienie kubełkiem Wypełnienie kubełkiem [Shift+B] wypełniamy ją pobranym kolorem z pkt. 2.Tworzymy nową warstwę (Warstwa -> Nowa warstwa... [Shift+Ctrl+N]) i umieszczamy ją między tłem, a warstwą z naszym renderem.



Lime Point 4. Jako aktywną wybierz warstwę z renderem i zaznaczamy wszystko (Zaznaczenie -> Wszystko [Ctrl+A]) i kopiujemy zaznaczenie (Edycja -> Skopiuj [Ctrl+C]).

Lime Point 5. Wracamy do warstwy między tłem, a renderem. Na niej wklejamy zaznaczenie (Edycja -> Wklej [Ctrl+V]) i za pomocą narzędzia Przesunięcie Przesuwanie [M] rozmieszczamy nasz render. Tą czynność powtarzamy aż do zapełnienia nowej warstwy renderami.



Lime Point 6. Na tej samej warstwie stosujemy Rozmycie Gaussa (Filtry -> Rozmycie -> Rozmycie Gaussa) z ustawieniami:
  • Pionowo: 8 px
  • Poziomo: 8 px



Lime Point 7. Ciągle będąc na tej samej warstwie wchodzimy w Filtry -> Szum -> Wyciosaj i ustawiamy:
  • Ziarno losowości: 10
  • Przypadkowość (%): 100
  • Powtórzenia: 100

Niestety na obrazku poniżej wyciosanie nie zrobiło się poprawnie, ale powinniście mieć takie mocno poszarpane tło



Lime Point 8. Teraz wejdź w Filtry -> Rozmycie -> Rozmycie "w ruchu" i ustawiamy:
  • Typ rozmycia: Liniowy
  • Długość: 5
  • Kąt: 137



Lime Point 9. Teraz ustawiamy tryb warstwy między renderem, a tłem na Mnożenie.

Lime Point 10. Utwórz nową warstwę (Warstwa -> Nowa warstwa... [Shift+Ctrl+N]) i ustaw ją pod warstwą z renderem. Teraz wybierz narzędzie Pędzel Pędzel [P], jako pędzel wybierz jeden z tych, które ściągnąłeś przed rozpoczęciem tutoriala, a jako kolor wybierz #ffffff (wystarczą dwa naciśnięcia pędzlem).



Lime Point 11. Tryb warstwy ustaw na Pokrywanie. Następnie utwórz dwie nowe warstwy (Warstwa -> Nowa warstwa... [Shift+Ctrl+N]), wybierz narzędzie Pędzel Pędzel [P], a jako pędzel ustaw jeden z tych, które ściągnąłeś na początku. Na każdej nowo utworzonej warstwie maluj pędzlem, ale innym kolorem.



Lime Point 12. Ściągnij C4D stąd, a następnie otwórz jako nową warstwę (Plik -> Otwórz jako warstwy... [Ctrl+Alt+O]). Warstwę z C4D ustaw pod warstwą z renderem.



Lime Point 13. Na warstwie z C4D wejdź w Kolory -> Desaturacja. Zmień tryb krycia warstwy na Pokrywanie, a krycie na 50%. Jeśli zajdzie taka potrzeba to można jeszcze z duplikować warstwę (Warstwa -> Duplikuj warstwę Duplikowanie warstwy [Shift+Ctrl+D]).



Lime Point 14. Utwórz nową warstwę (Warstwa -> Nowa warstwa... [Shift+Ctrl+N]), nazwij ją Sparks i wybierz narzędzie Pędzel Pędzel [P]. Jako pędzel wybierz Sparks i maluj gdzie Ci się podoba Mrugnięcie.



Lime Point 15. Teraz wejdź w Filtry -> Odwzorowania -> Przesuwanie i ustaw poniższe opcje:
  • Przesunięcie X: 20,00 - z listy wybierz warstwę Sparks
  • Przesunięcie Y: 20,00 - z listy wybierz warstwę Sparks
  • Tryb przesunięcia: Kartezjański
  • Wykrywanie krawędzi: Zawiń



Lime Point 16. Teraz na warstwie Sparks wejdź w Kolory -> Desaturacja i ustaw tryb krycia warstwy na Rozjaśnianie.



Lime Point 17. Duplikujemy warstwę z renderem (Warstwa -> Duplikuj warswtwę Duplikowanie warstwy [Shift+Ctrl+D]) i za pomocą narzędzia Rozsmarowywanie Rozmazywanie {S} z wybranym jakimś grubym pędzlem rozsmarowujemy render. Tryb krycia warstwy ustawiamy na Pokrywanie

Lime Point 18. Duplikuj warstwę z rozsmarowanym renderem (Warstwa -> Duplikuj warstwę Duplikowanie warstwy [Shift+Ctrl+D]), ustaw ją pod warstwą z pierwotnym renderem i tryb krycia tej warstwy ustaw na Przesiewanie.



Lime Point 19. Utwórz nową warstwę (Warstwa -> Nowa warstwa... [Shift+Ctrl+N]), przesuń ją na samą górę, wybierz narzędzie Pędzel Pędzel [P] i jako kolor pędzla ustaw #ffffff. Tam, gdzie chcesz mieć światło kliknij pędzlem.



Lime Point 20. Na tej samej warstwie wejdź w Filtry -> Rozmycie -> Rozmycie "w ruchu" i ustaw:
  • Typ rozmycia: Liniowy
  • Długość: 91
  • Kąt: 318

Lime Point 21. Tryb krycia warstwy ze światłem ustaw na Połączenie ziarna, a krycie na 70%.



Lime Point 22. Ustaw sobie gradient Incadescent i utwórz nową warstwę z widoku (Warstwa -> Nowa z widoku).

Lime Point 23. Teraz na warstwie z widoku wejdź w Kolory -> Odwzorowania -> Odwzorowywanie gradientu. Tryb warstwy ustaw na Pokrywanie z kryciem ok. 40-70%.



Lime Point 24. Utwórz nową warstwę (Warstwa -> Nowa warstwa... [Shift+Ctrl+N]) i umieść ją na samej górze. Zaznacz wszystko (Zaznaczenie -> Wszystko [Ctrl+A]), zmniejsz zaznaczenie (Zaznaczenie -> Zmniejsz...) o 4 piksele. Następnie odwróć zaznaczenie (Zaznaczenie -> Odwróć [Ctrl+I]) i za pomocą narzędzia Wypełnienie kubełkiem Wypełnienie kubełkiem [Shift+B] wypełnij zaznaczenie kolorem #ffffff. Krycie warstwy ustaw na 70% i usuń zaznaczenie (Zaznaczenie -> Nic [Shift+Ctrl+A]).



Lime Point 25. Teraz utwórz nową warstwę (Warstwa -> Nowa warstwa... [Shift+Ctrl+N]), zaznacz wszystko (Zaznaczenie -> Wszystko [Ctrl+A]), zmniejsz zaznaczenie (Zaznaczenie -> Zmniejsz) o 3 piksele. Następnie odwróć zaznaczenie (Zaznaczenie -> Odwróć [Ctrl+I]) i za pomocą narzędzia Wypełnienie kubełkiem Wypełnienie kubełkiem [Shift+B] wypełnij zaznaczenie kolorem #000000.



Lime Point Koniec



Miłego GIMP-owania Uśmiech.

Jeśli chcecie uzyskać inny efekt końcowy to kombinujcie z trybami i kryciem warstw, a pewnie wyjdzie Wam ciekawy, może lepszy efekt Mrugnięcie.

Mam nadzieję, że komuś się ten tutorial przyda.


« Ostatnia zmiana: 04.05.2011, 15:19:04 wysłane przez INSEKT » Zapisane

core
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

core


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 02.04.2007, 15:58:09 »

Fajny tutek Uśmiech
Mi wyszlo cos takiego:
Zapisane

Phoenix
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: pho3nix@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 856
Galeria Użytkownika


twoja stara gra w guitar hero kierownicą


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 02.04.2007, 16:37:08 »

Tutorial świetny! Napewno przeniosą w sobotę! Uśmiech

Moa pracka: Chichot (Nie do końca z tutka)


Pozdrawiam! Mrugnięcie
Zapisane



kubix122
Użytkownik

Reputacja: 28 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 327
Galeria Użytkownika


hollow


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 02.04.2007, 21:21:03 »


Trochę mi nie wyszło :/
edit:

po modyfikacji chyba wygląda "lepiej" Co?
« Ostatnia zmiana: 03.04.2007, 17:14:42 wysłane przez kubix122 » Zapisane


Fatos
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika


Happy Little Boozer


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 07.04.2007, 10:12:28 »

oto moja praca przy pomocy tego tutka.. Chichot oczywiście nie wszytko robione jak to tutek opisuje poza tym Tutek b.fajny! Chichot
Zapisane

"...This is the life we choose, the life we lead and there is only one guarantee, none of us will see heaven..."
Sylver
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Sylver

cieciowaty Gimpownik


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 08.04.2007, 21:28:35 »



Moje dzieło:D

Zapisane

Gregorian
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 28
Galeria Użytkownika

Gregorian


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 09.04.2007, 19:51:51 »

Teraz coś ode mnie:
Zapisane
Saphir
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Wiadomości: 38
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 09.04.2007, 21:00:12 »

Noo, fajny tutorial, łatwy i dosyć niezły efekt. Macie moją:

Niezłe, nie? Język
Zapisane

Grafika robiona przez kogoś innego na zamówienie.
RoksanQa
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

RoksanQa


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 12.04.2007, 11:42:51 »

bardzo fajny tutek od niedawna interesuje się grafiką wię jestem zielona i wyszło mi takie ''COŚ''


* angel2.jpg (15.1 KB, 350x150 - wyświetlony 1478 razy.)
Zapisane
R Rufus
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Wiadomości: 38
Galeria Użytkownika


Tekst osobisty


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 12.04.2007, 17:40:11 »

ja tam nie wiem ale chyba fajnie mi wyszlo:

Zapisane

Damien
Gość
« Odpowiedz #10 : 17.04.2007, 13:27:45 »

Moja pracka xD Fajny tutek 10/9


* ninja.jpg (55.91 KB, 350x150 - wyświetlony 1555 razy.)
Zapisane
Szyszoux
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 142
Galeria Użytkownika


Ojciec Dyrektor


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 20.04.2007, 14:18:55 »


to za pierwszym.

a za drugim to:


Super tut. Tylko ja nie mam opcji odwzorowanie gradientu.
Zapisane

lecik
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

lecik


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 21.04.2007, 09:50:26 »



Dzięki za tutka Chichot
Zapisane
QbA-No1
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 40
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 21.04.2007, 10:39:57 »

tut zajefajny ale wydaje mi sie ze efekt z moim renderem jest o wiele gorszy niz twoj rycerzyk Język
Zapisane

Strony: [1] 2 3 ... 28
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeTutorialeGIMPSygnaturyWątek: SnajperQ sig tut
Skocz do: