Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Efekt gazety  (Przeczytany 5755 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
szkodnikPL
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika

szkodnikPL


Zobacz profil
« : 03.03.2009, 16:04:33 »

Witam,

przeszukałem całe forum, Google i nie znalazłem tutoriala lub jakieś pomocy jak uzyskać efekt gazety. Jest to potrzebne mi do strony, bo mam koncepcje,że treść strony będzie jak byłaby to gazeta. Może być też Bursą, cokolwiek bylebym mógł uzyskać owy efekt.

Z góry dziękuję za odpowiedź!

PS-> Jest to mój pierwszy i mam nadzieję, że nie ostatni post na tym forum i wypadałoby się przywitać - Cześć Mrugnięcie
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 03.03.2009, 20:01:54 »

Efekt gazety, czyli co?
Zapisane
szkodnikPL
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika

szkodnikPL


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 04.03.2009, 15:18:23 »

Chodzi mi o to ,żeby zrobić stronę na której tekst i wszystkie informacje będą jakby były w gazecie. Właśnie do tego potrzebuje jakiejś strony tytułowej gazetki, zwykłego brukowca. Chichot
Zapisane
Alvaroo
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika


Inflamable


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 05.03.2009, 12:23:58 »

Jako ktoś, kto od kilku lat pracuje w In-Designie nie mogę pozwolić, aby na poważnym forum ktoś pisał, że gazety składa się w Wordzie  Zły...

Jeśli chodzi o wykorzystanie efektu 'gazety':
- np. w grach typu Mafia często są filmiki, na których widać takie właśnie strony z gazety z opisem jakiegoś ważnego dla przebiegu rozgrywki zdarzenia
- można sobie zrobić jakąś fajną fotkę i w ramach montażu i ćwiczeń zrobić front Superexpressu z jakimś jajcarskim tekstem i własnym zdjęciem
- albo wykorzystać efekt 'wychodzenia/wystawania' z ekranu/ze zdjęcia z któregoś z Tutków na takiej stronie
- dalej, jak to głosi slogan pewnej agencji - 'ogranicza nas tylko wyobraźnia'

Czego potrzeba w takim tutorialu (jak wygląda 'realistyczna' gazeta?):
- przetarcia, zagięcia
- faktura (myślę, że de-saturacja tekstury 'Old paper' wystarczy)
- odpowiednie kolory druku (kolory ołowiowe)
- często ząbkowana krawędź
- gra światłem i cieniem (gazety często się zgina w pół, co zostawia ślad na stronach)
- kod kreskowy
- cokolwiek jeszcze można zauważyć, a nie da się tego zrobić w Wordzie Język
- przykład: http://g.infor.pl/p/_wspolne/pliki/5000/5822.jpg

Ostatecznie zrobienie takiego efektu jest dosyć łatwe i nie powinno zajmować zbyt dużo czasu. Moim zdaniem trzeba zacząć od napisania takiej stronki w OO Writer, eksportować do *.pdf, zrobić screen, zamienić biel na alfę - i tekst już gotowy, a będzie go łatwiej sformatować we Writer niż w GIMPie. Potem te kilka efektów na tło i strona gotowa.

Pamiętajmy, że początkujący do wszystkiego potrzebują prowadzenia za rączkę. Gdyby nie to, że sam dopiero zaczynam, zabrałbym się za tego tutka, bo temat mnie interesuje.

Ja jestem 'za' powstaniem takiego tutoriala, choć nie w pierwszej kolejności - nie jest to nagląca potrzeba Uśmiech...
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 06.03.2009, 00:03:08 »

"Efekt gazety"... normalnie.. jakby choć jedna na świecie była, to by można tak pisać, ale co gazeta, to ma inny wygląd, inaczej się ją skała, kroje czcionek, itp... Jeszcze jak do tego dodać różne takie wydawane kiedyś... sporo tego. Trzeba precyzować, a nie "efekt gazety"...

Tak apropo: http://steampunk.republika.pl/piechur/odkrycie.html - tak mi się przypomniało;)
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: Efekt gazety
Skocz do: