Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] efekt "srebrnego" zdjecia?  (Przeczytany 3466 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
gutoslav
Gość
« : 25.11.2008, 11:26:21 »

Witam,
Jak uzyskać efekt widoczny na zdjęciu? Słyszałem że coś w krzywych, ale nie udaje mi się. Bardzo proszę o pomoc gdyż efekt strasznie mi się podoba. Ponizej link:

http://img.org.pl/obrazek/crYMIJYfqEz.jpg
« Ostatnia zmiana: 28.11.2008, 14:14:37 wysłane przez INSEKT » Zapisane
Namae
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 216
Galeria Użytkownika


Let's go!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 25.11.2008, 14:51:26 »

No więc jedziemy:

1) Tworzysz nową warstwę
2) Wypełniasz jąszarym lub podobnym kolorem
3) Bawisz się z jej trybami, aby uzyskać pożadany efekt
4)* Jeżeli chcesz dodatkowo mieć te cienie na brzegach zdjęcia, wystarczy, że na nowej warstwie narysujesz czarne linie i je rozmyjesz gaussem a następnie zmienisz tryb pokrywania na MNOŻENIE.

To wszystko Uśmiech

PS. Dodatkowo możesz się pobawić na warstwie z szarym kolorem narzędziem Rozjaśnienie
Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 26.11.2008, 14:04:45 »

To zdjęcie raczej nie jest edytowane w jakimś programie graficznym, a wykonane takie oryginalnie dzięki specjalnej technice fotografowania. Ale myślę, że GIMP również może Cię przybliżyć do takiego efektu z fotografii wyjściowej "normalnej". Na pewno będziesz musiał pokombinować z kolorami, aby zmniejszyć ich nasycenie. Sposób opisany przez Namae też może okazać się pomocny, ale będziesz musiał zmniejszyć krycie "srebrnej warstwy", aby całkiem nie odebrać fotce kolorów.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Namae
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 216
Galeria Użytkownika


Let's go!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 26.11.2008, 17:21:23 »

No tak... kompletnie zapomniałam wspomnieć o zmniejszeniu krycia warstwy xD
Na moje oko, to nie jest jakaś specjalna technika fotografowania, gdyż robiłam już takie efekty w photoshopie. Oczywiście w gimpie również się bawiłam z fotkami i taki efekt jest także możliwy do osiagnięcia.

Btw. Nie wiedziałam nawet, że jest możliwe nałożenie czegoś w rodzaju filtru podczas robienia zdjęcia  Niezdecydowany Takie cuś to chyba tylko w lustrzankach  laugh
Zapisane
mauf
√ ι ק

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: umariusz@jabster.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 464
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 26.11.2008, 19:38:45 »

Można poddać negatyw specjalnym kąpielom, tak samo papier fotograficzny, ale pierwszy raz słyszę że można taki efekt uzyskać już podczas fotografowania. Myślę że to efekt obróbki komputerowej.

Można próbować z filtrami np. jasnoniebieskim, na aparacie co zmieni barwę ale nie zmniejszy nasycenia.

Oczywiście nie wiem wszystkiego, coś mi mogło umknąć. Zatem mógłbyś INSEKT napisać coś więcej o tej technice, ewentualnie podać źródło twojej informacji.
Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 26.11.2008, 20:58:31 »

Nie mówię konkretnie o fotografiach z tego tematu, ale mam na myśli takie techniki jak Low Key czy High Key.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 26.11.2008, 21:09:15 »

bardzo proste do osiagniecia Chichot
W lepszych aparatach (nie w malpkach etc.) masz zwykle takie cos jak dodawanie barw (roznie sie to nazywa). Tutaj mamy do czynienia u gory z trybem cieplym a na dole z zimnym. U siebie w h50 mam cos takiego wiem ze i w lustrzankach wystepuje. glownie sie stosuje to do tworzenia efektu vintage przy odpowiednich ustawieniach Mrugnięcie
Zapisane

Dorwać mnie można na:
mauf
√ ι ק

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: umariusz@jabster.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 464
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 26.11.2008, 21:40:15 »

Nie mówię konkretnie o fotografiach z tego tematu, ale mam na myśli takie techniki jak Low Key czy High Key.

Ah, czyli twoja uwaga nijak ma się do tego tematu.

Cytuj
bardzo proste do osiagniecia
W lepszych aparatach (nie w malpkach etc.) masz zwykle takie cos jak dodawanie barw (roznie sie to nazywa). Tutaj mamy do czynienia u gory z trybem cieplym a na dole z zimnym. U siebie w h50 mam cos takiego wiem ze i w lustrzankach wystepuje. glownie sie stosuje to do tworzenia efektu vintage przy odpowiednich ustawieniach

EN Miałem na myśli coś co jest standardowo do osiągnięcia na etapie fotografowania, a nie cechy indywidualne jakiegoś tam modelu aparatu. Nie każdy aparat ma takie funkcje, nawet te droższe, do tego co producent to inna charakterystyka danego efektu.

Jednym słowem, nie jest to efekt osiągalny dla każdego posiadacza aparatu, nawet lustrzanki i niezalezy od techniki fotografowania. Najprościej zaprząc do tego gimpa. Taki efekt nie jest skomplikowany
Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 26.11.2008, 21:48:12 »

mauf, jasne, że nie jest osiągalny podczas używania dowolnego aparatu. To by było dziwne, nie uważasz? A moja uwaga ma się do tematu jak najbardziej, bo uważam, że owe fotografie niekoniecznie zostały poddane zabiegom programów graficznych.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
mauf
√ ι ק

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: umariusz@jabster.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 464
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 26.11.2008, 21:59:56 »

mauf, jasne, że nie jest osiągalny podczas używania dowolnego aparatu. To by było dziwne, nie uważasz?

Nie byłoby dziwne. Technika niskiego i wysokiego klucza które wymieniłeś są osiągalne każdym aparatem. Są filtry barwne które barwią zdjęcia na różne kolory, można kupić filtr do lustrzanki na różne obiektywy, można też taki filtr kupić z różnymi typami mocowań na obudowę aparatu kompaktowego czyli efekt osiągalny każdym aparatem. Czyli nie byłoby to dziwne.

Cytuj
A moja uwaga ma się do tematu jak najbardziej, bo uważam, że owe fotografie niekoniecznie zostały poddane zabiegom programów graficznych.

Pytanie było konkretne. Udzieliłeś na nie odpowiedzi nie mając pewności co do poprawności ale zaznaczyłeś to.
Na moje dociekanie stwierdziłeś że nie o "te" zdjęcia chodziło, więc poprzednia odpowiedź była nie na temat.
Teraz twierdzisz coś innego, uściśliłeś teraz o co tobie chodzi i taka odpowiedź jest ok.

Ps. Ups, ale nam się temat rozciągnął. Uśmiech
Zapisane
gutoslav
Gość
« Odpowiedz #10 : 15.02.2009, 12:49:41 »

zdjęcie było edytowane, bo oryginalne widziałem, było robione lustrzanką sony i wyglądało normalnie:P dzięki wszystkim za odpowiedzi:)
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] efekt "srebrnego" zdjecia?
Skocz do: