Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Jak wyłączyć widoczność jednej z warstw
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak wyłączyć widoczność jednej z warstw  (Przeczytany 8880 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
KAZAH
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

KAZAH


Zobacz profil
« : 20.11.2008, 20:21:57 »

Próbuję zrobić pierścienie z tekstem z tutorialu i nie wiem, jak wyłączyć widoczność dolnej warstwy tekstowej.


Proszę o pomoc! Chichot
« Ostatnia zmiana: 12.10.2011, 21:44:13 wysłane przez beata072 » Zapisane
Zdybek
Emeryt

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 729
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 20.11.2008, 20:53:38 »

Naciśnij na takie oko Widoczność warstwy które jest obok nazwy warstwy.
Zapisane

Cytuj
<+Bizzar> będę na v lansił laski
<+Bizzar> *eeej laska mam v na IRCu 8)*
grzesiek44
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

grzesiek44


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 12.10.2011, 04:34:32 »

Naciśnij na takie oko Widoczność warstwy które jest obok nazwy warstwy.
bardzo dziękuje za podpowiedź.
Co w przypadku jeśli mam kilkadzisiąt warstw i nie mam pojęcia jak dana warstwa sie nazywa - czy da się jakoś warstwe złapać i wyłaczyć bez znajomości nazwy tej warstwy? pozdrawiam
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 405
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 12.10.2011, 15:21:07 »

Jeśli klikniesz na ikonę oka z wciśniętym klawiszem SHIFT, to wyłączy się widoczność wszystkich warstw, poza tą klikniętą. W ten sposób możesz po kolei sprawdzić, co jest na której warstwie i znaleźć tą właściwą. Oczywiście tworząc grafikę, składającą się z wielu warstw, najlepiej od razu je stosownie nazywać. Dzięki temu się nie pogubisz i znacznie ułatwisz sobie pracę.
« Ostatnia zmiana: 12.10.2011, 21:41:50 wysłane przez beata072 » Zapisane
grzesiek44
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

grzesiek44


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 13.10.2011, 13:13:34 »

bardzo dziekuje za podpowiedź.
ja zazwyczaj zajmuje się cięciem grafiki pod strony, tak więc ciężko mi odszukać nawet po nazwach, bo to są cudze nazwy. dlatego czasem potrzebuje po prostu wskazać element, który aktualnie mnie interesuje i go wyciąć.
czasami udaje się kliknąć dany element i na chwile podswietla sie nazwaq warstwy w oknie warst, ale mam jeszcze zagwozdkę jak odszukać tą warstwe po puszczeniu jej pośród setek warstw. pozdrawiam
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 405
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 13.10.2011, 14:31:54 »

czasami udaje się kliknąć dany element i na chwile podswietla sie nazwaq warstwy w oknie warst, ale mam jeszcze zagwozdkę jak odszukać tą warstwe po puszczeniu jej pośród setek warstw.
Tak się dzieje, kiedy wybierzesz narzędzie przesuwanie Przesuwanie i klikniesz na widoczny element. Jeśli znajduje się on na innej warstwie, niż aktywna, to uaktywni się warstwa z tym elementem. Wystarczy po puszczeniu przycisku myszy kliknąć na nią w oknie warstw. Można też od razu zmienić jej nazwę na jakąś charakterystyczną. Nie bardzo wiem o co Ci chodzi z tym szukaniem. Przecież widziałeś, która warstwa była podświetlona, więc w jaki sposób miałbyś ją zgubić?
Zapisane
grzesiek44
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

grzesiek44


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 13.10.2011, 15:04:07 »

jesli moją aktualną warstwą jest pierwsza, a klikniety element jest na ostatneij warstwie, to wowczas musze przejrzec 100 warstw zanim odnajde właściwą warstwe.
niekiedy jest tak ze graficy dają bardzo podobne nazwy, co ciezko odszukuje sie na liscie 100 warstw. - moze jakas filtracja jest? jeszcze raz bardzo serdecznie dziekuje za podpowiedz.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 405
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 13.10.2011, 15:27:19 »

Przecież po kliknięciu na wybrany element widzisz, która z tych stu warstw została w tym momencie podświetlona. Skoro na nią patrzysz w tym oknie warstw, to jak możesz nagle nie wiedzieć, która to jest, kiedy puścisz klawisz? Podświetlenie zniknie, ale warstwa nadal będzie w tym samym miejscu i możesz sobie na nią kliknąć i zmienić nazwę. Nic nie rozumiem... I w ogóle, to jak taka filtracja miałaby wg Ciebie wyglądać?
Zapisane
grzesiek44
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

grzesiek44


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 14.10.2011, 03:45:35 »

Chodzi o to, że aktywną wartstwą jest np 1. Jak klikne na jakis element, to na chwile w okienku warstw GIMP focusuje się na nazwie warstwy kliknietej, jednak po puszczeniu myszy, focus wraca na warstwe 1, na której był sfokusowany przed kliknieciem. Tak wiec znam nzwe warstwy, ale pozostaje mi jeszcze mozolna praca odszukania tej warstwy po nazwie.  jeszcze raz dziekuje za pomoc.
« Ostatnia zmiana: 15.10.2011, 11:07:43 wysłane przez Terrqge » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 405
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 14.10.2011, 17:24:56 »

U mnie nic się nie "focusuje", tylko podświetla się warstwa z klikniętym elementem, jeśli oczywiście jest widoczna w oknie warstw. Tak więc po zwolnieniu klawisza nadal ją widzę, mimo że nie jest już podświetlona. Jeśli warstwa nie jest widoczna w oknie warstw, bo trzeba by przewinąć aby ją zobaczyć, to nie widzę, że została podświetlona i nie znam innych sposobów na znalezienie właściwej warstwy, poza tymi, które już wymieniłam. Ew. możesz sobie zainstalować skrypt layers-attributes, który pozwala szybko zmienić nazwę wszystkich warstw jednocześnie i po prostu ponumerować kolejno wszystkie warstwy. Wtedy łatwo zapamiętasz nazwę tej podświetlonej w czasie kliknięcia na wybrany element.
Zapisane
grzesiek44
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

grzesiek44


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 17.10.2011, 01:50:58 »

super! tego właśnie szukałem Uśmiech ponumeruje sobie warstwy i od razu będę wiedział gdzie szukać tej wskazanej Uśmiech bardzo dziękuję
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Jak wyłączyć widoczność jednej z warstw
Skocz do: