Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeSzkoła rysowania (Moderator: Hasia)Wątek: Gimpowa Grupa Wsparcia ;p
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 14
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gimpowa Grupa Wsparcia ;p  (Przeczytany 150696 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
faustissima
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 136
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #112 : 11.12.2008, 17:20:09 »

Ojoj Uśmiech dawno mnie nie było.
HasiuK: bryłki coraz ładniejsze. Co do techniki, to ja nie wiem, tabletuję pędzlem ustawionym na krycie zależne od nacisku. Cieniowaniem możesz pokazać ustawienie kuli w perspektywie, ale akurat w tym ćwiczeniu nie o to chodzi Uśmiech coś z krawędziami lepiej się nada.

ślepowron i asifalittlezonked: świetne prostopadłościany, złożone i dobrze zaznaczona perspektywa (rozwalił mnie na kolana drugi obrazek zonka Uśmiech
).

Co do photobucket: zamieszczam na nim obrazki, żeby komentarze były umieszczane w tym wątku, a nie w galerii. Nie jestem z niego super zadowolona. Jeszcze nie rozgryzłam jak zrobić, żeby wrzucał sam obrazek i nie pokazywał nicka. Podobno też photobucket cenzuruje wszelką nagość i nawet cycek może spowodować skasowanie obrazka Uśmiech

Tak, można dodawać prace do poprzedniego zadania. Jedyne o co proszę, to wrzucanie ich do postów z poprzedniego tygodnia, żeby wszystko było mniej więcej w jednym miejscu.
Zapisane
asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #113 : 11.12.2008, 18:24:50 »

Nareszcie wróciła, Faustissima zdradziecka Uśmiech
Szkoda w takim razie, że nie poczekałam na Twoją opinię przed założeniem konta na Photobucket-cie. Coś mi się zdaje, że nicka zawsze będzie pokazywał. Skoro trzeba założyć konto, żeby wrzucić obrazek, to znaczy, że anonimowych nie lubią  Język Przynajmniej nie znalazłam opcji uploadu bez logowania... Ja z kolei nie mogę wykombinować, jak go zmusić, żeby wyświetlał grafiki w oryginalnej wielkości (zmniejsza cham automatycznie). To chyba zostało zarezerwowane dla kont płatnych.
Ale żeby zaraz cenzura, nawet na cycki? Oj, to już mi się bardzo nie podoba Mrugnięcie W razie czego można jeszcze wypróbować to, o czym Hasiuk pisał. Wesołych Świąt, HasiuK Mrugnięcie

Znalazłam jeszcze coś takiego - niezbyt imponujące, ale zaobserwowałam kilka przyjemnych cech:
http://www.hostedimage.com/index.php
Między innymi nie widziałam,żeby przy obrazach pokazywał nicki Mrugnięcie
Jeśli kogoś to interesuje, mogę dać więcej informacji, bo założyłam tam próbne konto.
Zapisane
faustissima
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 136
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #114 : 11.12.2008, 18:58:12 »

Ta strona wygląda ciekawie Uśmiech testuj, testuj, potem nam polecisz/odradzisz Uśmiech
tymczasem moje bryłki (omg, jestem cholernie niestaranna i nie umiem rysować na tablecie prostych bez poprawiania. No i całość wygląda bardzo niechlujnie)
http://i418.photobucket.com/albums/pp262/brambor/3PKTY.jpg?t=1229014522
http://i418.photobucket.com/albums/pp262/brambor/1punkt.jpg?t=1229014520
http://i418.photobucket.com/albums/pp262/brambor/2PUNKTY.jpg?t=1229014521
Zapisane
asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #115 : 11.12.2008, 19:56:46 »

Wg mnie to wygląda tak jakoś zwiewnie i subtelnie  Język (poza tym, że niechlujnie Mrugnięcie). Ale kto umie rysować proste linie na tablecie? Chyba że na wieeelkim.
2-punktowa bardzo fajna, a 3-punktowa mnie ścięła. Więc to tak się robi!

PS. Zapomniałam odpowiedzieć: super, że można jeszcze pokazywać rzeczy do poprzedniego ćwiczenia, ok, dodam do któregoś z tamtych postów Mrugnięcie
Zapisane
faustissima
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 136
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #116 : 12.12.2008, 09:59:47 »

No bo żeby wszystko było prosto, odkryłam sposób rysowania takich rzeczy Uśmiech

- zawsze zaczynamy od zaznaczenia punktów zbiegu (1,2 lub 3)
- w jednym punkcie zaczynamy od całej ścianki, którą widzimy przodem
- w 2 od krawędzi pionowej
- w 3 od narożnika (czyli rysujemy kropkę i prowadzimy od niej linie na punkt zbiegu)
Zapisane
slepowron
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

slepowron


Zobacz profil
« Odpowiedz #117 : 13.12.2008, 08:18:13 »

Ech, żebym ja miał tyle cierpliwości ile chęci Język
Moje szkice do miast, przepraszam za słabą jakość skanu:

Miasto moloch, wysokie budynki, ulice jak głębokie wąwozy, na gorze żyją ci, którzy maja pieniądze, reszta na dole w ciemności.

Miasto - rura, na górze się pracuje, w środkowej części mieszka i bawi, pod ziemią oczyszczalnie i przetwórnie
Tak, jestem fanem s-f Język Zawsze gdzieś tam w pamięci kołaczą się Roboty Asimova czy cykl o latających miastach Blisha.
Spróbuję jeszcze coś bardziej współczesnego naszkicować
Zapisane
faustissima
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 136
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #118 : 14.12.2008, 13:39:04 »

Wow, naprawdę świetne pomysły! Zwłaszcza miasto rura wygląda ciekawie. Mógłbyś tylko dodać jakiś element, który lepiej pokaże skalę tego tworu Uśmiech
Zapisane
asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #119 : 14.12.2008, 22:39:32 »

slepowron - nie no, piękne miasta Uśmiech Mnie podoba się zwłaszcza to pierwsze, wydaje mi się rysowane swobodnie, jest fajnie wycieniowane i takie "szkicowe". Perspektywa chyba w porządku? Rura przypomina mi trochę Paradyzję. Po prawej wyszła krzyyywa  Język Gdybym miała tu oceniać sam pomysł, a nie wynik konkretnego ćwiczenia, tobym się czepnęła paru rozwiązań, ale ogólnie nieźle. Za to jeśli chodzi o samo wykonanie... no cóż, nie jest już takie "freehand", to wykrzywienie i niezdecydowane cieniowanie raczej psują efekt.
Dopingujesz mnie do zrobienia drugiego szkicu (pierwszy prawie skończony), kiedy je pokażę, też będziesz miał powód, żeby mi trochę pojechać  Język


Edit:
Po bardzo długiej przerwie można jechać na zdrowie:



Niestety już go raczej nie dokończę. Myślę, że jest w miarę ok, tylko coś mi nie wyszło z perspektywą tej Bazyliki Św. Piotra Chichot



Też miałam skończyć i nie skończę... Coś na kształt pagody, hehe. Nadal nie rozumiem perspektywy trzypunktowej.



Tu wystarczyłoby poprawić te wszystkie wiszące reklamy i dodać parę szczegółów, ale nie chce mi się okropnie Mrugnięcie Może ktoś z Was umiałby mi wyjaśnić, jak powinno wyglądać to skrzyżowanie koło mostu (po lewej na dole)? Most jest w perspektywie z 1 punktem, a znaczna większość budynków w krawędziowej. Kawałek drogi biegnący do mostu zrobiłam w tej samej perspektywie co most, ale co z resztą drogi? Wygląda to trochę dziwnie.
« Ostatnia zmiana: 09.01.2009, 20:29:56 wysłane przez asifalittlezonked » Zapisane
slepowron
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

slepowron


Zobacz profil
« Odpowiedz #120 : 15.12.2008, 21:50:40 »

jak już pisałem, za dużo chęci, za mało cierpliwości Język Po prostu nie potrafię się odowiednio długo skupić na jakimś detalu. Faktycznie to z prawej to porażka Uśmiech podpora uciekła a co do cieniowania to ołówek w oryginale odrobinę lepiej wygląda Uśmiech zadanie na przyszłośc: ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć! BTW teraz próbuję to zamodelować w blenderze, ciekawe co mi z tego wyjdzie Chichot
Zapisane
maru
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #121 : 19.12.2008, 17:46:34 »

no niezłe napinacie .. a ja przed świętami nie wiem za co się złapać .... Smutny       jak się uspokoi  to nadrobił Uśmiech tematy Uśmiech  no wesołych i przede wszystkim zdrowych i spokojnych świąt .. (wątpię bym zdarzył coś nabazgrać przed świętami)
Zapisane
HasiuK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #122 : 20.12.2008, 21:50:09 »

Ja to samo.. Smutny Czasu nie mam. Mam za to moje cos.
http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=27712
Powiedzcie cos o tym Uśmiech lepiej niz ostatnio ? Język
Wesolych Swiat
Zapisane
faustissima
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 136
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #123 : 21.12.2008, 19:16:58 »

Za bardzo rozmazujesz ;p Widzę, że tym razem nikt się nie wyrobił z miastem.

Zatem przedłużam termin o tydzień. Święta są, może uda nam się coś naskrobać Uśmiech
Zapisane
asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #124 : 23.12.2008, 02:57:49 »

Dzięki, Faustissima, za przedłużenie tematu Uśmiech Czasu totalnie brak. Miasta nieskończone.
Wesołych, przyjemnych i relaksujących Świąt Wam życzę - oby Mikołaj poprzynosił co trzeba (oby się pomylił i przyniósł podwójne porcje). Do zobaczenia.
Zapisane
Josef
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

Josef


Zobacz profil
« Odpowiedz #125 : 28.12.2008, 13:48:41 »

Można?
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 14
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeSzkoła rysowania (Moderator: Hasia)Wątek: Gimpowa Grupa Wsparcia ;p
Skocz do: