Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeSzkoła rysowania (Moderator: Hasia)Wątek: Gimpowa Grupa Wsparcia ;p
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 14
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gimpowa Grupa Wsparcia ;p  (Przeczytany 150703 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
faustissima
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 136
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #98 : 07.12.2008, 23:25:23 »

Zadanie trzecie: Spójrz na to z innej perspektywy ;p

Celem tego zadania jest poćwiczenie perspektywy w różnych odmianach. Najczęściej używa się trzech perspektyw:
- zbieżnej w 1 punkcie: przykład: http://www.gimpuj.info/replacement.png (oczywiście z conceptarta, z wątku environmentorism ;p)
- 2 punktowa: na horyzoncie są 2 punkty, do których zbiegają się linie. Przykład: http://www.gimpuj.info/replacement.png
- 3 punktowa: 2 punkty na horyzoncie a jeden na suficie/podłodze. Przykład: http://www.gimpuj.info/replacement.png

Zadaniem jest zrobienie właśnie takich obrazków z bryłami zawieszonymi w przestrzeni. Konkretnie trzech (minimum)Język Chodzi mi o coś takiego: http://conceptart.org/forums/showpost.php?p=1541267&postcount=15 (nie trzeba oczywiście zestawiać tego w jednym poście).

Dodatkowo!: Rysunek z wykorzystaniem jednej z tych perspektyw. Temat: moje miasto (albo miejscowość Mrugnięcie budowle to bardzo ładne bryły i można je w prosty sposób osadzić w przestrzeni. Miasto może być rzeczywiste, lub takie wymarzone). Radzę jednak zacząć od brył, a potem bawić się w obrazek.

Pozdrawiam Chichot

PS. Przepraszam, że tak długo, ale coś z forum było nie tak :/
Zapisane
HasiuK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #99 : 08.12.2008, 03:02:55 »

Nareszcie Chichot Swietny pomysl , na pewno wiele mozna sie stad nauczyc Mrugnięcie od razu sie zabralem do roboty , chociaz niezgrabnie i na szybko. Pewnie dla tego , ze chcialem byc pierwszy.. Język Jest juz pozno zreszta a jutro pozniedzialek.. Wrzuce nawet jedna brylke , ktora zdarzylem naszkicowac Uśmiech 2 . Moja mysza posiada taka pojawiajaca sie niespodziewanie zdolnosc do rysowania linii prostych , co czasem mi pomaga , choc ja nazwalbym to lekkimi scinami poziomymi lub pionowymi^^.

Blad w kolorowaniu i na dodatek ten kleks Język Ale nie mam czasu dzisiaj nic poprawiac , wiec jutro sie wszystkim zajme. Pozdrawiam Mrugnięcie
Zapisane
faustissima
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 136
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #100 : 08.12.2008, 20:37:33 »

Miło widzieć pierwszą bryłkę Uśmiech to teraz umieść ich kilka, wszystkie w zbieżnej perspektywie Uśmiech
Zapisane
HasiuK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #101 : 09.12.2008, 00:42:51 »

Zdarzylem przed "polska" polnaca , wiec nie jestem goloslowny Język
Taka mala paczuszka na poczatek.. Mrugnięcie W poprzednim zadaniu sie nie udzielalem , wiec teraz troszke sobie poszkicuje przez caly czas na zadanie , ktorego jest zreszta dosc duzo Uśmiech 2 . No i jeszcze takie pytanie.. w jaki sposob szkicujecie ? Wasze rezultaty roznia sie od moich (ja rysuje olowkiem ze zmniejszonym kryciem). Jak widac , uzylem kilku sposobow Język Jedna brylka zostala wykonana za pomaca "shifta" jesli wiecie o co mi chodzi Uśmiech
Zapisane
asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #102 : 09.12.2008, 02:22:39 »

No i bardzo ładne kształtne bryłki, Hasiuk, tylko mają jeden problem: każda z nich ma inny punkt zbiegu Uśmiech A w ćwiczeniu, jak rozumiem, chodziło o to, żeby pokazać wiele obiektów w tej samej perspektywie. Czyli bardziej w ten deseń:
http://www.ider.herts.ac.uk/school/courseware/graphics/images/1point_vanish.gif

A ja do Faustissimy mam pytanie: czy można jeszcze dodawać pozy z poprzedniego ćwiczenia? Bo nie wyrobiłam się niestety... I powiedz mi, proszę, jak Ci się ten Photobucket sprawdza. Nie chcę już zaśmiecać tutejszej galerii, szukam jakiegoś wygodnego hosta dla obrazów. Do Imageshacka mam wstręt, więc może spróbowałabym tam gdzie Ty, o ile warto.

Dzięki za zadanie z perspektywą, przyjemna rzecz Mrugnięcie
Zapisane
EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #103 : 09.12.2008, 03:03:58 »

Photobucket dobrze sie sprawdza Mrugnięcie
multiple load i inne udogodnienia oczywiscie sa Mrugnięcie
Najlepiej sprawdzic Mrugnięcie
Zapisane

Dorwać mnie można na:
slepowron
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

slepowron


Zobacz profil
« Odpowiedz #104 : 09.12.2008, 09:15:02 »

3p:

2p:

1p:
Zapisane
HasiuK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #105 : 09.12.2008, 13:42:06 »

Co do uploadow to polecam vpx.pl Mrugnięcie Rezerwuje sobie posta przy okazji.

@ Perspektywa nr.1

Przepraszam za jakosc. Slaby skaner , ale wazne , ze jest Język Tym razem na kartce , bo bez tabletu (jeszcze) w GIMPie tak troszke niezrecznie mi to wychodzi Uśmiech Jeszcze cos dorzuce Mrugnięcie Ale na razie nie mam czasu.
PS: Czy pokazywanie perspektywy w okraglych obiektach za pomaca cienia to blad ? Język
« Ostatnia zmiana: 09.12.2008, 14:56:05 wysłane przez HasiuK » Zapisane
EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #106 : 09.12.2008, 17:40:11 »

W okraglych chyba tak ale juz w kulistych chyba nie ale ja sie nie znam  Uśmiech 2
Zapisane

Dorwać mnie można na:
asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #107 : 09.12.2008, 22:06:03 »

Hasiuk - no, teraz wygląda to wszystko mniej więcej w tej samej perspektywie Mrugnięcie Coś mi nadal tam nie gra, ale sama nie wiem co. Zresztą ja też się nie znam. A o co Ci chodzi z tym:
Cytuj
Czy pokazywanie perspektywy w okraglych obiektach za pomaca cienia to blad ?

@slepowron - podoba mi się ta 3-punktowa. W 1-punktowej ten latający na samej górze wydaje mi się jakiś dziwny (ok, wiem, że jest "na skos", ale mimo wszystko). Ciekawe, czy to błąd, czy tak ma być.

Dobra, zachęcona przez EN-a zdecydowałam się na Photobucket i lecę z perspektywą:

1-punktowa:


krawędziowa (2-punktowa):



3-punktowa (tej coś nie mogę załapać Uśmiech):
Zapisane
slepowron
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

slepowron


Zobacz profil
« Odpowiedz #108 : 10.12.2008, 15:52:39 »

@asifalittlezonked: fakt, ta jednopunktowa nie za bardzo mi wyszła. Ale tak to już jest jak się człowiek śpieszy. Uśmiech
Teraz pora na miasto.
Zapisane
HasiuK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #109 : 10.12.2008, 19:14:17 »

Hasiuk - no, teraz wygląda to wszystko mniej więcej w tej samej perspektywie Mrugnięcie Coś mi nadal tam nie gra, ale sama nie wiem co. Zresztą ja też się nie znam. A o co Ci chodzi z tym:
Cytuj
Czy pokazywanie perspektywy w okraglych obiektach za pomaca cienia to blad ?

Ano nie dziwie sie , przydalaby mi sie porzadna lekcja jezyka polskiego Język Jak juz ktos wspomnial , chodzilo o obiekty kuliste Uśmiech
Zapisane
asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #110 : 10.12.2008, 20:18:41 »

@slepowron: no to czekamy na miasto Mrugnięcie
@HasiuK: z polskim u Ciebie całkiem dobrze, tylko zmyliło mnie słowo "perspektywa" w tym akurat zdaniu. Byłam ciekawa, co Ty właściwie chcesz za pomocą tego cienia pokazać - że obiekt jest kulisty (kula/sfera), a nie okrągły (okrąg/koło)? Jeśli tak, to żaden błąd of kors, a nawet bardzo piękna idea Mrugnięcie
Zapisane
HasiuK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #111 : 10.12.2008, 23:55:11 »

Och.. Tak , masz racje Język Roztrzepany jestem , nawet nie mysle nad tym co pisze Uśmiech Nowe szkice dodam pozniej , bo w koncu na zadanie tyle czasu , a ja wlasnie w trakcie przeprowadzki wiec.. Język Pozdrawiam i Wesolych Swiat.
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 14
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeSzkoła rysowania (Moderator: Hasia)Wątek: Gimpowa Grupa Wsparcia ;p
Skocz do: