Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeSzkoła rysowania (Moderator: Hasia)Wątek: Gimpowa Grupa Wsparcia ;p
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 14
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gimpowa Grupa Wsparcia ;p  (Przeczytany 150491 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
maru
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #70 : 25.11.2008, 19:15:46 »

Ty wrzuć coś swojego Język
qurcze ale ty masz pismo .... się na majstrowałem by odczytać ....

BTW .. od kiedy to facet ma mieć dużą pupę ?? (zwłaszcza jak jest tak wypięty do przodu i spiął poślady .... proszę nie brać za przykład pana Gośiewskiego .... bo on to się nie mieści nawet w 6 głowach ... natomiast ma  4 w szerz)
acha jak się wygina do tyłu to płasko będzie ale jest coś takiego jak mostek i to tam idzie ... chociaż to może wglądać różnie zależnie od budowy klatki piersiowej .. (szukałem fotki odnośnie tego ale znalazłem setki innych ...... eee nie własciwych ... jak znajdę jakieś fajne studium to podeslę Uśmiech)

Coś do tematu apropo proporcji - swoja droga genialne zdjęcie


Zapisane
faustissima
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 136
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #71 : 25.11.2008, 19:22:50 »

Właśnie rysuję ;p Co do wypięcia. Wypięcie klatki i odchylenie barków do tyłu powoduje napięcie mięśni brzucha (właśnie dlatego że tam jest mostek) i dlatego brzuch jest w najlepszym wypadku płaski a nie wklęsły (jak są panowie jak ze zdjęcia, to naturalnie będzie mięsień piwny). A facet ma dupę wąską, ale może być wypukła, zwłaszcza jak ma dobre umięśnienie, wystarczy spojrzeć na biegaczy, zwłaszcza średniodystansowych: taka apetyczna pupa-jabłuszko ;p
Zapisane
maru
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #72 : 25.11.2008, 19:39:36 »

mieśnie brzucha trzymaja brzuch  ale żebra moga i tak "wyskoczyć" jesli ktos jest hudy
co do tyłków .... wiem sam kiedyś cwiczyłem wyczynowo  Cool

jeśli ktos jeszce nie ma Loomisa w ładnych PDF :   "Figure Drawing for all it's Worth"  <--- to do tego tematu
http://acid.noobgrinder.com/Loomis/   
Zapisane
asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #73 : 25.11.2008, 20:09:26 »

Loomis nadaje się głównie do wpędzania w kompleksy Język Lepiej byś wyhaczył jeszcze więcej takich zdjęć w dobrej rozdzielczości, masz do tego talent ;]

Faustissima - dzięki za paintovera, mam nadzieję, że to nie ostatni Mrugnięcie Ale rację ma Maru co do Twojego pisma, oj niestety... Przy okazji, te dwie nieznane mi prace (tzn. nietutejsze) w tamtym albumie całkiem ładne. Może je przeprowadzisz na Gimpuj?

Zastanawiam się, kiedy inni pokażą swoje szkice. Chodźcie, ludzie, pochwalcie się, nie bójcie żaby Uśmiech
Zapisane
faustissima
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 136
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #74 : 25.11.2008, 20:26:33 »



Przy rysowaniu korzystałam z uwidocznionej siatki (wymiar płótna 1000*1000, siatka w odstępach co 100) ;p możecie mnie przemaglować. Pewnych rzeczy nie powinno się pokazywać Mrugnięcie

Co do materiałów, to mogę polecić jeszcze książki tego pana : http://www.aldabra.com.pl/rysowac-postacie-p-89996.html?%3CosCsid%3E
Zapisane
asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #75 : 25.11.2008, 20:52:36 »

Jeśli rysowałaś to całkiem z pamięci, to moim zdaniem jest idealnie. Po prawej Meduza Mrugnięcie Może ktoś inny znajdzie błędy, ciekawa jestem jakie. Ok, zamykam się Uśmiech
Zapisane
faustissima
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 136
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #76 : 25.11.2008, 21:04:31 »

No właśnie nie z pamięci Uśmiech Dzięki skorzystaniu ze źródeł przypomniałam sobie, że:
- zgięcie łokcia jest na poziomie pępka
- kolana wypadają nad 2 głową od dołu
- nadgarstki są równo z kroczem
- facet też ma talię i może mieć bioderka
- łydki są bardzo wysunięte do tyłu, wystają poza oś symetrii ciała i poza pupę oraz plecy
- jestem leniwa i nie chce mi się rysować dłoni ;p
Zapisane
dadon08
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 184
Galeria Użytkownika


Wrócił Król


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #77 : 25.11.2008, 21:18:25 »

A co myślicie o takich konkursach na forum? Oczywiście konkursach związanych z rysowaniem Uśmiech jest Graphic Freestyle, to może by się zorganizowało coś z rysunku (np. Digital Painting).
Ale to tylko mój skromny pomysł Uśmiech
Zapisane

faustissima
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 136
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #78 : 25.11.2008, 21:20:34 »

A co myślicie o takich konkursach na forum? Oczywiście konkursach związanych z rysowaniem Uśmiech jest Graphic Freestyle, to może by się zorganizowało coś z rysunku (np. Digital Painting).
Ale to tylko mój skromny pomysł Uśmiech
Myślałam o tym, ale niestety osób mających odpowiedni sprzęt jest na tym forum jak na lekarstwo. BVA padło po roku, ciekawe jak długo wytrzymałby nasz konkurs?
Zapisane
dadon08
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 184
Galeria Użytkownika


Wrócił Król


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #79 : 25.11.2008, 21:30:35 »

Tzn w tablety inwestuje teraz coraz więcej osób Uśmiech Ale ok, jak chcesz Język
Zapisane

asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #80 : 25.11.2008, 22:56:48 »

Konkurs? Hmmmm... Chociaż może byłoby to jakieś urozmaicenie. Ciekawe, ilu znalazłoby się chętnych Mrugnięcie

Zrobiłam patyczaki:







Postanowiłam jednak rysować w ten sposób, jest naprawdę wygodny Uśmiech
Zapisane
ozziuss
Gość
« Odpowiedz #81 : 25.11.2008, 23:05:58 »

ciekawe jak długo wytrzymałby nasz konkurs?
niezbyt długo. najpierw wszyscy chcą konkursy a potem jest tak że startują ~dwie osoby Mrugnięcie. no i jest tak jak napisałaś. za mało osób ma tablety.
Zapisane
maru
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #82 : 26.11.2008, 01:49:25 »

o ożywiło się na noc  Chichot
faustissima:
Rysunek całkiem całkiem ale dłonie to jakaś masakra - to jest facet a ma kobieca dłoń
- w wyniku testosteronu palce mężczyzny rosną inaczej - tzn mały jest mały ale już ten obok małego jest długi - prawie tak długi jak serdeczny (czasami jest dłuższy od wskazującego ) potem jest wskazujący który jest normalny , no i kciuk który zazwyczaj ma większe stawy niż kobiecy

acha z tym wysunięciem łydek to nie przesadzajmy bo wygląda jakby szedł pod wiatr  Język


asifalittlezonked:
ha i widzisz jakie te druciaki są fajne - nawet w autobusie można trzaskać takie ^_^
szczerze powiedziawszy te druciaki maja  znaczne więcej expresii niż te twoje wcześniejsze

dobra to i ode mnie ChupaChupsy


« Ostatnia zmiana: 26.11.2008, 02:57:58 wysłane przez maru » Zapisane
faustissima
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 136
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #83 : 26.11.2008, 22:57:54 »

Maru: racja, dłonie wyszły mi po prostu ohydne! Męska dłoń chyba też jest bardziej kwadratowa, ale to może nie u każdego.
Patyki rządzą! U maru bardziej mi się podobają te pierwsze Uśmiech

Plus mam prezent od miłego obserwatora, który przesłał mi na PW bardzo fajne materiały:
http://www.blendernewbies.com/misc/books/wowio/wowio_rec.html
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 14
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeSzkoła rysowania (Moderator: Hasia)Wątek: Gimpowa Grupa Wsparcia ;p
Skocz do: