Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DTapety (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Takiej Tapety Jeszcze Nigdy Niewidziałeś/aś w całym swoim życiu ;)
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Takiej Tapety Jeszcze Nigdy Niewidziałeś/aś w całym swoim życiu ;)  (Przeczytany 5516 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Deanok
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

Deanok


Zobacz profil
« : 27.10.2008, 12:30:37 »

Zrobienie tej tapety zajęło mi chyba 12 godzin (zacząłem w Sobotę około 20:00 a skończyłem około 15/16 Język To moja pierwsza tapeta z wykorzystaniem nowych Pędzli, pędzlami umalowałem tylko te 2 Magiczne Kryształy :]

Tapeta: WiecznaWojna
http://img91.imageshack.us/my.php?image=wojnasv2.jpg
Zapisane
SilverMan
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 27.10.2008, 15:19:53 »

Całkiem fajna tapeta
Zapisane

ignacy130
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 240
Galeria Użytkownika


Już znalazłem...


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 27.10.2008, 15:55:47 »

widziałem i to miliony. niestety czas roboty nie współmierny do efektu.

3/10
Zapisane

Nose4s
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: moses@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 961
Galeria Użytkownika


Troll magister dyplomowany ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 27.10.2008, 16:21:28 »

tyle godzin (PS od 20 do 15/16 jest 19/20 godzin, idź się wyśpij) pracy a efekt taki mizerny...

1.)tło słabe(wydaje się że chyba też zrobione z jakiś brushy...)
2.)te dwa kryształy(jak to nazwałeś) dają mizerny effekt można to było poprawić(ale pewnie byłeś nie wyspany więc wybaczam )

kiepsko 5/10
Zapisane


Deanok
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

Deanok


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 27.10.2008, 17:22:06 »

tyle godzin (PS od 20 do 15/16 jest 19/20 godzin, idź się wyśpij) pracy a efekt taki mizerny...

1.)tło słabe(wydaje się że chyba też zrobione z jakiś brushy...)
2.)te dwa kryształy(jak to nazwałeś) dają mizerny effekt można to było poprawić(ale pewnie byłeś nie wyspany więc wybaczam )

kiepsko 5/10

walsnie dzisiaj jeszcze dodalem niektore rzeczy ktore ... cos niewygladaly za dobrze... a pozatym zrob lepsze cwaniaczku ROFL!
Zapisane
Nose4s
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: moses@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 961
Galeria Użytkownika


Troll magister dyplomowany ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 27.10.2008, 17:48:57 »

trochę by mi to zajęło(na co nie mam aktualnie czasu) ale dało by się..........
Zapisane


Deanok
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

Deanok


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 27.10.2008, 22:33:06 »

trochę by mi to zajęło(na co nie mam aktualnie czasu) ale dało by się..........

skoro masz czas na pisanie tego bezużytecznego postu to napewno masz czas na  "ulepszenie" tego obrazu, Pozatym moge ci wysłać obrazek z Gimpa (.xnf czy jakoś tak) na PW więc się niemartw
Zapisane
Nose4s
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: moses@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 961
Galeria Użytkownika


Troll magister dyplomowany ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 28.10.2008, 00:08:53 »

coś się tak uczepił? wystawiłeś tutaj tapetę, a to chyba jasne że zostanie oceniona...nie chciałeś aby była krytykowana trzeba było ją ustawić na pulpicie i cieszyć się ze swojego sukcesu...zresztą krytyka daje motywację do działania, ja zrobiłem parę tapet ale się nimi nie chwalę wiem że są nie doskonałe, nie boję się krytyki no ale cóż i tak ich nie wystawię żeby się nie ośmieszyć(choć mi się podobają) jak zrobię jakąś fajną to ją tutaj wrzucę... a jak ty tak nie trawisz krytyki to po prostu daruj sobie grafikę, na początku każdy popełnia jakieś błędy ,mniejsze albo kompletne gafy nie możesz się tym zrażać :]
Zapisane


Agneta
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
JID: agneta@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 135
Galeria Użytkownika


buntowniczka z wyboru


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 28.10.2008, 03:03:51 »

o jakich Ty kryształach mówisz?

Ja myslalam, że po przeczytaniu takiej autoreklamy klikne na linka to otworzy mi sie coś co mnie powali a tu... hmmm tapeta jak tapeta.
Osobiście nie umieściłabym jej na swoim kompie, co więcej: nawet nie pofatygowałabym sie by ja ściagnąć z neta.
Lubie formy czyste i przejżyste, u Ciebie tego nie ma. Nasmarowane bez estetycznego wyczucia.

Moim zdaniem za dużo w niej wszystkiego. Niewiadomo czy postać dziewczyny stoi bokiem czy cos trzyma w rękach przed sobą.
Takie sobie.

co do krytyki to gramfan ma racje: powinno się przyjąc krytyke i wziać do siebie wszystkie wskazówki a nie najeżdżać w odwecie cyt:
Cytuj
a pozatym zrob lepsze cwaniaczku ROFL!

Nie wszystko musi byc idealnie i z przyklaskiem publiczności.
Zapisane

Deanok
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

Deanok


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 28.10.2008, 14:44:40 »

o jakich Ty kryształach mówisz?

Ja myslalam, że po przeczytaniu takiej autoreklamy klikne na linka to otworzy mi sie coś co mnie powali a tu... hmmm tapeta jak tapeta.
Osobiście nie umieściłabym jej na swoim kompie, co więcej: nawet nie pofatygowałabym sie by ja ściagnąć z neta.
Lubie formy czyste i przejżyste, u Ciebie tego nie ma. Nasmarowane bez estetycznego wyczucia.

Moim zdaniem za dużo w niej wszystkiego. Niewiadomo czy postać dziewczyny stoi bokiem czy cos trzyma w rękach przed sobą.
Takie sobie.

co do krytyki to gramfan ma racje: powinno się przyjąc krytyke i wziać do siebie wszystkie wskazówki a nie najeżdżać w odwecie cyt:
Cytuj
a pozatym zrob lepsze cwaniaczku ROFL!

Nie wszystko musi byc idealnie i z przyklaskiem publiczności.


niechodzi mi wógole o krytyke. Pozatym... jak sądzę ty byś chciała poprostu jakies OKNO a w oknie np. zachód słońca co potrafi 10 latek tak? - Prosty Jak Deska o to moje zdanie
Zapisane
snufkin
Gość
« Odpowiedz #10 : 28.10.2008, 14:55:53 »

O gustach się nie dyskutuje.
Jeśli nie chcesz krytyki, czy generalnie negatywnych opinii to nie umieszczaj swoich prac w internecie.
Zapisane
Veith
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 25
Galeria Użytkownika


oj joj oj


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 28.10.2008, 15:17:43 »

tapeta jest brzydka efekt psuje ta czarna plama na lewo :/
2/10
w końcu to tylko kilka pędzli render i trochę mieszanie kolorami to wszystko..
Zapisane

ignacy130
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 240
Galeria Użytkownika


Już znalazłem...


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 28.10.2008, 16:24:51 »


niechodzi mi wógole o krytyke. Pozatym... jak sądzę ty byś chciała poprostu jakies OKNO a w oknie np. zachód słońca co potrafi 10 latek tak? - Prosty Jak Deska o to moje zdanie

ona chciałaby ładną tapetę a Twoja jest brzydka nie przyjmujesz krytyki i zachowujesz się jak właśnie 10 letnie dziecko.

walsnie dzisiaj jeszcze dodalem niektore rzeczy ktore ... cos niewygladaly za dobrze... a pozatym zrob lepsze cwaniaczku ROFL!

to Ty wystawiasz swoją tapetę na krytykę a nie on, więc nie mów "zrób lepsze cwaniaczku". nie musi umieć robić coś lepiej (chociaż jestem niemal pewien, że potrafi), żeby to oceniać.

kolejne dziecko neo. powinni robić na to programy...
Zapisane

Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 28.10.2008, 17:34:05 »

Jak to wygląda ? Źle. Co zrobić by wyglądało lepiej ?

1 - Wywalić wszystko poza tymi białymi paskami co w niej zamoknąłeś babkę (ją też wywal oczywiście).
2 - Zamiast tego rozmytego i daleko przesuniętego cienia zrób leciutko rozmyty i o połowę mniej przesunięty.
3 - Daj białe tło.
4 - Koniec, masz tapetę lepszą niż to.

EDIT

I parę małych rad:

A - Pierwsze prace są zazwyczaj słabe, i nawet jak ci się podobają to pamiętaj że każdy już takie "cuda" widział tryliony razy.
B - Tak więc nie pisz że zrobiłeś coś cudownego jak zajmujesz się grafiką miesiąc.
C - Jak robisz coś 100 godzin to wcale nie masz gwarancji że to będzie ładne.
D - Dźganie bezmyślnie setek filtrów i "bajerów" gdy nie umiemy ich odpowiednio wstawić tylko pogarsza sprawę. Pomyśl jakby wyglądała by tapeta na której powstawiasz 100 różnych, ładnych ale niepowiązanych ze sobą renderów w dodatku bezmyślne poukładanych i przyozdobionych setkami filtrów ? Każdy render osobno wygląda ciekawie ale z setką innych już nie. To nie działa tak: ładne+ładne+ładne=ładne, tylko raczej w ten sposób: (ładne+ładne+ładne)pomysł + dobre_wykonanie = ładne
     
 
 
« Ostatnia zmiana: 28.10.2008, 17:45:01 wysłane przez Sebastian » Zapisane
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DTapety (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Takiej Tapety Jeszcze Nigdy Niewidziałeś/aś w całym swoim życiu ;)
Skocz do: