Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Kto ocenia nasze prace w galerii
Ankieta
Pytanie: Oceny w galerii powinny być jawne dla każdego
Tak
Nie

Strony: [1] 2 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Kto ocenia nasze prace w galerii  (Przeczytany 10415 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 24.09.2008, 22:13:34 »

Tak się zastanawiam, dlaczego właściwie opcja pokazywania kto jak ocenia nasze prace jest ukryta dla użytkowników?
Czy można ją odblokować?
Zapisane
capeone
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

GIMP: 2.2
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 354
Galeria Użytkownika

capeone


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 24.09.2008, 23:02:24 »

też jestem za tym aby ta opcja była dla wszystkich.
Zapisane
karmazynka
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 315
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 24.09.2008, 23:08:05 »

Wydaje mi się, że ujawnienie tego, kto jak głosował, zaprzecza idei anonimowości głosowania, a nie wszyscy życzą sobie, aby ich głos widoczny był "wszem i wobec". Pomysł zatem według mnie niezbyt dobry.
Zapisane
binar
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 79
Galeria Użytkownika

binar


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 24.09.2008, 23:08:40 »

Szukając informacji o tej opcji gdzieś tu znalazłem opinię, że oceny mogą zobaczyć tylko admini, by nie dochodziło do wypaczających głosowanie akcji typu "wdzięczność" albo "odwet" - i w sumie chyba słusznie... Jednak w takim przypadku moim zdaniem najlepiej usunąć lub ukryć tę opcję skoro jest bezużyteczna dla usera i tylko działa na nerwy. Ba, nawet Google tam włazi..
Zapisane
Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 24.09.2008, 23:26:28 »

Ja tam nie zamierzam się na nikim mścić. Miałem raz sytuację że ktoś ocenił wszystkie moje obrazy na 1 ale nie mściłem się i nie zrobiłem tego samego. Oczywiście nie jestem wszyscy.
Ta opcja przydała by się z tego powodu że nie ma się czasem ochoty pisać komentarza i nie wypada też napisać pod pracą "Świetne, 5". Gdybym widział listę od razu bym wiedział co kto myśli o pracy. Zależy mi zwłaszcza na opiniach osób bardziej zaawansowanych.
Ew. można było by dać opcję "pokazuj innym moje oceny" albo "pokazuj tylko znajomym".
Zapisane
Dávn
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
JID: davn@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 26.09.2008, 19:31:36 »

Chodzi w tym wszystkim o to, żeby uniknąć takiego fotkowego 5 za 5. Wtedy to rzetelność oceniania spadła by na łeb i mieli byście głosowanie nieanonimowe. Jeżeli zależy Ci na ocenie zaawansowanej osoby ta osoba może wyrazić swoje zdanie swobodnie w komentarzu.
Zapisane
Ravicious
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 792
Galeria Użytkownika


Yep, that's right


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 26.09.2008, 21:34:41 »

nie wypada też napisać pod pracą "Świetne, 5"

Dodać do komentarzy wymaganą ilość znaków, powiedzmy 15 Język
Zapisane

BartisKing
Gość
« Odpowiedz #7 : 26.09.2008, 21:38:50 »

To nic nie da, jak napiszą to swoje "Świetne, 5" zrobią kilka spacji.
Zapisane
faustissima
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 136
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 26.09.2008, 21:42:34 »

nie wypada też napisać pod pracą "Świetne, 5"

Dodać do komentarzy wymaganą ilość znaków, powiedzmy 15 Język
Albo "Super ekstra wymiatash 5". Dla mnie bardziej liczy się rzeczowy komentarz niż jakieś punkciki. Swoją drogą, jest możliwe zwiększenie skali oceniania np. do 10?
Zapisane
asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 26.09.2008, 21:53:58 »

Moim zdaniem przydałoby się te oceny ujawnić. Powody:
1. Pozwoliłoby to nam przekazać autorowi danej pracy nasze zainteresowanie i opinię bez zbędnych słów, które prowokują zbędne odpowiedzi, itd, wiecie, jak to wygląda.
2. Myślę, że wielu użytkowników ma swoje ulubione galerie. Pisanie komentarzy pod każdą pracą to już lekka paranoja, a nie napisać nic lub tylko lakoniczne "ładnie" - to dość lekceważące, jak już stwierdzono. Lepiej wystawić ocenę, ale tak, żeby autor mógł ją zobaczyć, a komentarz tylko w przypadku czegoś naprawdę konkretnego do powiedzenia.
3. I tak w komentarzu często piszemy, jak oceniliśmy daną pracę (taki panuje zwyczaj, i nawet tego wymaga grzeczność), więc z tajności wióry dziurami wyłażą.
4. "Rewanże" w galeriach pojawiają się nie tylko w wyniku poznania ilości gwiazdek, które ktoś nam wystawił. Równie dobrze można poczuć się zobowiązanym, czytając np. "ale super ci to wyszło, jesteś geniuszem, 100/10, ja przy tobie nic nie umiem".
5. To niesprawiedliwe, że administracja zna oceny, a zwykli użytkownicy nie. Dlaczego tak jest? Skoro ja nie mogę zobaczyć ocen w swojej galerii, to dlaczego np. RRH, Insekt czy Calii (jak sądzę) mogą? Rozumiem np. podforum dostępne tylko dla administracji (chyba jest tu takie), ale moja galeria jest moja i wolałabym wiedzieć, co się w niej dzieje.

Kwestia "oceny za ocenę" wydaje się być rzeczywiście dość poważna, ale można spróbować jej jakoś przeciwdziałać. Trzeba po prostu wyjść z tego przedszkola. Warto zrozumieć, że jeśli uwielbiamy czyjeś prace, nie wolno nam automatycznie oczekiwać tego samego, i że szczera ocena zawsze bardziej się opłaci obu stronom niż ta wystawiona z litości czy ze strachu.

Przepraszam za długość posta  Język
Zapisane
Kutsu
Użytkownik

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 232
Galeria Użytkownika


907610717098


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 26.09.2008, 22:07:59 »

Ja również jestem zdania, że te punkty są bardzo, ale to bardzo niewymierne. Dużo bardziej cenię sobie komentarze, właściwie te krytyczne. Bo NIE MA bezbłędnej pracy, a pokazywanie co można by zrobić inaczej jest najlepszą możliwą szkołą.
Tak więc nie interesuje mnie kto notorycznie wstawiał mi jedną gwiazdkę i z jakiego powodu to czynił Język Skoro nie miał nic do powiedzenia, ignorowałem jego ocenę.

Moim zdaniem przydałoby się te oceny ujawnić. Powody:
1. Pozwoliłoby to nam przekazać autorowi danej pracy nasze zainteresowanie i opinię bez zbędnych słów, które prowokują zbędne odpowiedzi, itd, wiecie, jak to wygląda.

Zauważ. Inne wartości przekazuje "Użytkownik XYZ dał 4/5", a inne, zdecydowanie większe korzyści daje "Praca dobra, ale to, to i to wymaga poprawy. Podoba mi się to, to i tamto, nad tym jeszcze popracuj."
Nie możemy aż tak ograniczać dialogu między ludźmi Uśmiech
Zapisane




RRH
Gość
« Odpowiedz #11 : 26.09.2008, 22:32:18 »

asifalittlezonked: ja nie mogę popatrzyć Język
Jestem za. Już kilkakrotnie spotkałem się z oceną 1, bo komuś się nie podobałem. Jest to bardzo nie fair, kiedy człowiek męczy się 4 dni nad pracą i widzi 1 gwiazdkę.
Zapisane
ubivbehwbcvjh
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 182
Galeria Użytkownika

ubivbehwbcvjh


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 26.09.2008, 22:55:49 »

kiedy człowiek męczy się 4 dni nad pracą i widzi 1 gwiazdkę.

Może słaba była.
Zapisane

snufkin
Gość
« Odpowiedz #13 : 26.09.2008, 23:20:47 »

kiedy człowiek męczy się 4 dni nad pracą i widzi 1 gwiazdkę.

Może słaba była.

OMG, masz chyba słabszy dzień, co? Wszędzie widzę jakieś ogólnikowe komentarze z Twojej strony. Język

A wracając do tematu, @Sebastian zrób ankietę przez tydzień lub dwa i zależnie od wyników pogada się z Kacprem na ten temat.
Zapisane
Strony: [1] 2 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Kto ocenia nasze prace w galerii
Skocz do: