Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 [3] 4  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Jest coś do zrobienia - GIMP vs PS  (Przeczytany 17730 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
MGorecki
Gość
« Odpowiedz #28 : 14.07.2008, 11:25:44 »

Można by tak zrobić. Tylko bez jakiegoś ''płatny PS'' i ''super darmowy gimp''. Po prostu zestawienie efektów / prac.

W porządku. Wrzucam na razie te łatwiejsze historie na http://pustynia.pdg.pl
Czekam na Wasze prace. Mogę je linkować z ImageShack-a i podobnych miejsc Uśmiech
Zapisane
dadon08
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 184
Galeria Użytkownika


Wrócił Król


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #29 : 14.07.2008, 11:34:27 »

Przestań... Coś ty najlepszego narobił Język ? Trzeba było poczekać aż ktoś kompetentny (czyt. zapoznany z GIMP-em) weźmie się do roboty! Z ciekawości zerknąłem w link. Okulary to tak profesjonalnie wtopione... Sam robiłeś czy jakiegoś grafika nająłeś? Przyznaj się.
Zapisane

karmazynka
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 315
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : 14.07.2008, 11:46:04 »

Musisz usunąć autobus; nie zrozumiałeś, o co chodzi w 'lomo fotografii' - nie zrobiłeś 'vignette' (nie wiem, jak to się nazywa po polsku), czyli czarnej otoczki wokół granic fotografii (w oryginale ustawiona chyba na 'pokrywanie'), nie ma też specyficznego przesycenia kolorem. Mała różnica, a zmienia tak wiele. Tęcza mogła być bardziej rozmyta - teraz jest za bardzo zbita w kupie. Prześwietlona twarz - deseń musi być identyczny z oryginałem, kwadraciki niezbyt pasują :-/
Zapisane
dadon08
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 184
Galeria Użytkownika


Wrócił Król


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #31 : 14.07.2008, 11:57:03 »

No ja wyłapałem sporo błędów... A róbcie sobie co chcecie Chichot ja zrobie później może efekt z UFO
Zapisane

MGorecki
Gość
« Odpowiedz #32 : 14.07.2008, 12:07:20 »

Ludzie Uśmiech Wrzucę tam każdą grafikę, którą uznacie za godną wrzucenia. Na razie bawię się i produkuję te obrazki ku własnej radości Uśmiech Cieszę się, że mam program o takich możliwościach Uśmiech Jak coś komuś nie podchodzi to zapraszam do zabawy i poprawiania
 
Zapisane
Grolak
√ ι ק

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: grolak@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 126
Galeria Użytkownika


Kreator mody


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : 14.07.2008, 12:11:09 »

Ja jeszcze poprawię Silhouette i może coś innego zrobię (zastanawiałem się nad 1).
Zapisane

afk
karmazynka
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 315
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : 14.07.2008, 12:15:22 »

@dadon: ja robię ufo! Chichot Mam zdjęcia z wczorajszej burzy (wtedy, kiedy jeszcze było jasno i obłoki nie zbiły się w jedną wielką kupę), które mogą się przydać; może później dodam do galerii.
Zapisane
Grolak
√ ι ק

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: grolak@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 126
Galeria Użytkownika


Kreator mody


Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : 14.07.2008, 13:03:00 »

Oczywiście znowu zmieniłem zdanie:


Zapisane

afk
MGorecki
Gość
« Odpowiedz #36 : 14.07.2008, 17:21:15 »

Oczywiście znowu zmieniłem zdanie:

Podlinkowane Uśmiech
Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #37 : 14.07.2008, 18:30:56 »

Panie i panowie... Czy Wy te prace uważacie za pro-elo-bajeranckie? Czy naprawdę sądzicie, że to odpowiednie grafiki do promowania GIMP-a? Czy aby na pewno podniesiecie jego notowania, czy raczej zmniejszycie pokazując "takie coś"?

Zastanówcie się. I popatrzcie na siebie krytycznym okiem.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Samuel
Gość
« Odpowiedz #38 : 14.07.2008, 18:45:16 »

Ja nie rozumiem MGorecki jak można publikować, kogoś pracę ku własnej radości. Specjalnie przeglądałem 41 efektów, i sam dla siebie robiłem to i dla treningu. Nie wiem, po co pokazywać efektów z Ps'a na Gimpa efekty nawet nie powalają bo jak widać z Ps'a wygląda to milion razy lepiej.
Zapisane
MGorecki
Gość
« Odpowiedz #39 : 14.07.2008, 21:05:53 »

Ja nie rozumiem MGorecki jak można publikować, kogoś pracę ku własnej radości. Specjalnie przeglądałem 41 efektów, i sam dla siebie robiłem to i dla treningu. Nie wiem, po co pokazywać efektów z Ps'a na Gimpa efekty nawet nie powalają bo jak widać z Ps'a wygląda to milion razy lepiej.

Radość płynie z faktu, że najbardziej rozreklamowany soft do grafiki można zastąpić darmowymi narzędziami i osiągnąć dużo lepsze efekty. To mniej więcej tak jakbyś rozdawał za darmo auta klasy volvo. Uważam, że chwalenie umiejętności użytkowników GIMP-a i zestawienie ich z "nicest" filtrami PS to działanie dające satysfakcję. To był tylko luźny pomysł. Jeżeli wyrosłoby z tego kilka tutków to - moim zdaniem - wyszłoby to na zdrowie wszystkim. Sytuacja kiedy ktoś z założenia odrzuca darmowe alternatywy dla kosztownych aplikacji jest chora a wciąż łatwiej ukraść PS niż nauczyć się GIMP-a.
Nie bądźmy tacy wyniośli. Nie uważam, że z PS wygląda to choćby 2 razy lepiej. Poza tym można pokazać, że można.
Pozdrawiam
Zapisane
max667
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 179
Galeria Użytkownika


Oc maniak...


Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : 14.07.2008, 22:03:09 »

Dorzucę jeszcze jedną prace Chichot,
23.niesamowite oko-troszke je przerobiłem Mrugnięcie i teraz to jest krwawe oko...
Zapisane

INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #41 : 15.07.2008, 19:12:27 »

...i osiągnąć dużo lepsze efekty.
Najpierw osiągnij dużo lepsze efekty, wtedy pogadamy Mrugnięcie
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Strony: 1 2 [3] 4  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: Jest coś do zrobienia - GIMP vs PS
Skocz do: