Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2 3 4  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Jest coś do zrobienia - GIMP vs PS  (Przeczytany 17730 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
MGorecki
Gość
« : 11.07.2008, 22:52:28 »

Na stronie wykopu (www.wykop.pl) pojawiło się zestawienie 41 najciekawszych efektów Photoshop-a. Niektóre z nich są według mnie banalne i do wykonania za pomocą Jedynie Słusznego Programu. Może byśmy stworzyli odpowiednik tamtego zestawienia i przedstawili wyniki pracy na szerszym polu?
Niestety w momencie kiedy piszę tego posta trwa właśnie modernizacja serwisu i nie mogę podać Wam linka wprost ze strony dlatego też wklejam link z historii przeglądanych stron
http://www.wykop.pl/link/76369/41-najlepszych-efektow-photoshop-a
Działać należy szybko aby efekt był lepszy Uśmiech Warto byłoby podzielić się robotą. Zaawansowani użytkownicy GIMP-a mogliby ewentualnie rzucić okiem i wypowiedzieć się w temacie.
Maciek
Zapisane
dadon08
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 184
Galeria Użytkownika


Wrócił Król


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 11.07.2008, 23:16:49 »

Pomysł dobry. Tylo co na to ci zaawansowani graficy? Trzeba w końcu pokazać, że jak ktoś umie, to nawet Paint'em da rade Mrugnięcie
Zerknijcie tu: http://www.joemonster.org/art/9473/Katastrofy-Photoshopa
Wpadki wielkich mistrzów PS Mrugnięcie

P.S.Mnie osobiście to wkurza, jak kolega który nie potrafi się obsługiwać PS mówi, że GIMP jest 'fuj', gimp jest 'ble' itp. Przecież osoba, która zna sie na grafice i obsłudze gimpa to może wykonać takie efekty o jakich sie nie śniło tym od PS.
Zapisane

MGorecki
Gość
« Odpowiedz #2 : 11.07.2008, 23:45:05 »

Mam linka do oryginału Uśmiech
http://www.hongkiat.com/blog/41-nicest-photoshop-photo-effects-photoshop-tutorials/
Jak myślicie z czym mogłoby być kiepsko?
Ja obstawiam młodą-starą kobietę Uśmiech

Zaawansowani przydaliby się żeby poprowadzić za rękę i naprowadzić na dobrą drogę. Zwłaszcza z tymi wszystkimi flarami, rozbłyskami itp mogłoby być trudno skumać samemu. Zresztą po co wyważać otwarte drzwi. Możemy korzystać ze wspólnej mądrości Uśmiech
Zapisane
karmazynka
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 315
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 12.07.2008, 00:22:57 »

Rezerwuję alienship! Chichot Rewelacyjne! Rzucając okiem na pewno do wykonania jest odbicie w okularach, tęcza (tut już powstał), zmiana koloru włosów, oczy wampira, świecąca 24, pasemka, piksele, tulipany i chyba tyle. Nie patrzyłam na sposób tworzenia tylko na efekt i ewentualną drogę przebycia. Jedynie weszłam na alienship by sprawdzić z ciekawości jak to się robi; ku mojemu zdziwieniu efekty nie były dziwaczne, wszystko opierało się na odpowiednich renderach i kolorowaniu tła.
Zapisane
MGorecki
Gość
« Odpowiedz #4 : 12.07.2008, 02:01:17 »

Mam kilka notatek sporządzanych podczas oglądania wspomnianej strony. Jeżeli kogoś by interesowało. Mnie najbardziej interesuje, w których punktach się mylę Uśmiech
Obrazki:
1. Może być trudne ale to na stronie też nie powala na kolana. Perspektywa i skala totalnie naiwne

2. Banalne. W GIMP-ie można zrobić to nawet lepiej w 5 minut
 (pani wygląda jakby się oparła o lustro)
3. Odpust i bajery dla blogujących gimnazjalistek. Nigdy nie przyszłoby mi do głowy tworzyć takie grafiki. Chyba łatwe

4. O co chodzi z tym "bardziej sugestywne"? Efekt żaden według mnie

5. Do zrobienia bez bólu

6. Do zrobienia bez bólu

7. Jest chyba nawet podobny tutek na gimpuj

8. Myślę, że do zrobienia

9. Do zrobienia bez bólu

10. Trzeba by się przyjrzeć

11. Oj może być ciężko

12. Oj może być ciężko

13. Maski, warstwy, narzędzia kolorów i poszło

14. Efekt wygląda jak wysmarowanie rzeźby lepikiem

15. Do zrobienia bez bólu

16. Do zrobienia bez bólu

17. Podobnie jak w pkt. 3

18. Oj może być ciężko

19. Podobnie jak w pkt. 3

20. Te wyładowania bez wbudowanych wtyczek mogą być problematyczne. Flary i efekty świetlne nie dadzą takiego efektu. Przy odpowiednim podejściu i/lub sprytnym sposobie być może da się uzyskać podobny efekt

21. Proste

22. Może się udać

23. Do zrobienia

24. Podobnie jak w pkt. 3

25. Podobnie jak w pkt. 20

26. Podobnie jak w pkt. 20

27. Bezbolesne. Z marszu osiągnąłem podobny efekt.

28. Podobnie jak w pkt. 3

29. Może się da może się nie da Uśmiech

30. Wtyczka do zrobienia odpowiedniego gradientu a potem tylko zabawa z warstwami. Efekt może być jeszcze lepszy

31. Może się udać

32. Warstwy i maski -> sukces

33. Do zrobienia

34. Do zrobienia

35. Podobnie jak w pkt. 20

36. Podobnie jak w pkt. 20 + kombinacje z soczewkami

37. Już gdzieś coś podobnego widziałem w związku z GIMP-em

38. Banalne chyba

39. Cholernie ciekawy efekt! Trzeba pokombinować gdyż dróg do sukcesu jest pewnie sporo.
 A grafika przepiękna. Taka subtelna, że aż niemal pachnąca kwiatem wiśni Uśmiech
40. Sam nie wiem...

41. Kurde. Może być ciężko. Tak to raczej puzzle do układania. Trochę to nieuczciwe bo wykorzystana jest tu raczej wyobraźnia autora, zdolność składania i analizowania  kształtów niż możliwości samego programu w zakresie teksturowania.
Zapisane
dadon08
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 184
Galeria Użytkownika


Wrócił Król


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 12.07.2008, 11:26:49 »

karmazynka, jak ty rezerwujesz nazajd tych UFO, to ja nr 18 (Crack and Peel).

18. Oj może być ciężko
Wystarczy posmarować pędzlami ''crack'' na nowej warstwie, a później albo miękkie światło, albo sprwdzić efekty z innym kryciem. Ten efekt nie należy do trudniejszych.

Do tych taki trudniejszych, pasowało by jednak kogoś ''z góry''. Tych co naprawde wiedzą jak to zrobić Mrugnięcie
Zapisane

asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 12.07.2008, 11:52:15 »

Cholera, świetne efekty, a 90% z nich nie umiałabym zrobić Mrugnięcie Ale pomysł, żeby to przenieść do Gimpa, bardzo dobry. Czekam na rozwój tematu. Dawajcie, doświadczeni ludzie, tłumaczcie te tutoriale! Duży uśmiech

PS. A może i dla mnie coś prostszego się znajdzie. W razie czego chętnie się przyłączę.
Zapisane
Grolak
√ ι ק

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: grolak@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 126
Galeria Użytkownika


Kreator mody


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 12.07.2008, 11:52:58 »

Myślę, że mógłbym spróbować zrobić 3.

PS. Chciałem dodać, że np. 18 efekt, wcale nie jest dobry, jest średniawy, ponieważ wcale nie jest realistyczny, spójrzcie na "górki" na twarzy (np. nos), wcale nie jest uwzględnione to wywyższenie, 0 perspektywy tam jest.
Zapisane

afk
dadon08
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 184
Galeria Użytkownika


Wrócił Król


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 12.07.2008, 12:13:35 »

Tak jak mi nie wydaje się realistyczne to odbicie w okularach. Po prostu CTRL + C i CTRL + V. Wycięty kawałek plaży i tylko ładnie wklejony w ramkę okularków.
Więc jak? Próbujemy zrobić to na GIMP'a?
Zapisane

RRH
Gość
« Odpowiedz #9 : 12.07.2008, 12:37:33 »

Dziękuję za linka. Osobiście zabieram się teraz za robienie tego komiksu. Mrugnięcie
Zapisane
karmazynka
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 315
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 12.07.2008, 12:46:34 »

Według mnie komiks jest niewykonalny; próbowałam na kilka sposobów i klapa (za mała jest amplituda wielkości kropek w całym obrazie).
Zapisane
dadon08
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 184
Galeria Użytkownika


Wrócił Król


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 12.07.2008, 13:49:02 »

Może zrobimy tutoriale chociaż do tych trudniejszych? Mi się bardzo podoba nr 1 ale niewiem jak sie wogóle do tego zabrać. Ja sie właśnie zabieram za nr 18 i wrzucę tutaj Mrugnięcie
Zapisane

max667
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 179
Galeria Użytkownika


Oc maniak...


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 12.07.2008, 14:17:26 »

Nie chciało mi się szukać wszystkich pędzli,ale efekt podobny...ktoś kto ma większe doświadczenie na pewno zrobił by to jeszcze lepiej(i pewnie szybciej-ja się "mordowałem " około godziny) Mrugnięcie
Zapisane

dadon08
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 184
Galeria Użytkownika


Wrócił Król


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 12.07.2008, 14:30:41 »

Oo... Bardzo ładna praca, zawalisty efekt (co do kolegi wyżej)! Mrugnięcie

To moja, co do tego numeru 18:

(za ewentualne niedoskonałości przepraszam, ale była robiona na szybko, musiałbym się bardziej postarać)
Zapisane

Strony: [1] 2 3 4  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: Jest coś do zrobienia - GIMP vs PS
Skocz do: