Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: F1-info Dział dla fanów i miłośników Formuły
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: F1-info Dział dla fanów i miłośników Formuły  (Przeczytany 4405 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Damian UKF
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 176
Galeria Użytkownika


Bądź bliski dla bliskich !!!


Zobacz profil
« : 01.07.2008, 14:45:54 »

Grand Prix W.Brytani

Kalendarz F1 w sezonie 2008:

16 marca - Grand Prix Australii (na torze w Melbourne);
23 marca - Grand Prix Malezji (Kuala Lumpur);
6 kwietnia - Grand Prix ZEA (Bahrajn);
27 kwietnia - Grand Prix Hiszpanii (Barcelona);
11 maja - Grand Prix Turcji (Stambuł);
25 maja - Grand Prix Monaco (Monte Carlo);
8 czerwca - Grand Prix Kanady (Montreal);
22 czerwca - Grand Prix Francji (Magny-Cours);

6 lipca - Grand Prix Anglii (Silverstone);
20 lipca - Grand Prix Niemiec (Nuernburgring);
3 sierpnia - Grand Prix Węgier (Budapeszt);
24 sierpnia - Grand Prix Europy (Walencja);
7 września - Grand Prix Belgii (Spa-Francorchamps);
14 września - Grand Prix Włoch (Monza);
28 września - Grand Prix Singapuru (Singapur);
12 października - Grand Prix Japonii (Fuji);
19 października - Grand Prix Chin (Szanghaj);
2 listopada - Grand Prix Brazylii (Sao Paulo).

Informacje o BMW Sauber:
Nazwa BMW Sauber F1 Team
Rok powstania 2005
1. GP 12. marca 2006 - GP Bahrajnu
1. miejsce punktowane 19. marca 2006 - GP Malezji
Najlepsze miejsce startowe 2. miejsce
Najlepsze miejsce w MŚ 2. miejsce (2007)
Liczba startów w GP 35
Liczba zwycięstw w GP 0
Liczba zdobytych punktów 137 (skuteczność 3,91 pkt/wyścig)
Liczba najszybszych okrążeń 0
Liczba pole-position 0
Nieukończone wyścigi 17%
Szef zespołu Mario Theissen (Niemcy)
Menedżer zespołu Beat Zehnder (Szwajcaria)
Dyrektor techniczny Willy Rampf (Niemcy)
Główny konstruktor Christoph Zimmermann (Szwajcaria)
Główny inżynier Mike Krack (Luksemburg)
Główny aerodynamik Willem Toet (Holandia)
Numer startowy - kierowca 3 - Nick Heidfeld (Niemcy), jego główny mechanik Gianpaolo Dall´Ara
Numer startowy - kierowca 4 - Robert Kubica (Polska), jego główny mechanik Antonio Cuquerella
Kierowca testowy Marko Asmer (Estonia) – nie potwierdzony 
Liczba pracowników 730
Roczny budżet 295 mln Euro
Pojazd - podwozie BMW Sauber F1.08
Silnik BMW P86/8
Opony Bridgestone
Siedziba zespołu BMW Sauber F1 Team, Wildbachstrasse 9, CH-8340 Hinwil, Szwajcaria.


Informacje dotyczące toru na najbliżesze GP W.Brytanii

Silverstone

Data najbliższego wyścigu          08.07.2007
Rok budowy:             1950
Data pierwszego wyścigu          13.05.1950
Ilość wyścigów F1             40
Ilość miejsc dla widzów          90 000
Długość toru             5.141 
Ilość okrążeń wyścigu          60 (308.355 Km) 
Ilość zakrętów 14 (            6 lewych, 8 prawych) 
Prędkość maksymalna          (2007) 299,2 km/h
Rekord toru             1'18''739 M.Schumacher, 2004, Ferrari
Czas Pole Position w 2007 roku       1'19''997 L.Hamilton, McLaren
Mapa toru:




Regulamin F1-warto przeczytać!

Część 1: biorą w niej udział wszyscy kierowcy. Mają oni do dyspozycji 20 minut i nieograniczoną liczbę okrążeń. Po upływie czasu najwolniejszych sześciu kierowców kończy swój udział w kwalifikacjach i w niedzielę wystartują oni z pozycji 17-22.

Część 2: po pięciominutowej przerwie pozostałych 16 kierowców wyjeżdża na kolejną - piętnastominutową - sesję, po której znów odpada najwolniejsza szóstka – ci kierowcy zajmą pozycje startowe od 11 do 16. Czasy z pierwszej części są anulowane.

Część 3: po kolejnej pięciominutowej przerwie czołowa dziesiątka rywalizuje o najlepsze miejsca startowe. Ta część kwalifikacji trwa 10 minut, czasy z poprzednich części są anulowane. Przed trzecią częścią kwalifikacji sztaby teamów muszą podjąć ostateczną decyzję w sprawie strategii, jest to bowiem ostatni moment na zatankowanie paliwa przed startem. Do wyścigu bolidy czołowej dziesiątki startują z taką ilością paliwa, jaka została po zakończeniu kwalifikacji. Zespoły nie mogą już uzupełniać paliwa przed startem.

Wszelkie zmiany w bolidach po zakończeniu kwalifikacji karane są przesunięciem w tył o 10 pozycji na starcie, lub przestawieniem na sam koniec stawki.

Procedura startowa

30 minut przed startem okrążenia rozgrzewkowego: otwarcie boksów, kierowcy mogą wyjeżdżać na tor. Mogą pokonać dowolną liczbę okrążeń, przejeżdżając za każdym razem przez boksy. Gdy wyjadą na prostą startową, muszą ustawić się na odpowiedniej pozycji startowej.

15 minut przed startem okrążenia rozgrzewkowego: zamknięcie boksów. Każdy kierowca, który w tym momencie znajduje się w boksach, nie będzie mógł wyjechać na pola startowe.

10 minut przed startem okrążenia rozgrzewkowego: osoby postronne (dziennikarze, VIP-y) muszą opuścić pola startowe, na których pozostają wyłącznie sędziowie, członkowie zespołów i kierowcy.

5 minut przed startem okrążenia rozgrzewkowego: wszystkie samochody muszą mieć założone koła. Kierowcy nie spełniający tego warunku wystartują z końca stawki lub z boksów.

1 minuta przed startem okrążenia rozgrzewkowego: uruchomienie silników.

15 sekund przed startem okrążenia rozgrzewkowego: członkowie zespołów i sędziowie opuszczają pola startowe.

Start do okrążenia rozgrzewkowego sygnalizowany jest zapaleniem zielonego światła. W przypadku zgaśnięcia silnika kierowca jest obowiązany podnieść rękę. Gdy pozostali ruszą z miejsca, sędziowie mogą spróbować uruchomić samochód “na pych” (wtedy kierowca może wystartować do wyścigu z ostatniego pola startowego) lub wepchnąć do boksów (wtedy kierowca może wystartować z boksów). Podczas okrążenia rozgrzewkowego zakazane jest ćwiczenie startu oraz wyprzedzanie innych kierowców (za wyjątkiem awarii samochodu).

Po zakończeniu okrążenia rozgrzewkowego rozpoczyna się właściwa procedura startowa. Pięć czerwonych świateł zapala się kolejno w jednosekundowych odstępach. Sygnałem do startu jest ich zgaszenie. Kierowca, któremu tuż przed startem zgaśnie silnik, obowiązany jest podnieść rękę. Procedura startu może zostać wówczas przerwana – kierowcy przejeżdżają jeszcze jedno okrążenie rozgrzewkowe (odejmowane od dystansu wyścigu), a sprawca przełożonego startu odsyłany jest na koniec stawki.

Wyścig

Dystans wyścigu musi zawierać się w przedziale 305-320 kilometrów (jedynym wyjątkiem jest Grand Prix Monaco rozgrywane na dystansie 260 km) i nie może trwać dłużej niż 2 godziny. W wyścigu sklasyfikowani są wszyscy kierowcy, którzy do jego zakończenia (przejechanie wymaganej liczby okrążeń lub upłynięcie dwóch godzin od startu) przejechali przynajmniej 90% dystansu przejechanego przez zwycięzcę.

Samochód bezpieczeństwa:

W momencie, gdy na torze dojdzie do niebezpiecznego wypadku, na tor wyjeżdża samochód bezpieczeństwa. Następuje wtedy tzw. okres neutralizacji. Bolidy zwalniają, zabronione jest jakiekolwiek wyprzedzanie. Stan taki utrzymuje się do momentu, w którym samochód bezpieczeństwa opuszcza tor. Wówczas zawodnicy "na nowo" rozpoczynają ściganie.

Kontrola trakcji i kontrola startu:

System kontroli trakcji zapobiegający uślizgowi tylnej osi przy zbyt dużej mocy nie jest już w Formule 1 dozwolony. Więcej teraz zależeć będzie od kierowcy i jego umiejętności operowania przepustnicą. Podobnie ma się sprawa z procedurą startową która ułatwiała perfekcyjne ruszenie spod świateł. Ten system również został zakazany.

Opony:

Nowe przepisy wprowadzone przez Światową Federację Samochodową (FIA) miały na celu wyrównanie szans poszczególnych zespołów. Dotychczas w Formule 1 trwała zacięta walka pomiędzy różnymi producentami opon i niejednokrotnie o zwycięstwie nie decydowały starania kierowców na torze a techników firm dostarczających te opony. Nowe regulacje pozwalają na obecność zaledwie jednego producenta, którego obowiązkiem jest dostarczenie takich samych opon wszystkim zespołom. Na każdym wyścigu kierowcy mają do swojej dyspozycji mieszankę twardszą i bardziej miękką (oznaczoną białym paskiem). Przepisy nakazują zastosowanie obydwu rodzajów opon w trakcie wyścigu, co oznacza w praktyce, że kierowca rozpoczynający wyścig na oponach miękkich będzie musiał podczas wizyty w boksach wymienić opony na twardsze.

Punktacja

Punkty zdobywa pierwsza ósemka na mecie, według klucza 10-8-6-5-4-3-2-1. Do klasyfikacji zespołowej liczą się wszystkie punkty zdobywane przez kierowców danej ekipy. Jeśli wyścig został przerwany przed przejechaniem przez lidera 75% zakładanego dystansu, przyznaje się połowę punktów. Jeśli przejechano mniej niż dwa okrążenia, punkty nie są przyznawane. W przypadku równej liczby punktów dwóch lub więcej kierowców (lub ekip) na koniec sezonu, o kolejności decyduje większa liczba zwycięstw. W przypadku remisu pod uwagę bierze się kolejno miejsca drugie, trzecie i dalsze.

Kary

Sędziowie mają w swoim arsenale dwie podstawowe kary: drive-through (czyli kara przejazdu przez boksy) oraz stop & go (kara 10 sekund). Kara drive-through polega na przejechaniu przez boksy z zachowaniem obowiązującego ograniczenia prędkości, natomiast przy karze stop & go kierowca musi dodatkowo zatrzymać się na 10 sekund w swoim boksie. Na odbycie kary kierowca ma trzy okrążenia od momentu ogłoszenia decyzji przez sędziów. Nieprzestrzeganie tego przepisu może zakończyć się wykluczeniem z wyścigu. Jeśli kara zostanie nałożona podczas pięciu ostatnich okrążeń wyścigu, kierowca nie musi jej odbywać, a do jego czasu na mecie doliczone zostaje 25 sekund.

Kary mogą być nakładane za takie przewinienia, jak: falstart, spowodowanie wypadku którego można było uniknąć, przekroczenie dopuszczalnej prędkości w boksach, sprzeczne z przepisami blokowanie innego kierowcy czy blokowanie przy dublowaniu. W niektórych przypadkach sędziowie mogą podjąć decyzję o nałożeniu trzeciego typu kary – przesunięcia o 10 miejsc do tyłu na starcie do kolejnego wyścigu.



To jest temat o F1 i wybranych informacjach.
Piszcie co myślicie o F1 itp.
« Ostatnia zmiana: 05.07.2008, 14:24:33 wysłane przez Damian UKF » Zapisane

Piotreek
Gość
« Odpowiedz #1 : 01.07.2008, 14:54:17 »

Dobrze Mrugnięcie. Jeszcze przydałaby się klasyfikacja konstruktorów oraz klasyfikacja zawodników.
Zapisane
Damian UKF
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 176
Galeria Użytkownika


Bądź bliski dla bliskich !!!


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 01.07.2008, 14:57:55 »

Pomyślę o tym dobiero zacząłem to budować Uśmiech
Zapisane

blaast
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 92
Galeria Użytkownika

blaast


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 02.07.2008, 00:10:13 »

A nie prościej byłoby zrobić obie klasyfikacje w tabelach? Łatwiej wprowadzać zmiany po każdym GP. Sam pomysł niezły, kolejne GP można dodawać w nowych postach a między wyścigami dyskutować
Zapisane
Damian UKF
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 176
Galeria Użytkownika


Bądź bliski dla bliskich !!!


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 02.07.2008, 18:01:14 »

Nie chce mi się bawić z tabelkami.
Ale fajnie że popierasz ten pomysł.
Poleć dział innym.

Pzdr.
Zapisane

karmazynka
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 315
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 03.07.2008, 16:09:47 »

Super! Wszystko na jednej stronie, już nie będę potrzebowała grzebać po tysiącach stron w celu znalezienia odpowiedniej informacji! Chichot Przekreśl tylko wyścigi w kalendarzu, które już wystąpiły.

P.S. Zastanawiam się tylko, czy moderacja posiada tak wielki serwer aby pomieścić te i przyszłe tabelki Mrugnięcie (w dodatku nie mają one nic wspólnego z GIMP-em)
Zapisane
Damian UKF
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 176
Galeria Użytkownika


Bądź bliski dla bliskich !!!


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 04.07.2008, 14:56:30 »

Karmazyna to HYDEPARK Język

EDiT: Pojawił się regulamin F1, zachęcam do przeczytania.
« Ostatnia zmiana: 05.07.2008, 12:40:02 wysłane przez Damian. » Zapisane

Piotreek
Gość
« Odpowiedz #7 : 05.07.2008, 14:57:41 »

No no. Widzę, że temat się rozkręca Mrugnięcie. Dobrze, że zamieszczasz info.
Zapisane
Damian UKF
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 176
Galeria Użytkownika


Bądź bliski dla bliskich !!!


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 05.07.2008, 14:59:25 »

Piszcie co jeszcze chcielibyście tu zobaczyć.
Zapisane

blaast
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 92
Galeria Użytkownika

blaast


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 06.07.2008, 12:58:13 »

Najlepiej wyniki dzisiejszego wyścigu Mrugnięcie Przypominam wszystkim, start dziś o 14:00
Zapisane
Damian UKF
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 176
Galeria Użytkownika


Bądź bliski dla bliskich !!!


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 10.07.2008, 13:58:16 »

Mapa toru:




Informacje ogólne:
Nazwa: Hockenheimring
Położenie: Hockenheim
Pierwsze GP: 1970

Dane techniczne:
Długość toru: 4,574 km
Ilość okrążeń: 67
Dystans: 306,458 km
Rekord okrążenia: Kimi Raikkonen (2004)


Materiały info nadesłał Piotreek (współrelizator)
« Ostatnia zmiana: 11.07.2008, 19:09:59 wysłane przez Damian UKF » Zapisane

davidmdv
Użytkownik

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 183
Galeria Użytkownika


Każdy inny, wszyscy równi !!!


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 11.07.2008, 13:42:43 »

W regulaminie dopisz, że pierwsze trzy punkty tyczą się kwalifikacji Uśmiech Ogólnie bardzo fajny pomysł.
Zapisane

Piotreek
Gość
« Odpowiedz #12 : 11.07.2008, 13:59:38 »

@Up. Nom pomysł bomba Chichot.

PS. damian jak coś jeszcze chcesz to Ci podeślę Chichot (i dopisuj małym druczkiem - przysłał Piotreek ;F, nie cierpię podszywania się pod kogoś prace - oczywiście Ciebie to nie tyczy).
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: F1-info Dział dla fanów i miłośników Formuły
Skocz do: