Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Zmiena koloru samochodu.  (Przeczytany 22991 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
hipekhop
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: hipekhop@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 52
Galeria Użytkownika

hipekhop

Miszcz animacji. :P


Zobacz profil
« : 28.02.2008, 02:44:39 »

Zmiena koloru auta

Opracowanie: hipekhop
Poziom trudności: łatwy







Jest to mój pierwszy tutorial, więc bardzo proszę o wyrozumiałość;) Piszę go po bardzo ciężkim dniu, jest już dobrze po północy, ale z racji częstego braku samozaparcia, musiałem go napisać, póki miałem okazję(kilka tutków przepadło przez moje lenistwo, może jeszcze kiedyś je napiszę) Mrugnięcie


Tutorial napisany w wersji GIMPa 2.4. W innych wersjach nazwy narzędzi i pojęć mogą się różnić.



Lime Point Zaczynamy

Lime Point 1. Na początek oczywiście musimy mieć jakąś fotografię auta, ja wybrałem taką ładną brykę Mrugnięcie



Lime Point 2. Przy pomocy narzędzia ścieżki Ścieżki, staramy się zaznaczyć auto dookoła. Nie musimy być bardzo dokładni, później(jesli komuś tak wygodniej) mozna poprawić zaznaczenie.



Lime Point 3. Zaznaczyliśmy już całe auto ściezkami. By połączyć początek ścieżki z końcem, trzeba kliknąć na początek ścieżki lewym klawiszem, ale trzymajac [CTRL].

Lime Point 4. Klikamy PPM na nasz obrazek, wybieramy Zaznaczenie -> Ze ścieżki [Shift+V]

Lime Point 5. Wybieramy narzędzie lasso Lasso i zmieniamy jego tryb na odejmowanie (Trzecia ikonka). Odznaczamy takie elementy samochodu jak szyby, opony, rejestrację światła itp.



Lime Point 6. Mniej więcej tak powinno wyglądać zaznaczenie naszego auta. Dla większej wyrazistości dam jeszcze obrazek z zaczerwienionymi obszarami niezaznaczonymi(to tylko moja fanaberia dla sprawienia tutka bardziej czytelnym).



Lime Point 7. Teraz możemy dla poprawienia wyglądu krawędzi powiększyć zaznaczenie(ja powiękkszyłem o 3 px), a nastepnie zmiękczyć(u mnie o 4 px).


Lime Point 8.No i ostatni krok pod moim "nadzorem". Klikamy prawym przyciskiem myszy na obrazek, wybieramy Kolory --> Balans kolorów



Lime Point 9.Powinno pojawić się nam okienko z różnymi wartościami. W tym okinie możemy się już bawić ile tylko chcemy, zmieniać barwy na dowolne. Radzę zaznaczyć opcję Podgląd. Co do reszty, zostawiam wolną rękę, niewiele jest tutaj przycisków, można kombinować Mrugnięcie


Lime Point Brawo, udało Ci się dotrzeć do końca tutoriala!



Wyniki kilku minut pracy:







Tutorial jest mojego autorstwa, jeśli chcesz go skopiować- proszę, skontaktuj się ze mną, albo chociaż podaj nick autora.

Pozdrawiam i życzę miłej pracy  Wilber  Chichot
PS: Mój pierwszy tutorial pisany o późnej godzinie(właściwie wczesnej, 2 w nocy:P), proszę o wyrozumiałość, tut będzie poprawiony, by był zrozumiały i czytelny;)
PS2: Bardzo bym prosił o jakieś konstruktywne rady, przy pierwszym tucie się przydadzą Chichot

« Ostatnia zmiana: 06.08.2008, 22:32:46 wysłane przez CorteZ » Zapisane

Wiecie, że w człowieku ukryte jest zło?? cZŁOwiek...
Właśnie straciłeś kilka sekund swojego życia na przeczytanie tej sygnatury;)
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 28.02.2008, 09:57:30 »

Skoro temat będzie poprawiany to może jednak dział TEST?
poza tym nie jest to super nowatorska sprawa, ale jeśli by poprawić opis - to będzie wart podmienienia.
W teście doszlifuj temat. Skoro już jest zrobiony - to musisz znaleźć samozaparcie, bo to nie nam ma zależeć, aby był wystarczająco dobry - tylko Tobie. Nam zależy na jakości Indeksu, wiec co najwyżej Twoja praca poszłaby na ławkę rezerwowych.
« Ostatnia zmiana: 28.02.2008, 11:19:41 wysłane przez snufkin » Zapisane
hipekhop
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: hipekhop@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 52
Galeria Użytkownika

hipekhop

Miszcz animacji. :P


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 28.02.2008, 14:50:07 »

Racja, zapomniałem, że jest ten dział, dzięki za przeniesienie;)
Co do samozaparcia, to jestem po prostu zawalony robotą, więc nie wiem, jak będzie jutro, ale myslę, że w najbliższym czasie zrobię to do końca. Zapewniam, że mi zależy, jednak, jak wiesz, szybciej się czyta posty i poprawia, niż pisze własne, szczególnie z terminami nad głową...
Zapisane

Wiecie, że w człowieku ukryte jest zło?? cZŁOwiek...
Właśnie straciłeś kilka sekund swojego życia na przeczytanie tej sygnatury;)
CorteZ
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 207
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 29.02.2008, 00:35:06 »

Cytuj
ładną brykę;)

Zrób odstęp po "brykę" a buźką. (Punkt 1)



Cytuj
Przy pomocy narzędzia "ścieżka"

Skasuj cudzysłowy i użyj pogrubienia na nazwie narzędzia (punkt 2).

Powinno być
Cytuj
Ścieżki



Cytuj
całe auto ściezkami. )By

Usuń ten nawias! (punkt 3)



Cytuj
ale trzymajac CTRL.

powinno być: [CTRL].



Pogrub całość, daj spacje pomiędzy strzałką a nazwą, skróty pogrubione i w kwadratowym nawiasie i zmień strzałkę na taką:
Kod:
->
Po poprawie: Zaznaczenie -> Ze ścieżki [Shift+V] (Punkt 4)



Cytuj
Wybieramy lasso, zmieniamy tryb lassa na trzecią ikonkę(odejmuje od bierzącego zaznaczenia) i odznaczamy elementy samochodu niepokryte lakierem(o ile warsztat był dobry:P ), czyli: szyby, tablica rejestracyjna, światła etc. Nowych poinformuję, że zaznaczając np przednią szybę(kiedy mamy ten tryb) sprawi, że szyba będzie odznaczona, ale wszystkie inne zaznaczenia pozostaną jak przedtem.

Powinno być:

Cytuj
Wybieramy narzędzie lasso i zmieniamy jego tryb na odejmowanie (Trzecia ikonka). Odznaczamy takie elementy samochodu jak szyby, opony, rejestrację światła itp.
(Punkt 5)



Cytuj
Tak mniej-więcej

Pisze się
Cytuj
Mniej więcej
. (punkt 6)



Cytuj
7. Teraz możemy dla poprawienia wyglądu krawędzi powiększyć zaznaczenie(ja powiękkszyłem o 3px), a nastepnie zmiękczyć(u mnie o 4px).

Opisz dokładniej. Dodaj skróty klawiszowe i pamiętaj, że liczby piszemy pogrubione i ze spacją przed jednostkami:
Cytuj
4 px
Pogrub nazwy narzędzi.



Punkt ósmy: popraw skrót (patrz punkt 4).



Cytuj
Powinno wyskoczyć nam takie okienko. W tym okienku możemy się już bawić ile tylko chcemy, zmieniać barwy na dowolne. Osobiście polecam, by opcja Podgląd była zaznaczona. Co do reszty, zostawiam wolną rękę, niewiele jest tutaj przycisków, można kombinować:)

Zmień na:

Cytuj
Powinno pojawić się nam okienko z różnymi wartościami. W tym okinie możemy się już bawić ile tylko chcemy, zmieniać barwy na dowolne. Radzę zaznaczyć opcję Podgląd. Co do reszty, zostawiam wolną rękę, niewiele jest tutaj przycisków, można kombinować Uśmiech



No więc to moje propozycje. Na koniec radzę zajrzeć tutaj by dokładnie zastosować się do szablonu.
Zapisane


Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 29.02.2008, 10:24:22 »

CoorteZ nic tylko bić brawo Uśmiech
bardzo miło z twojej strony, że pomogłeś koledze uchwycić byki i wpadki Uśmiech do poprawki.
Zapisane
Pawel1995k
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 689
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 01.03.2008, 18:19:10 »

Cytuj
Zmiena koloru auta

Zmień na "Zmiana koloru auta". Mrugnięcie
Zapisane
hipekhop
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: hipekhop@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 52
Galeria Użytkownika

hipekhop

Miszcz animacji. :P


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 01.03.2008, 18:27:36 »

ok, bardzo dziękuję;)
w wolnym czasie będę to wszystko poprawiał Chichot
Zapisane

Wiecie, że w człowieku ukryte jest zło?? cZŁOwiek...
Właśnie straciłeś kilka sekund swojego życia na przeczytanie tej sygnatury;)
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 16.06.2008, 15:01:43 »

Jak z tym wolnym czasem i czy tutorial bedzie wykanczany? Aktualne zrzuty ekranu sa okropne.
Powinienes stosowac miniaturki wykadrowane do niezbednych pokazywanych elementow, a nie calosc lacznie z obramowaniem okna w duzej rozdzialce. Dla pokazania detali moze byc wiekszy zrzut, ale w calosci mozesz zrezygnowac z miniaturek. Czekam na reakcje.
Zapisane
hipekhop
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: hipekhop@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 52
Galeria Użytkownika

hipekhop

Miszcz animacji. :P


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 16.06.2008, 15:10:15 »

Cóż... ostatnio skrajnie nie mam czasu i... nie wiem, jak to będzie jeśli chodzi o wykończenie tuta.
Zakładam wręcz, że mogę w ogóle go nie ruszyć... Mimo wszystko, gdyby ktoś postanowił samodzielnie go poprawić etc. to byłbym wdzięczny za wciśnięcie gdzieś mojego nicka jako współautora tuta(jak ktoś chce, to może dać dokładny opis, że z braku czasu porzuciłem projekt) Mrugnięcie
Serdecznie pozdrawiam.
Zapisane

Wiecie, że w człowieku ukryte jest zło?? cZŁOwiek...
Właśnie straciłeś kilka sekund swojego życia na przeczytanie tej sygnatury;)
CorteZ
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 207
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 16.06.2008, 15:15:08 »

Ja mogę to poprawić, tylko ty hipekhop musiałbyś coś zrobić ze screenami... Resztą jestem ja sie w stanie zająć... Uśmiech
Zapisane


hipekhop
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: hipekhop@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 52
Galeria Użytkownika

hipekhop

Miszcz animacji. :P


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 16.06.2008, 22:54:02 »

CorteZ- dzięki za chęci, ale... poważnie- diametralnie nie mam czasu, a gdy mam jakąś chwilkę, to chcę najzwyczajniej w świecie usiąść i pogadać z przyjaciómi/ iść spać/ obejrzeć film... odpoczynek bierny- znacie to Mrugnięcie
Niestety, jeśli już, to może jakoś jutro wieczorem, ale bym się tekstem zajął na szybko, a nie screenami.

Jeśli się zgadzasz, to mogę tak się poświęcić(troszkę tym tematem blokuję innych, co może mają ten sam pomysł, a nie mogą go opublikować, bo już ktoś to prawie zrobił), co też mnie przymusza. Ale jak myślę o jakiejkolwiek aktywności, to[...]
Pozdrawiam
PS: Calii- dzięki za wiadomości;)
Zapisane

Wiecie, że w człowieku ukryte jest zło?? cZŁOwiek...
Właśnie straciłeś kilka sekund swojego życia na przeczytanie tej sygnatury;)
CorteZ
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 207
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 17.06.2008, 00:53:33 »

W takim razie ok! Ja zajmę się screenami, gdyż bardzo mi zależy na tym tutorialu - często są o to prośby... Jutro będą już wszystkie poprawione... hipekhop, mimo, iż nie masz czasu to podoba mi się twoje zachowanie... Powiedziałś wprost, że nie masz czasu i tego nie zrobisz, a nie kręciłeś, że "kiedyś to dokończę" itp. Brawo! Uśmiech

Czyli ty poprawiasz tekst.
Ja poprawiam screeny.

Potem ja już zaopiekuję się tym tutorialem, o to się nie martw Uśmiech
Zapisane


Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 17.06.2008, 09:52:11 »

Podoba mi sie taka zgodna wspolpraca ;-)

Powodzenia Panowie


Poczekamy grzecznie na rezultaty
Zapisane
hipekhop
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: hipekhop@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 52
Galeria Użytkownika

hipekhop

Miszcz animacji. :P


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 17.06.2008, 16:15:46 »

Dobra, zmobilizowałem się i popoprawiałem. Chichot
Niczego nie przeoczyłem?

Unikam kręcenia, bo... po co? Czy coś się stanie, jak napiszę "kurcze, nie mam czasu"?
Myślę, że nic, a -jak widać- zawsze da się zorganizować troszkę czasu, kwestia wewnętrznej mobilizacji. Mrugnięcie

Dzięki, że się CorteZ tym zajmiesz, gdyby nie Ty, to bym się pewnie nie zmobilizowal... Mrugnięcie

Pozdrawiam
Zapisane

Wiecie, że w człowieku ukryte jest zło?? cZŁOwiek...
Właśnie straciłeś kilka sekund swojego życia na przeczytanie tej sygnatury;)
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkTestWątek: Zmiena koloru samochodu.
Skocz do: