Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: Na jednym zdjęciu jedna osoba w 3 miejscach naraz!?@#
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Na jednym zdjęciu jedna osoba w 3 miejscach naraz!?@#  (Przeczytany 9146 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kierek
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 18
Galeria Użytkownika


Kieras The One


Zobacz profil
« : 01.02.2008, 00:42:45 »

Witam.

 Kiedyś widziałem zdjęcię które przestawiało tę samą osobę będącą w 3 miejscach naraz. Zastanawiamsię jak można taki efekt osiągnąć ;x na jednym zdjęciu 3 klony jednej osoby ;o Jak ktoświe proszę o odpowiedz.

Pozdrawiam
Zapisane

begginer, don't laugh, explain


Ivellios
Gość
« Odpowiedz #1 : 01.02.2008, 00:47:38 »

najłatwiej zrobić to tak:
wycinasz tą samą osobę z 3 różnych zdjęć i w różnych pozach, później wklejasz te trzy obrazki na jedno zdjęcie Uśmiech
Zapisane
damian667
Gość
« Odpowiedz #2 : 01.02.2008, 09:02:08 »

albo jezeli zalezy Ci na tym aby nie byo widać  żadnych niedociągnięć przy konturach postaci, a nie za dobrze umiesz wycinac rendery to mozna ustawić aparat na statywie (ważne żeby sie nie ruszał)i zrobić 3 zdjęcia osoby w rużnych miejscach. Później wystarczy "odcinac" kawałki zdjęcia i łączyć w jedno. Jeżeli zdjecia bedą zrobione z jedmego miejsca i w takich samych warunkach to nie powinno być duzych problemów.
Zapisane
Kierek
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 18
Galeria Użytkownika


Kieras The One


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 01.02.2008, 13:38:00 »

własnie o to mi chodzi , zeby byla jedna osoba w 3 roznych miejscach na jednym zdjeciu, czyli ,np. zdjęcie pokoju i moja osoba po prawej lewej i naprzyklad na krzesle. Tylko jak zrobic zeby zrobic 3 zdjecia nie ruszajac aparatu , bo zawsze się jakos tam ruszy...

Probowałem wycinać rendery ,ale nie o taki efekt mi chodzilo , nie zagdzaly się cienie i bylo tak nieprofesjonalnie xd

Poproboje jeszcze,  dziękuję za odp.
Zapisane

begginer, don't laugh, explain


Rysiek!!
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 215
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 01.02.2008, 14:19:50 »

Zrob najlepiej zdjecie tła, potem postaraj sie o 3 dowolne zdjecia, odetnij tlo. posklejaj i git. A cień mozesz odciąc.
Zapisane

<br /><br />Pamiętaj moje prace są ukazywane na licencji CC-NC-BY-SA, nie możesz ich wykorzystywać w celach komercyjnych, oraz do każdego ukazania ich, jesteś zmuszony do prezentacji ich autora.
Kierek
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 18
Galeria Użytkownika


Kieras The One


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 01.02.2008, 15:15:54 »

Zrob najlepiej zdjecie tła, potem postaraj sie o 3 dowolne zdjecia, odetnij tlo. posklejaj i git. A cień mozesz odciąc.

Odetnij tło. Nie umiem tak dobrze wycinac, zawsze jakies pozostalosci po tle zostaja ;\
Zapisane

begginer, don't laugh, explain


DECK
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
JID: deck@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 109
Galeria Użytkownika


ROLL & CHILL...!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 01.02.2008, 15:22:43 »

A nie można tak:
Pokój:
1 zdjęcie: osoba siedzi na krześle (prawa strona)
2 zdjęcie: osoba stoi na środku pokoju (środek zdjęcia)
3 zdjęcie: osoba opiera się o... o coś (lewa strona)

Później wyciąć (zaznaczenie - prostokąt - CTRL+C/X) i powklejać? Całą postać z tłem?
Jeżeli ktoś nie wie o co chodzi, to dam jakiś rysunek xD
Zapisane

www/ ~portfolio
www/ ~digart
www/ ~lastfm.pl
Rysiek!!
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 215
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 01.02.2008, 16:15:59 »

Bedziesz sie musial bawic z perspektywa bo nigdy nie bedziesz mial na 3 zdjeciach identycznego tla. Wycina sie najlepiej za pomocą Szybkiej Maski, przed chwila pisalem instrukcje w tym temacie Uśmiech Polecam zaglądnąć:) Tu bylo jakies zapytanie o usuwanie tła;) Jak ktos nie rozumie to pisac;p

http://www.gimpuj.info/pomocna-dlon/odp-usuwanie-tla-z-obrazka-nie-daje-juz-rady-t12484.0.html;msg60037#new
Zapisane

<br /><br />Pamiętaj moje prace są ukazywane na licencji CC-NC-BY-SA, nie możesz ich wykorzystywać w celach komercyjnych, oraz do każdego ukazania ich, jesteś zmuszony do prezentacji ich autora.
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 01.02.2008, 17:45:17 »

Moim zdaniem pomysł użytkownika damian667 jest najlepszy, dzięki niemu uzyskamy świetny efekt, bez widocznych wklejonych renderów, nierealistycznego tła itp.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Kierek
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 18
Galeria Użytkownika


Kieras The One


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 01.02.2008, 17:56:35 »

Sproboje usuwania tła, a potem medote robienia 3 zdjec.

Dzięki za odpowiedzi, jak zrobie to wstawie prace.

Pozdrawiam

[EDIT] Probowalem usuwania tła, po pierwsze tlo nie jest jednolite i jak sie wybiera zaznaczenie wedlug kolorow, to usuwam tez części osoby ;\ a jak tlo jest jednolite to i tak po usunięciu tła na krawędziach rendera zostaje pasek tła ;\
« Ostatnia zmiana: 01.02.2008, 18:51:15 wysłane przez Kierek » Zapisane

begginer, don't laugh, explain


Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: Na jednym zdjęciu jedna osoba w 3 miejscach naraz!?@#
Skocz do: