Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2] 3 4
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: To się nawyprawiało!!!  (Przeczytany 18154 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
starsza_pani
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

starsza_pani


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 29.01.2008, 23:45:42 »

Witajcie wszyscy sympatyczni ludzie.
 
Dziś Wam powiem, że ogromnie się obawiałam do Was dołączyć. Sądziłam, że mnie wyśmiejecie i poradzicie cobym lepiej robiła na drutach Chichot. A tu spotkało mnie takie miłe zaskoczenie. Tyle przyjaznych i serdecznych duszyczek,macie ode mnie :-*. Wielka chwała Wam za to.
Pochwalę się, że dzięki Calii zrobiłam sobie wycieczkę na kanał IRC. Wiedziałam o jego istnieniu ale nie mogłam znależć „drzwi” a krępowałam się zapytać. Tam też spotkałam miłych i pomocnych ludzików.
Jak to dobrze, że jesteście i do Was trafiłam. Ręka opatrzności nade mną czuwała.

Ja mam 30 jeszcze, a na forum już młodzieniaszkiem się nie czuję.
Przyjemnością jest spotkać kogoś starszego od siebie, bo to w pewnym sensie odmładza. Jak człowiek przebywa z osobami w wieku 10-20 lat, to sam czuje się stary Mrugnięcie
Chichot Chichot Chichot to Ty małolat jesteś, hihihi
Witam i ja Uśmiech

Jeśli to dla Pani jakaś informacja to mamy na forum jednego 74 latka Mrugnięcie

No i co ja mam tu powiedzieć. Zakasował mnie forumowicz o niemalże 2 siątki (1 siątka = 10 lat) a tym samym odebrał status seniorki Płacz


A powiada się, że kobiety powyżej 18 mają 18 lat;P



Bo to prawda, sama prawda i tylko prawda  Mrugnięcie

A teraz zabieram się za robotę. Pierwsze to muszę zmniejszyć (wymiary i wagę)  zdjęcia a następnie wyostrzyć. Zobaczymy czy mnie to przerośnie. Ciekawe ile przekleństw poleci i czy mnie jutro będzie bolała ręka od kurczowego trzymania myszki Uśmiech 2
W każdym razie proszę się przyszykować na korepetycje Duży uśmiech

Pozdrawiam

Zapisane
starsza_pani
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

starsza_pani


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 01.02.2008, 11:07:58 »

Witam,
chcę się pochwalić, że się udało zmniejszyć zdjęcie. Wyostrzyć już nie Płacz Zrobiłam to lecz programem Picasa2.
Chyba poproszę o wskazówki jak wydobyć z nieostrego zdjęcia kontrast i ostrość.
Czytam FAQ i inne "przewodniki" ale to kopalnia wiedzy, w krótkim czasie nie do pokonania. Muszę krok po kroku i cierpliwie. Podobno nie od razu Kraków zbudowano Duży uśmiech
Pozdrawiam
Zapisane
Pawel1995k
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 689
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 01.02.2008, 11:29:54 »

Dzień Dobry! Cool
Tutaj znajduje się tutorial na wyostrzanie zdjęcia:
http://www.gimpuj.info/edycja-fotografii/wyostrzanie-zdjecia-t680.0.html

A ja? Ja jestem młody, bo tylko 12 lat mam na tym świecie. Mrugnięcie

Powodzenia przy pracy z Gimpem. Mrugnięcie Uśmiech
Zapisane
starsza_pani
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

starsza_pani


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 06.02.2008, 11:52:57 »

Witam,
Szczególnie Pawełka, młodego życzliwego człowieka. Przepraszam, że tak długo nie podziękowałam. Wykończyłam swój komputer. Jakimś cudem udało mi się teraz zalogować. Komputerek nie był przyzwyczajony do takich ekwilibrystycznych poczynań Chichot W sobotę przyjdzie do niego lekarz i to chirurg. Mam nadzieję, że operacja się powiedzie i pacjent przeżyje, hihihi.

Pozdrawiam

PS.Proszę podpowiedzcie. Na ten nowy komputer chcę ściągnąć Gimpa 2.4.3. ale co jest z nim nie tak, że trzeba coś działać z 2.4.4. Nie kumam jak to zrobić.
Zapisane
mauf
√ ι ק

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: umariusz@jabster.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 464
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 06.02.2008, 12:04:58 »

PS.Proszę podpowiedzcie. Na ten nowy komputer chcę ściągnąć Gimpa 2.4.3. ale co jest z nim nie tak, że trzeba coś działać z 2.4.4. Nie kumam jak to zrobić.

Witam.

Wersja 2.4.4 jest następną (poprawioną) po 2.4.3 wersją gimpa. Nic nie trzeba mieszać, wystarczy ściągnąć najnowszą.

Proszę ściągnąć wersję 2.4.4 dla windows, w naszym downloadzie jeszcze go niema, ale można go pobrać z tąd: http://downloads.sourceforge.net/gimp-win/gimp-2.4.4-i686-setup.exe

Jest to oficjalna paczka dla windows. Wersja ta chodzi tylko pod windows XP, Vista, 2000, 2003. Po załadowaniu strony pobieranie powinno zacząć się automatycznie.
Zapisane
starsza_pani
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

starsza_pani


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 06.02.2008, 14:41:27 »

Witam
I bardzo dziękuję za linka do 2.4.4. Zainstaluję ale już w sobotę po operacji chirurga. Proszę mi powiedzieć  czy ta wersja jest po polsku? Z góry bardzo dziękuje.

A tak w ogóle to jestem zachwycona FORUMOWICZOWą SPOłECZNOśCIą. Prosisz i masz, cudne to jest. Za tą postawę macie ode mnie wielkie  :-*

Pozdrawiam
Zapisane
Sasiu
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

GIMP: 2.4
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 125
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #20 : 06.02.2008, 14:46:39 »

Jeśli się nie mylę jest po Angielsku, gdyż chyba nie została ta wersja spolszczona.

Ale w naszym Download jest wersja 2.4.3 po Polsku:)
Zapisane
starsza_pani
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

starsza_pani


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 08.02.2008, 00:18:31 »

Witam,
Znów spieszę z podziękowaniami. Tak sobie myślę, czy przyjdzie taki moment, że kiedyś ja za Waszym pięknym przykładem pomogę jakiejś "świeżynce". Póki co, to mam spore obawy, że taki moment nastąpi.
Ale do rzeczy. Otóż mam zainstalowaną wersję 2.4.3. po polsku. ściągnęłam z "dobrychprogramów" bo wtedy jeszcze Was nie znałam. Nie wiem czy mam bibliotekę GTK (a co to takiego?). Czytam na stronie głównej, że ta wersja coś nie teges. Jakieś poprawki i lista zmian. I to jest określone jako wersja 2.4.4.
Więc wersja z tego linku http://downloads.sourceforge.net/gimp-win/gimp-2.4.4-i686-setup.exe zapewne jest ze zmianami, ale czy jest po polsku? Bo język zulugula a jeszcze po angielsku, to dla mnie tragedia hihihi.
Sasiu Uśmiech pisze, że po angielsku. A może zainstalować 2.4.3 i te poprawki 2.4.4. o której mowa na str. głównej.
Pytam i proszę o radę, gdyż po operacji chirurgicznej (nowe narządy do transplantacji już czekają) będę musiała wszystkie programy na powrót instalować i nie chciałabym w nowym komputerku mocno nakaszanić Mrugnięcie

Pozdrawiam i jak zwykle przesyłam wszystkim serduszko:-* 
Zapisane
Sasiu
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

GIMP: 2.4
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 125
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #22 : 08.02.2008, 08:51:54 »

Jest 1 pewny sposób  Chichot ściągnąć i ten i ten i się dowiedzieć Język
Zapisane
starsza_pani
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

starsza_pani


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 08.02.2008, 20:56:27 »

Dzięki bardzo wielkie. A tak można obydwa naraz, nie pogryzą się Chichot
Zapisane
Grolak
√ ι ק

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: grolak@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 126
Galeria Użytkownika


Kreator mody


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 08.02.2008, 21:30:24 »

Witam,

Szczerze polecam sciagnac GIMPa 2.4.4 z www.instalki.pl, jest tam polska wersja ktora osobiscie posiadam na moim kompie.

Pozdrawiam Uśmiech
Zapisane

afk
starsza_pani
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

starsza_pani


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 10.02.2008, 22:44:51 »

Witam,
Chwalę się, mój komputerek po operacji ma się świetnie. śmiga szybciej niż ja myślę  Chichot. Dzięki wszystkim za pomoc i rady. Mam GIMPa 2.4.4 po polskieMU, za radą Grolaka.
Witam,

Szczerze polecam sciagnac GIMPa 2.4.4 z www.instalki.pl, jest tam polska wersja ktora osobiscie posiadam na moim kompie.

Pozdrawiam Uśmiech

Właśnie z tej stronki sobie go zainstalowałam i bardzo Ci jestem wdzięczna za drogowskaz.
Jestem oczarowana Waszą postawą i chęcią niesienia pomocy. NIECH TAK ZOSTANIE!
Oczywiście przesyłam Wam gorące  :-*
Zapisane
noss
Użytkownik

Reputacja: 41 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 384
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #26 : 11.02.2008, 01:07:45 »

@Grolak: Niezależnie skąd ściągniesz Gimpa i tak będzie po polsku. Wewnątrz jest zawartych kilkanaście, czy kilkadziesiąt wersji językowych.
Trzeba przy instalacji jedynie zaznaczyć aby je zainstalował, bo jak się nie zaznaczy, to wtedy będzie tylko po angielsku.

GIMP v2.4.4 i nowy GAP v2.4.0 są już do pobrania z naszego Downloadu.
Zapisane

starsza_pani
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

starsza_pani


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 11.02.2008, 18:24:57 »

Witam Was moi mili,
Wszystko się zgadza, prócz tego, że gdy ostatnim tchnieniem mojego komputerka przed jego transplantacją, wchodziłam na główną stronkę to były tam umieszczone poprawki. Ja nie koniecznie sobie z tym radzę, tak jak z perfect angielskim. Za moich czasów jedynym słusznym językiem był "ruki po szwam" Chichot.Dlatego też niektóre czynności z racji wieku i nie ukrywam umiejętności stanowią dla mnie olbrzymią barierę. Dzięki dobrym ludziom na tym forum "staje mi się jasność". Już wszystko jest w porządku, GIMPek 2.4.4. ładnie chodzi jak na dzień dzisiejszy. Zobaczymy co się będzie działo jak zacznę na nim "poważnie" pracować. I tu znów mam pytanie: Noss pisze o nowym GAP v2.4.0. A co to ten GAP. Do czego wykorzystać tego GAPa, czy on mi ułatwi pracę w obróbce zdjęć? Tak w dwóch słówkach, proszę. A już sama ocenię, czy to na miarę moich możliwości.
Mam też prośbę lecz nie śmiem zapytać a tym bardziej prosić o pomoc. I tak bardzo wiele mi pomagacie, za co jestem ogromnie wdzięczna. Gdy się zbiorę na odwagę to się do Was zwrócę, mogę?

Pozdrawiam i życzę pięknych prac  :-*
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneIntroboxWątek: To się nawyprawiało!!!
Skocz do: