Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2 3 4
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: To się nawyprawiało!!!  (Przeczytany 18159 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
starsza_pani
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

starsza_pani


Zobacz profil
« : 28.01.2008, 23:58:54 »

Ufff, nie wierzę, przyjęli mnie do tego grona;D. Nie wiedzą co czynią straceńcy.

Jestem osobą "bardzo" dojrzałą ChichotMrugnięcie ;)Chyba mogę powiedzieć, że jestem w tym gronie seniorką.
Od dobrych kilku lat mam stałe łącze do Internetu, które w zasadzie wykorzystuję wyłącznie do klikania po stronkach. I na tym kończy się moja komputerowa wiedza Smutny. Aż przyszedł moment, że musiałam umieścić zdjęcie w necie. Było za duże. Przez kilka dni szukałam programu w którym go mogę zmniejszyć. Znalazłam kilka i nawet zainstalowałam. Również GIMP-ka 2.4.3. Programy zainstalowane i co i nic. Nie potrafię i jużżż Zły. Więc szukałam dalej i tak trafiłam do Was. A jak już jestem i przyjęliście mnie bez sprzeciwu to cieplutko Was witam :-*.

Przejrzałam forum i aż mi dech zaparło z wrażenia. Jakie „pikne cudeńka” robicie. A ja dalej nie potrafię zmniejszyć zdjęcia Zły. Podają jakieś „piksele, bajty, jpg, png  czy jakoś tak”, że nie wspomnę o tutkach i innych stworach. Jezusiczku jak to ugryźć!!! Jak to wszystko poprzeliczać Zawstydzony. Dla mnie metr to 100 cm, złotówka to 10 groszy i takie tam inne. Ale piksele ile to bajtów, no nie to już jakaś abstrakcja a jeszcze coby nie stracić na „ładności” zdjęcia. Ale się zaparłam, muszę i już!
Mam cichą nadzieję, że wystarczy Wam cierpliwości odpowiadać na według Was, głupie pytania starszej_pani. Za co już z góry przepraszam i dziękuję, że nauczycie mnie choć troszkę poruszać się w tym obcym dla mnie świecie.

Pozdrawiam serdecznie :-*, pełna dla Was podziwu starsza_pani
Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 29.01.2008, 00:00:24 »

To jak mamy do pani mówic? Na "Ty" chyba nie wypada? Język
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
starsza_pani
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

starsza_pani


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 29.01.2008, 00:13:37 »

Oczywiście, że na Ty. W necie wszyscy tak sobie mówią, prawda? I tak będzie fajnie, np. zrób to tak starsza_pani Chichot

Ja mam tylko żółtą metrykę urodzenia ale dusza jeszcze całkiem, całkiem Mrugnięcie
Zapisane
skynet
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 51
Galeria Użytkownika

skynet


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 29.01.2008, 00:24:51 »

To forum jest żeby pomagać, nawet bardzo początkującym.

jpg, png i gif to standawdowe rozszerzenia[najprościej typy] plików graficznych, zalecane jest używanie png i jpg do zdjęć, gif głównie do animacji. Jest jeszcze xcf czyli własne rozszerzenie programu gimp, którego należy używać do zapisu wszystkich plików dzięki temu zapisują się np. warstwy. Można powiedzieć że xcf to taki plik projekt.
bajty[B] kilobajty[kB] i megabajty[MB] to jednostki rozmiaru plików kB=1024B MB=1024kB
piksel[px] mówiąwiąc najprościej to kropka o dowolnym kolorze, z tych pikseli składa się obraz na monitorze który widzisz.
Zapisane

Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 29.01.2008, 00:27:14 »

Witamy na pokładzie i życzymy miłego oraz w miarę bezstresowego GIMPowania Uśmiech

Na początek może GIMPWiki? Uśmiech Aby interfejs GIMPa [jego budowa i narzędzia] wydawały się bliższe? Na stronie Głównej można znaleźć link Uśmiech jak również polecamy nasza wyśmienitą Wyszukiwarkę oraz FAQ ;-) nie takie najgorsze
Zapisane
noss
Użytkownik

Reputacja: 41 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 384
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 29.01.2008, 00:27:55 »

Witaj Uśmiech

W razie problemów zapraszamy również na kanał IRC, gdzie zawsze ktoś pomoże na bieżąco.

PS. Trochę mnie ciekawi ile starsza Uśmiech
Zapisane

starsza_pani
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

starsza_pani


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 29.01.2008, 02:10:25 »

No nie mówiłam, jesteście wspaniali Duży uśmiech

jpg, png i gif to standawdowe rozszerzenia[najprościej typy] plików graficznych, zalecane jest używanie png i jpg do zdjęć, gif głównie do animacji. Jest jeszcze xcf czyli własne rozszerzenie programu gimp, którego należy używać do zapisu wszystkich plików dzięki temu zapisują się np. warstwy. Można powiedzieć że xcf to taki plik projekt.
bajty[B] kilobajty[kB] i megabajty[MB] to jednostki rozmiaru plików kB=1024B MB=1024kB
piksel[px] mówiąwiąc najprościej to kropka o dowolnym kolorze, z tych pikseli składa się obraz na monitorze który widzisz.
Jestem tu kilka chwil i nareszcie wiem co to i jak się przelicza. Ale jeszcze to nie wszystko w temacie przeliczenia  Duży uśmiech

Na początek może GIMPWiki? Uśmiech Aby interfejs GIMPa [jego budowa i narzędzia] wydawały się bliższe? Na stronie Głównej można znaleźć link Uśmiech jak również polecamy nasza wyśmienitą Wyszukiwarkę oraz FAQ ;-) nie takie najgorsze

Oczywiście przeleciałam, ale póki co to mam zamęt od nadmiaru informacji.Muszę to przespać i sobie poukładać jakoś sensownie.
 
W razie problemów zapraszamy również na kanał IRC, gdzie zawsze ktoś pomoże na bieżąco.

PS. Trochę mnie ciekawi ile starsza Uśmiech

No właśnie. Kanał IRC to inaczej czat, prawda? Tylko nie wiem jak tam wejść Zły
 Chichot Chichot Chichot Dużo, bardzo dużo starsza. Napisz ile masz wiosenek a ja Ci odpowiem o ile siątków jestem starsza Język

Ogromniaste buziaki dla Was. I dzięki za miłe przyjęcie :-*
Zapisane
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 29.01.2008, 10:19:51 »

wystarczy wejsc na tę stronę i uzuskasz dostęp do naszego IRCa. Więcej informacji o naszym ircu jest na tej stronie.
Ta forma czatu jest u nas bardzo popularna Uśmiech
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 29.01.2008, 10:33:33 »

Średnia wieku jest co prawda u nas niska, ale to nie znaczy, że nie ma tu zarejestrowanych kilku osób, których wiek jest mocno powyżej tej średniej.

A powiada się, że kobiety powyżej 18 mają 18 lat;P

Pozdrawiam i życzę miłego GIMPowania.
Zapisane
@Cakper
Administrator

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: cakper@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 046
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 29.01.2008, 10:40:01 »

Witam i ja Uśmiech

Jeśli to dla Pani jakaś informacja to mamy na forum jednego 74 latka Mrugnięcie
Zapisane
ubivbehwbcvjh
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 182
Galeria Użytkownika

ubivbehwbcvjh


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 29.01.2008, 11:01:38 »

Dzień dobry : )
Zapisane

Ravicious
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 792
Galeria Użytkownika


Yep, that's right


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 29.01.2008, 14:15:45 »

Witaj.

Miłego skalowania zdjęć Mrugnięcie
Zapisane

Sasiu
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

GIMP: 2.4
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 125
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 29.01.2008, 18:34:40 »

Mamy tu wszystkich począwszy od 1,2,3 lat po 1000,1001,1002 latków xD Oczywiście, to żart.

Życzę miłego skalowania i GIMP'owanka z naszymi miłymi paniami i panami Uśmiech 2
Zapisane
noss
Użytkownik

Reputacja: 41 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 384
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 29.01.2008, 22:17:44 »

Ja mam 30 jeszcze, a na forum już młodzieniaszkiem się nie czuję.
Przyjemnością jest spotkać kogoś starszego od siebie, bo to w pewnym sensie odmładza. Jak człowiek przebywa z osobami w wieku 10-20 lat, to sam czuje się stary Mrugnięcie
Zapisane

Strony: [1] 2 3 4
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneIntroboxWątek: To się nawyprawiało!!!
Skocz do: