Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeTutorialeGIMPWideotutorialeWątek: Efekt Cross Processing (Xpro) - Wideotutorial
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Efekt Cross Processing (Xpro) - Wideotutorial  (Przeczytany 23656 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
changes
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 15
Galeria Użytkownika

changes


Zobacz profil
« : 05.11.2014, 16:50:53 »

Efekt Cross Processing (Xpro)
Tutorial

Opracowanie: changes
Poziom trudności: łatwy


Krótki wideotutorial pokazujący jak w prosty sposób można uzyskać efekt Cross Processing (Xpro) w programie Gimp, wykorzystując jedynie krzywe kanału RBG.

Tutorial stworzony w wersji GIMP 2.8. W innych wersjach nazwy narzędzi i pojęć mogą się różnić.



Lime Point Tutorial



<a href="http://www.youtube.com/watch?v=UIZVv6brYek" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=UIZVv6brYek</a>



Miłego GIMPowania. Uśmiech


« Ostatnia zmiana: 15.11.2014, 15:03:04 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane

Feel Good!
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 05.11.2014, 18:40:31 »

Mamy już tutorial na cross efect http://www.gimpuj.info/index.php/topic,48744.0.html

Ale twój bardziej mi się podoba. Podoba mi się, że opisałeś punkty na krzywej, bardziej świadomie można edytować zmiany jakie wprowadza się do zdjęcia. Ja byłabym za tym aby dać do indeksu do wideotutoriali. Jeśli pomysł nie przejdzie, to przeniosę do Waszych poradników Niech wypowiedzą się jeszcze inni.
Zapisane

changes
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 15
Galeria Użytkownika

changes


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 05.11.2014, 19:02:23 »

Mamy już tutorial na cross efect http://www.gimpuj.info/index.php/topic,48744.0.html

Ale twój bardziej mi się podoba. Podoba mi się, że opisałeś punkty na krzywej, bardziej świadomie można edytować zmiany jakie wprowadza się do zdjęcia. Ja byłabym za tym aby dać do indeksu do wideotutoriali. Jeśli pomysł nie przejdzie, to przeniosę do Waszych poradników Niech wypowiedzą się jeszcze inni.

Wiem o tym tutorialu bo wcześniej przeglądałem forum, jednak chciałem zrobić wideotutorial dla tego efektu.Uśmiech
Dzięki za uwagi i dobre słowo, zobaczymy co dalej z tego będzie.
Zapisane

Feel Good!
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 06.11.2014, 03:01:23 »

Byłoby świetnie, gdybyś zamiast podkładu muzycznego, omawiał to co robisz na filmie. Wiem, że są napisy, ale mówiąc można to bardziej rozwinąć, przekazać więcej wiedzy i lepiej wytłumaczyć. Poza tym to nie jest tak, że trzeba koniecznie ustawić 3 punkty. Może to trochę wprowadzać w błąd. Jeśli już mamy dodawać do indeksu tutorial na ten sam temat, co już istniejący, to wg mnie powinien być on znacznie bardziej rozbudowany, jak np. ten: http://blog.patdavid.net/2012/06/getting-around-in-gimp-color-curves.html. Uważam, że w obecnym stanie to jednak bardziej nadaje się do działu "Wasze Poradniki", ale niech zdecyduje moderator tego działu. W każdym razie brakuje nam bardziej ambitnych tutoriali, więc byłoby super, jakbyś chciał to rozbudować.
« Ostatnia zmiana: 06.11.2014, 05:59:48 wysłane przez be@ » Zapisane
changes
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 15
Galeria Użytkownika

changes


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 06.11.2014, 16:45:22 »

Byłoby świetnie, gdybyś zamiast podkładu muzycznego, omawiał to co robisz na filmie. Wiem, że są napisy, ale mówiąc można to bardziej rozwinąć, przekazać więcej wiedzy i lepiej wytłumaczyć. Poza tym to nie jest tak, że trzeba koniecznie ustawić 3 punkty. Może to trochę wprowadzać w błąd. Jeśli już mamy dodawać do indeksu tutorial na ten sam temat, co już istniejący, to wg mnie powinien być on znacznie bardziej rozbudowany, jak np. ten: http://blog.patdavid.net/2012/06/getting-around-in-gimp-color-curves.html. Uważam, że w obecnym stanie to jednak bardziej nadaje się do działu "Wasze Poradniki", ale niech zdecyduje moderator tego działu. W każdym razie brakuje nam bardziej ambitnych tutoriali, więc byłoby super, jakbyś chciał to rozbudować.

Dzięki za uwagi. Co do podkładu muzycznego - masz rację, lepiej byłoby omawiać to co się robi w danym momencie - jestem tego świadomy, ale nie chciałem podkładać głosu, przy pierwszym wideotutorial. Następnym razem się poprawię Uśmiech
Zapisane

Feel Good!
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 06.11.2014, 17:05:01 »

@changes świetnie przygotowałeś ten tutorial, ja nie mam uwag Uśmiech Nawet podkład muzyczny jest ok Mrugnięcie
Zapisane

davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 13.11.2014, 15:48:58 »

Z racji tego, że mamy już tutorial na podobny efekt, faktycznie przydałoby się dopracowanie. Jeśli zamierzasz się go podjąć, przenoszę do fabryki, jeśli nie, to jestem za tym, żeby dorzucić go do obecnego tutorialu w indeksie.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
changes
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 15
Galeria Użytkownika

changes


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 14.11.2014, 22:09:20 »

Rozumiem. W takim razie proszę o dołączenie tego filmu do już istniejącego tutorialu. Uśmiech
Zapisane

Feel Good!
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 15.11.2014, 13:05:37 »

W takim razie przenoszę do gotowych. Niech admin dorzuci filmik do tutoriala w indeksie, bo o ile się orientuję jeśli ja to zrobię, to tutorial zniknie z indeksu.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeTutorialeGIMPWideotutorialeWątek: Efekt Cross Processing (Xpro) - Wideotutorial
Skocz do: