Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: [ROZ] Śnieżna lawina i letni krajobraz w zimowy
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Śnieżna lawina i letni krajobraz w zimowy  (Przeczytany 1910 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
neila
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

neila


Zobacz profil
« : 28.07.2014, 15:10:21 »

Witam,

bardzo chciałbym się dowiedzieć, jak zrobić w GIMPie realistycznie spadającą z góry lawinę i ogólnie wypełnić dodatkowo śniegiem tło na zdjęciu, zrobionym np w lecie.

Czy ktoś mógłby mi pomóc?
Zalezy mi na czasie
Zgóry dziękuje
« Ostatnia zmiana: 13.08.2014, 08:46:53 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 28.07.2014, 20:26:21 »

Jeśli chodzi o zmianę pejzażu na zimowy, to trzeba się posłużyć opcją: Kolory -> Składowe -> Mikser kanałów.
Trochę pokombinowałam i wyszło mi, że najlepiej zduplikować warstwę ze zdjęciem i na kopii zastosować właśnie ten Mikser kanałów zaznaczając Monochromatyczny. Następnie tak manipulujesz suwakami, aby to, co jest zielone, stało się jak najbardziej białe, a pozostał kolory były jak najciemniejsze. Następnie tryb zmienionej w ten sposób warstwy zmieniasz na Tylko jaśniejsze. W razie potrzeby, jeśli zostały jeszcze jakieś fragmenty zieleni, można za pomocą Kolory -> Barwa i nasycenie, zmienić ten kolor w bardziej niebieski i mniej nasycony. Trzeba to zrobić na oryginalnej warstwie (tej kolorowej), a w opcjach Barwy i nasycenia zaznaczasz wybrany kolor, czyli np. zielony, suwak Pokrywanie ustawiasz na 100 i zmieniasz barwę oraz nasycenie.
Można też wg tego videotutoriala: https://www.youtube.com/watch?v=uGlHf4G_M3U.
Co do lawiny, to najlepiej wyciąć ją z innego zdjęcia, wkleić jako nową warstwę, dopasować rozmiar za pomocą skalowania, kąt za pomocą narzędzia obrót Narzędzie do obracania o raz jasność i kolorystykę. Można też miękką gumką wymazać zbędne fragmenty.
« Ostatnia zmiana: 28.07.2014, 23:28:54 wysłane przez be@ » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: [ROZ] Śnieżna lawina i letni krajobraz w zimowy
Skocz do: