Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Fraktale - Płomień - Paleta kolorów - brak wyboru
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Fraktale - Płomień - Paleta kolorów - brak wyboru  (Przeczytany 3630 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Supermarket
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Supermarket


Zobacz profil
« : 11.04.2013, 20:08:41 »

Chciałem zrobić obrazek z fraktalami(dokładnie - z płomieniem). Kilka razy mi wyszło (tworzyłem obraz, kolorowałem na czarno i robiłem fraktal), ale za którymś razem w okienku "Płomień" podgląd był cały czarny. Nic nie robiły żadne zmiany np. typu, prędkości. Natomiast po zostawieniu tła białego podgląd wyglądał normalnie, ale nie rysował się po naciśnięciu "OK" Płacz. Proszę pomóżcie.

//bea: poprawiłam tytuł
« Ostatnia zmiana: 20.10.2013, 21:25:46 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 11.04.2013, 20:13:05 »

Jeśli tworzysz płomień na czarnym tle i w opcjach renderowania masz ustawioną w "Paleta kolorów" warstwę z tym czarnym tłem, to płomień będzie czarny, więc nie będzie go widać na czarnym tle. Warstwa ustawiona w palecie kolorów musi być w innym kolorze albo zamiast warstwy możesz wybrać np. gradient.
« Ostatnia zmiana: 11.04.2013, 21:30:02 wysłane przez bea » Zapisane
Supermarket
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Supermarket


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 12.04.2013, 14:14:09 »

Wielkie dzięki, też właśnie widziałem, że pobiera kolory z tła, ale nie mogę tam zmienić - jeśli rozwijam ten pasek mam tylko tło do wybrania Niezdecydowany
A gdzie można znaleźć tą paletę kolorów? Bo tak jak mówię w oknie "Płomień" mogę wybrać tylko kolor tła.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 12.04.2013, 14:35:38 »

Musisz dodać nową warstwę w innym kolorze niż tło.



Coś mi się wydaje, że w GIMP 2.8.4 ten filtr działa nie do końca prawidłowo, bo w wyborze palety powinien być także widoczny gradient użytkownika i jeszcze jakieś inne palety, a u mnie pojawiają się one tylko czasami a czasami nie.
Zapisane
Supermarket
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Supermarket


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 12.04.2013, 14:40:30 »

Dzięki, pomogło  laugh
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 12.04.2013, 14:47:59 »

Tak, zdecydowanie jest to jakiś błąd. Rozwinięte menu palety prawidłowo powinno wyglądać tak:



Jednak u mnie, po wybraniu innej opcji niż warstwa wszystkie pozostałe pozycje po prostu nagle znikają i wybór wygląda tak, jak na zrzucie z poprzedniego posta.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Fraktale - Płomień - Paleta kolorów - brak wyboru
Skocz do: