Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Zmiana kolorystyki gifa - wszystkie klatki jednocześnie
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Zmiana kolorystyki gifa - wszystkie klatki jednocześnie  (Przeczytany 6315 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Funerall
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

Funerall


Zobacz profil
« : 18.04.2012, 14:36:46 »

Tak więc mam gifa i chcę zmienić jego kolorystykę (nasycenie, jasność) ale chciałabym wiedzieć, jak to zrobić za jednym razem, a nie na wszystkich warstwach oddzielnie?? I żeby to cały czas był gif.

--- A może ktoś zna inny program w którym to zrobię?

//beata072: poprawiłam tytuł
« Ostatnia zmiana: 06.08.2012, 18:12:24 wysłane przez bea » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 18.04.2012, 15:13:53 »

Aby zmienić kolory musisz najpierw zmienić tryb obrazu z indeksowanego na RGB: Obraz -> Tryb -> RGB. Co do wprowadzenia tych zmian na wszystkich warstwach jednocześnie, to niestety standardowo w Gimpie nie jest możliwe. Być może istnieje jakiś skrypt lub plugin. Niestety ja takiego nie znam Smutny
Zapisane
Pszczelarz Adam
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

Pszczelarz Adam


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 23.05.2012, 14:31:45 »

Witam?

Chciałam zapytać jak mogłabym ustawić kontrast na wielu warstwach jednocześnie w animacji.
Załóżmy, mam animowany avatar, do którego chciałabym dodać przeźroczystą ramkę, ale nie chce mi się zmieniać kontrastu oddzielnie w ponad 20 warstwach. Jak mogłabym to zrobić za jednym razem?

Pomoże ktoś?  Smutny
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 23.05.2012, 17:34:26 »

Znalazłam pewne rozwiązanie tego problemu. Przynajmniej w niektórych przypadkach może się przydać. Trzeba użyć skryptu Overlay background. Jeśli chcemy nałożyć na wszystkie warstwy np. wybrany kolor, dodajemy nową warstwę powyżej, wypełniamy wybranym kolorem i ustawiamy jej tryb np. na Pokrywanie, Mnożenie czy Kolor. W przypadku rozjaśniania/przyciemniania warstwę trzeba wypełnić kolorem białym/czarnym i ustawić tryb np. na Miękkie światło czy Połączenie ziarna (najlepiej wypróbować różne tryby i stopień krycia warstwy aż do uzyskania zadowalającego efektu). Kiedy już uzyskamy wybrany efekt za pomocą mieszania warstw, przesuwamy warstwę ze zmienionym trybem na sam dół stosu warstw i z menu wybieramy: Filtry -> Animacja -> Overlay background, a skrypt nałoży nam tę warstwę na wszystkie klatki zachowując jej tryb oraz wcześniej ustawione krycie. Niestety do zmiany kontrastu to się raczej nie przyda (chociaż nie mam pewności, bo już mi się nie chciało kombinować), ale do dodania przezroczystej ramki powinno się jak najbardziej nadać. Wystarczy na przezroczystej warstwie zrobić białą ramkę i ustawić jej tryb np. na Pokrywanie czy Połączenie ziarna.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Zmiana kolorystyki gifa - wszystkie klatki jednocześnie
Skocz do: