Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ]GIMP PAINTER- Jak zainstalować i czy to nie wpłynie na stabilność programu?
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ]GIMP PAINTER- Jak zainstalować i czy to nie wpłynie na stabilność programu?  (Przeczytany 9447 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« : 16.04.2011, 23:25:15 »

Ostatnio poważnie zastanawiam się nad instalacją GIMP Painter'a, ale niestety niewiele o nim wiem. Sposób instalacji na Windows, znalazłam na tej stronce:http://www.davidrevoy.com/?article31/installing-gimp-painter-on-windows, jednak nie wszystko dokładnie zrozumiałam (Tłumacz Google nie wiele mi pomógł), może ktoś zna lepiej angielski?
GIMP Painter interesuje mnie ze względu na dodatkowe narzędzia malarskie, które z pewnością by mi się przydały, ale  nie chciałabym, żeby jego instalacja wpłynęła na stabilność działania mojego GIMP-a, który jak dotąd sprawował się bez zarzutów.
Jeżeli ktoś wypróbował już GIMP Painter'a, to będę wdzięczna za wszelkie informacje na jego temat.
« Ostatnia zmiana: 14.05.2013, 00:24:41 wysłane przez bea » Zapisane

mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 17.04.2011, 10:24:50 »

Cytuj
GIMP Painter interesuje mnie ze względu na dodatkowe narzędzia malarskie, które z pewnością by mi się przydały, ale  nie chciałabym, żeby jego instalacja wpłynęła na stabilność działania mojego GIMP-a

Instalacja nie ma wpływu na GIMP-a. To jest oddzielny program.


Cytuj
jednak nie wszystko dokładnie zrozumiałam

Napisz czego nie zrozumiałaś, to pomożemy. Uśmiech
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 17.04.2011, 11:56:41 »


Instalacja nie ma wpływu na GIMP-a. To jest oddzielny program.


No właśnie, a ja sądziłam, że jest to dodatek do GIMP-a, coś takiego jak GAP, dlatego myślałam, że instaluje się sam w folderze GIMP-a. Z kolei na stronie, którą znalazłam przeczytałam o kopiowaniu, przenoszeniu itp. Nie chcąc popsuć sobie GIMP-a, lub pomieszać coś w systemie, postanowiłam, że poradzę się kogoś.

Napisz czego nie zrozumiałaś, to pomożemy. Uśmiech

Teraz, kiedy już wiem, że jest to oddzielny program, sprawa instalacji nie wydaje mi się już tak skomplikowana, jak wcześniej, jednakże dalej mam kilka wątpliwości.

Czy po ściągnięciu instalatora, mogę rozpakować go w dowolnym miejscu na komputerze?
Czy koniecznie folder z GIMP Painter'em muszę przenieść do folderu "Program Files" na dysku "C", czy może być to inna partycja?
Czy GIMP i GIMP Painter zainstalowane na jednej partycji nie będą "gryźć się" na wzajem? Czy oba programy będą korzystać z tych samych folderów użytkownika? Czy może "Painter" utworzy sobie własne foldery o odmiennych nazwach?
Do czego jest potrzebne "Chaos&Evolutions brush-kit"?

Chciałabym dowiedzieć się jak najwięcej, zanim zainstaluję ten program na komputerze, więc jeżeli ktoś posiada jeszcze inne informacje na jego temat, niech się nimi podzieli, będę wdzięczna.


Zapisane

mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 17.04.2011, 12:26:27 »

Cytuj
Czy po ściągnięciu instalatora, mogę rozpakować go w dowolnym miejscu na komputerze?

Nie używam Windowsa, ale myślę, że tak. Traktuj to jak każdy inny program.

Cytuj
Czy koniecznie folder z GIMP Painter'em muszę przenieść do folderu "Program Files" na dysku "C", czy może być to inna partycja?

Tak jak poprzednio, nie jestem pewien. Możesz spróbować gdzie indziej. Jeśli się nie uda, to zainstalujesz w Program Files.

Cytuj
Czy GIMP i GIMP Painter zainstalowane na jednej partycji nie będą "gryźć się" na wzajem?

Nie powinny, chyba, że odpalisz oba programy na raz.

Cytuj
Czy oba programy będą korzystać z tych samych folderów użytkownika? Czy może "Painter" utworzy sobie własne foldery o odmiennych nazwach?
Też musisz sama sprawdzić, pod Ubuntu (o ile dobrze pamiętam) obydwa korzystały z domyślnego katalogu .gimp-2.6. Na pewno jednak wiesz, że w preferencjach możesz ustawić katalogi z jakich GIMP ma korzystać.

Cytuj
Do czego jest potrzebne "Chaos&Evolutions brush-kit"?

Są to pędzle i ich ustawienia, które David Revoy używał tworząc DVD Chaos&Evolutions
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 17.04.2011, 19:36:20 »

Wielkie dzięki za pomoc mmiicc. GIMP Painter'a już zainstalowałam, ale podczas uruchomiania wyskakuje mi błąd, że program nie może uruchomić się, ponieważ na moim komputerze brakuje pliku "libfftw3f-3.dll" i żeby spróbować jeszcze raz zainstalować program, aby naprawić ten problem. Po kliknięciu na OK, program jednak włącza się i jak na razie działa. Może wiesz do czego ten plik i skąd go wziąć? Ja wiem tylko, że to plik biblioteki.
Zapisane

mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 17.04.2011, 21:06:06 »

Niestety nie wiem do czego ta biblioteka.
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 17.04.2011, 21:31:31 »

Właśnie zwróciłam uwagę, że to się dzieje przy wczytywaniu "fokusblur.exe". Nigdzie nie mogłam znaleźć tego plug-in'u, ani w folderach GIMP Painter'a, ani też w "zwykłym" GIMP-ie. Pobrałam plug-in z tej strony:http://www.registry.gimp.org/node/8236, rozpakowałam i chciałam tę wtyczkę wkleić do folderu z plug-in'ami  GIMP Painter'a i wyskoczył mi ten sam błąd o braku "libfftw3f-3.dll". Nie udało mi się nawet umieścić tej wtyczki w tym katalogu, więc umieściłam wtyczkę w katalogu z plug-in'ami użytkownika. Błąd już się nie pokazał i "Painter" uruchamia się już bez komplikacji.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
Zapisane

Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 12.12.2011, 03:44:04 »

Ja z kolei dostaję komunikat, że brakuje "liblcms2-2.dll". Smutny
« Ostatnia zmiana: 12.12.2011, 11:41:17 wysłane przez Kamiko » Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 12.12.2011, 14:17:46 »

Kiedy GIMP Paintner będzie się uruchamiał to zwróć uwagę przy wczytywaniu czego, wyskakuje ten błąd.
Zapisane

Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 12.12.2011, 17:35:26 »

Zatrzymuje się na "separate.exe". Zainstalowałam sobie "Separate+" http://rembiejewski.pl/blog/gimp-separate-cmyk/ , ale nic się nie zmieniło  Płacz
Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 12.12.2011, 18:47:21 »

"Separate" zainstalowałaś w "zwykłym" GIMP-ie, czy w Paintnerze? Jeżeli w zwykłym i wtyczka działa poprawnie, to spróbuj może jeszcze przeczyścić rejestr. Ja "separate" mam już od dawna dlatego taki błąd nie pokazywał mi się. Jeżeli nie potrzebujesz konwertować swoich prac do CMYK-a to po prostu zignoruj ten komunikat klikając "OK" i normalnie pracuj. GIMP Paintner będzie działał bez tej wtyczki.
Zapisane

Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 12.12.2011, 20:59:04 »

David Revoy był tak miły, że podał mi linka do starszej wersji - uruchamia się bez problemu.

Mam inny problem. W opcjach zapisanych pędzli mam "Gimp Painter Defaults", ale gdy próbuję użyć któregokolwiek, dostaję komunikat: "Brak dostępnych pędzli dla tego narzędzia". Skąd mam wziąć te pędzle?

Tak poza tym, czy żeby Painter korzystał z pędzli i ich zapisanych opcji, których używam w Gimpie, muszę wszystkie przekopiować do folderu Paintera?
Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 12.12.2011, 21:53:22 »

U mnie Paintner automatycznie wykrył foldery GIMP-a. Dlatego wszystkie pędzle oraz zapisane dla nich opcje, które miałam są dostępne. W moim przypadku głównie są to opcje z GPS. Możesz także sama zapisywać opcje dla swoich pędzli. Jeżeli, oczywiście o to ci chodziło?
Cytuj
Tak poza tym, czy żeby Painter korzystał z pędzli i ich zapisanych opcji, których używam w Gimpie, muszę wszystkie przekopiować do folderu Paintera?
Nie musisz tego wszystkiego kopiować do Paintnera. W Preferencjach możesz sama wskazać dowolne foldery, z których GIMP Paintner będzie korzystać.
Zapisane

Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 12.12.2011, 22:08:42 »

Coś się strasznie pokiełbasiło i musiałam w ogóle odinstalować Gimpa  Płacz

Właśnie zainstalowałam go, a zaraz po nim GPS. Wydaje się, że wszystko działa.

No i teraz się boję instalować Paintera - nie wiem, czemu, ale coś mi nie wychodzi.

A przecież to wydaje się proste - rozpakować, wrzucić do Program Files, wejść do gimp-painter\bin\gimp2-6.exe. Zamknąć program.

Ale przecież tak zrobiłam już wcześniej, a zapisane opcje pędzle (choćby z GPS) nie chciały działać, nie wspominając o opcjach dla samego Paintera.  Co?
Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ]GIMP PAINTER- Jak zainstalować i czy to nie wpłynie na stabilność programu?
Skocz do: