Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DRóżne (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Digital Painting by Grolak
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Digital Painting by Grolak  (Przeczytany 12397 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Grolak
√ ι ק

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: grolak@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 126
Galeria Użytkownika


Kreator mody


Zobacz profil
« : 09.05.2008, 17:33:40 »

Były tu moje prace Aerografem malowane, ale przerzucam się na bardziej objętą dziedzinę czyli na Digital Painting. Tutaj zostawię tylko swoją rękę ponieważ ona ma coś w sobie z DP.



Zamieszczam tutaj moją dzisiejszą pracę. Opis z galerii:
"To moja pierwsza praca w dzidzinie Digital Painting. W sumie moje Aerografem malowane prace miały może coś z tego (np. ręka) no ale cóż.... najwyżej połącze obydwie galerie. Niezbyt wiem ile robiłem, jakąś godzinę? Warstw w sumie 30 ale łączyłem też i było ich więcej. Szkoda że wpadłem później dopiero na sluchanie nastrojowej muzyki przy malowaniu, no ale rysy twarzy są myślę dobre (właśnie przy nich tylko słuchałem muzyczki). Jeszcze dodam, że nie mam tabletu Uśmiech"

A tutaj praca:
« Ostatnia zmiana: 15.06.2008, 21:48:20 wysłane przez Grolak » Zapisane

afk
Tarzan
Gość
« Odpowiedz #1 : 09.05.2008, 21:06:13 »

fajne, fajne. tylko cień i śnieg jest trochę nie tego. reszta gitara. 7.5/10.
Zapisane
tommek
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 15
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 10.05.2008, 19:01:25 »

Zrobiłeś 4 kreski na krzyż i publikujesz to tylko po co?
Zapisane

faustissima
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 136
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 10.05.2008, 19:14:17 »

Niestety, zgodzę się z tommkiem. Twoje prace są chaotyczne i mało staranne. Poza tym chyba używasz ciągle tej samej końcówki np. w 3 drzewach. Nie wygląda to niestety dobrze. No i jeśli zwrócisz uwagę na to, jak zbudowane jest drzewo, to zauważysz że jest 1 główny pień, który zwęża się ku górze, boczne konary są albo poziome albo lekko skierowane ku górze (prawie nigdy w dole) i są znacznie cieńsze od pnia. A to wszystko kończą małe gałązki, które są bardzo cienki i wiotkie i jest ich strasznie dużo.
Nie martw się, następne drzewa będą lepsze. Pozdrawiam
Zapisane
Bartek.
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 136
Galeria Użytkownika


wtf?


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 14.05.2008, 12:41:27 »

Nie jestem jakims tam specem w aerografie, ale te drzewka wygladaja srednio dla mnie.. Za to reka jest boska Uśmiech 2(Trcoeh krzywe palce, ale nie bede sie czepial ;p).

Pozdrawiam~~Bartek.
Zapisane

<3
Grolak
√ ι ק

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: grolak@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 126
Galeria Użytkownika


Kreator mody


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 15.06.2008, 21:49:41 »

Prosiłbym również w miarę możliwości poprzednich eee... użytkowników którzy się wypowiedzieli o usunięcie lub zmodyfikowanie wiadomości bo aktualnie są nieaktualne Uśmiech
Zapisane

afk
Cloud
Moderator

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 15.06.2008, 23:11:32 »

Twarz nie wyszła Ci najlepiej. Oczy są zbyt blisko siebie. Usta i nos są w stosunku do oczu zbyt małe. Zmarszczki mogą być, choć nieco za głębokie.
A gdzie się podziały brwi i rzęsy Język? Dłoń za to wyszła bardzo ładnie.
Popracuj nad anatomią, z czasem Twoje prace staną się o wiele lepsze Mrugnięcie.
Pozdrawiam.
Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
Kutsu
Użytkownik

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 232
Galeria Użytkownika


907610717098


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 22.06.2008, 13:14:51 »

Jak na początek to nie jest źle Chichot

Łapka całkiem ładna, ale nadto rozmyta i taka trochę niestarannie wykończona.

Twarz raczej kiepska, trochę niezbyt poprawnie umiejscowione poszczególne elementy, niedopracowana ogólnie ujmując. Ale oczka ma ładne Chichot

Zapraszam do mnie Język
Zapisane




Grolak
√ ι ק

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: grolak@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 126
Galeria Użytkownika


Kreator mody


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 10.08.2008, 14:56:34 »

Dostałem tablet. Na urodziny. Więc zacząłem malować. I trochę namalowałem. Ale jedynia ta praca (najnowsza) nadaje się IMO do opublikowania:



Tablet to Trust Slimline Design.
Zapisane

afk
n-pigeon
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 10.08.2008, 20:27:52 »

Widzę że kolega początkujący Uśmiech
Pamiętam że chciałeś kupić książkę o rysunku to bardzo dobry pomysł ułatwi ci początki. Najciężej jest zacząć a z tego co widzę po twoich pracach, mogę wywnioskować że nie specjalnie wiesz jak się za nie zabrać, wiedza teoretyczne bardzo ci w tym pomoże zobaczysz.
Kolejnym bardzo ważnym elementem nauki jest oglądanie prac innych rysowników i zdjęcia, mimo wszystko obserwacja na żywo jest najlepsza z możliwości, polecam www.deviantart.com nie każdy jest miłośnikiem sztuki (to samo tyczy się nawet malarzy) ale zawsze warto obserwować jak inni rozwiązują problemy. Choć dla mnie to przyjemność Uśmiech 2

A najlepsze są nie wykończone obrazy Chichot to jest zdobycz która dzisiaj dorwałem u Kutsu w jego wątku wczoraj tez coś dałem.
http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=52191

No i ćwiczenia 2h dziennie (profesjonaliści którzy z tego żyją malują nawet po 8h) i za 3 miesiące zobacz swoje pierwsze prace oko ci zbieleje zobaczysz Chichot ja tak miałem Uśmiech 2
Zapisane
Grolak
√ ι ק

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: grolak@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 126
Galeria Użytkownika


Kreator mody


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 10.08.2008, 20:35:36 »

n-pigeon: potrafiłbyś mi powiedzieć, od czego najlepiej zacząć? Tzn. np. jakie prace najlepiej robić na początek, jakie kształty itp. Może znasz jakieś tutoriale dla całkiem początkujących? A, i jeszce jedno pytanie: czy ten magazyn Imagfine FX można kupić w normalnym sklepie z gazetami?
Zapisane

afk
TroxeT
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 284
Galeria Użytkownika


GIMP zawsze w pamięci


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 10.08.2008, 21:03:59 »

Nieźle ;], w takim wieku. Najbardziej mi się podoba ta ręka.
Zapisane


n-pigeon
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 60
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 10.08.2008, 21:23:23 »

Najważniejszy jest początkowy szkic jest najważniejszym etapem, nie jest to proste, ale i tak zawsze dobrze zaprojektować rysunek zanim zaczniemy malować, dokładność szkicu nie musi być duża tak naprawdę dokładność szkicu zależy tylko od artysty i tego z jaką dokładnością chce zaprojektować swój obraz. Pamiętaj by nie bać się nadrysowywać szkicu nie bój się też zmieniać koncepcje podczas malowania podczas dalszych etapów szkic morze przestać się podobać xD
Jak już pisałem w temacie kulaka staram się nauczyć blokowania formy za pomocą nakładania plam kolorów. Chodzi o to że jak szkicujesz a potem malujesz zawsze ale to zawsze najpierw zaczynasz od największych kształtów np. najpierw wypełniasz kolorem ludzi innym kolorem niebo i ziemie w ten sposób określasz podstawową kolorystykę sceny, potem nap jednym kolorem wypełniasz jakieś większe części ubrania np bluzę, twarz itd następnie inną plamą koloru zaznaczasz duże powierzchnie pokryte cieniem i tak dalej aż dochodzisz do mniejszych detali. Ze szkicowaniem analogicznie np. chcesz narysować kolosa zamiast od razu rysować głowę i ją wykończyć a potem przejść do szyi itd. (co może spowodować że skończone dzieło będzie koślawe i nie spójne) rysujesz duże kształty np. najpierw same koła prezentujące tyłów ręce i głowę potem dzielisz je na mniejsze segmenty i prostymi liniami zarysowujesz np duże mięśnie i tak dalej aż dojdziesz do małych detali.
NA SAMYM KOŃCU WYKAŃCZASZ I WYGŁADZASZ RYSUNEK

Ale nauki jest dużo ucz się dużo światła, jak naprawdę dokładnie przyjrzysz się jak światło oddziałuje na różne powierzchnie i materiały zaobserwujesz że to nie jest zwykłe rozjaśnianie czy przyciemnianie koloru, np. skóra (żywa skóra) jest bardzo ciekawa światło wędruje pod powierzchnie skóry i się pod powierzchnią rozprasza, dlatego kolor na granicy cienia lub ten za cienkim płatem skóry oświetlonym z drugiej strony może być lekko czerwony ale to nie jedyna właściwość skóry musisz się też przyjrzeć jak skóra odbija światło ponieważ nie całe wpada pod powierzchnie, są 2 typy odbijania światła pierwszy nazywa się rozproszonym rozjaśnia i zwiększa saturacje koloru drugi to odbicie skupione działa tak naprawdę jak w przypadku lustra tyle że w skóra nie jest gładka a odbicie nie jest tak silne ten typ odbicia to twarde rozbłyski dobrze widoczne np. na mokrej skrze, niektóre materiały nie mają takich rozbłysków ponieważ nie są wystarczająco gładkie np. kora nie ma takich rozbłysków zauważ że mokra kora ma ciemniejszy i jednocześnie bardziej żywy kolor. Musisz obserwować świat dookoła ciebie na tym polega rola malarza Chichot

nauki jest naprawdę dużo.
Hehe ale się rozpisałem.

Te tutki najlepiej się spiszą na sam początek i nie tylko szczególnie 2 link, z tego co pamiętam nie masz nic przeciwko angielskim tutkom? Jeśli dobrze pamiętam to jesteś do przodu, po angielsku jest najwięcej materiałów do nauki Mrugnięcie
http://www.drawspace.com/
http://www.idrawgirls.com/
Zapisane
Grolak
√ ι ק

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: grolak@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 126
Galeria Użytkownika


Kreator mody


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 12.08.2008, 00:37:28 »

OK. Dzisiaj zrobiłem kolejną pracę. Jakiś czas nad nią siedziałem. Przyłożyłem się bardziej, nuż zwykle. Jest to prezent urodzinowy dla taty (może się to wydawać dziwne, ale nie jest Mrugnięcie ). Tą panią nazwałem Elza:
Zapisane

afk
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DRóżne (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Digital Painting by Grolak
Skocz do: