Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Jak usunac obiekty z tla  (Przeczytany 1573 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
bodziu123
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 1
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 17.12.2007, 15:00:40 »

witam mam pytanko jak mozna usunac obiekty takie jak logo lub tekst z tla bez naruszania go tj zaczalem tlumaczyc komiksy i wszystko bylo ok poki nie natrafilem na tekst napisany na tle zamiast w chmurce i nie wiem jak go usunac zeby tlo zostalo tak jak bylo a ja zebym mogl na nim napisac moja wersje prosze o pomoc
Zapisane
Trupek
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Wiadomości: 54
Galeria Użytkownika


fotopstrykacz


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 17.12.2007, 15:15:56 »

Gdy usuniesz napis (o tym jak to zrobić powinieneś znaleźć w dziale z tutorialami) to na tle zostanie Ci biała/przeźroczysta dziura w miejscu gdzie były litery. W zależności od rodzaju i stopnia złożoności tła możesz ją wypełnić pędzlem, stemplem lub innym narzędziem, potem dodajesz swój napis i gotowe.
[edit:] uprzedzam kolejne pytanie. Bez oryginalnego pliku z wszystkimi warstwami nie da się, bez precyzyjnego uzupełniana, wyciąć tak aby bezpośrednio pod wyciętym obiektem zostało tło.
Zapisane


Pozdrawiam - Maciek
bodziu123
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 1
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 17.12.2007, 15:18:44 »

o tym to wiem az tak glupi nie jestem Duży uśmiech ale myslalem ze moze jest jakis sposob no coz ok ale dzieki i tak to bylo szybkie

edit:
takiego pliku niestety nie posiadam jeszcze raz dzieki za odzew
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: Jak usunac obiekty z tla
Skocz do: