Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Zmiana licencji treści udostępnionych na forum
Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Zmiana licencji treści udostępnionych na forum  (Przeczytany 4904 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
mauf
√ ι ק

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: umariusz@jabster.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 464
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 12.12.2007, 00:25:46 »

Sam się niedawno nad tym zastanawiałem, a tu nagle taka propozycja.

Jestem za!
Zapisane
@Cakper
Administrator

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: cakper@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 046
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #15 : 12.12.2007, 11:44:45 »

Cytuj
A wytłumacz mi proszę jedno:
Cytuj
Użycie niekomercyjne (ang. Noncommercial)
Wolno kopiować, rozprowadzać, przedstawiać i wykonywać objęty prawem autorskim utwór oraz opracowane na jego podstawie utwory zależne jedynie dla celów niekomercyjnych
czyli można poprawić tutorial, obowiązkowo podając notę o tutku, ale co z tymi
"utworami zależnymi jedynie dla celów niekomercyjnych".
Czy to znaczy, że na podstawie tutoriala nie mogę wykonać pracy, którą teoretycznie sprzedam?
Czy nie mogę poprawić tekst i pobierać za niego pieniądze?
Pytam, bo brzmi to trochę niejednoznacznie.
Utwory zależne to nie te prace które powstały na podstawie danego tutoriala, ale na przykład tłumaczenia danego tutoriala na jezyk obcy, czy też wykorzystywanie jego samego jako część większej pracy na przykład

jeśli chodzi o efekty prac wykonanych danym tutorialem licencja nie obejmuje tego zagadnienia i możesz z nimi robić co chcesz
Cytuj
Cytat: @Cakper
raz że zraziłem się do wykorzystywania komercyjnego treści z forum(ktoś na nas zarabiał)

Czyli taki Noncommercial zabezpieczy przed umieszczaniem tutoriala na innej witrynie, która ma reklamy?
Ale wiesz, to działa w dwie strony. Język
Ktoś, jak nie będzie chciał, aby go używano do komercyjnego, to z taką samą notką nie będzie mógł umieścić go na gimpuj.info, które też zarabia na reklamach.
Nie o reklamy mi chodziło, ale o zarabianie na publikowaniu treści tutoriali w gazecie bez pytania o zgodę autorów. Ktoś zwyczajnie zarobił prosto w łapę kasę która mu się nie należała.
Poprzez noncommercial chcę zabezpieczyć takie działanie, że ktoś będzie rządał pieniędzy za dostęp do treści. Jeśli chodzi o reklamy na innych stronach jest to sprawa dość dziwna, bo przecież każdy ma wpływ na to czy są one wyświetlane czy też nie.

Co do pieniędzy z reklam na forum to administracja nie ma na nie żadnego wpływu, trafiają one do kasy sponsora serwera który te reklamy zamieszcza więc my na nich nie zarabiamy, ale trzeba będzie przemyśleć tą kwestię głębiej
Zapisane
Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Zmiana licencji treści udostępnionych na forum
Skocz do: