Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: Nie wiesz jak zacząć? Zajrzyj tu!
Strony: 1 ... 9 10 [11]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Nie wiesz jak zacząć? Zajrzyj tu!  (Przeczytany 456973 razy)
0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 429
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #140 : 19.04.2014, 06:11:38 »

Bezpośrednio? Czyli mam wrzucić zawartość folderu tylko?

Dokładnie.
W razie problemów: Spróbuj z jednym plikiem.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #141 : 19.04.2014, 13:29:30 »

@remssey - A ja wrzucam pędzle w folderach i działają. Tylko ja je wrzucam do folderu brushes w katalogu użytkownika, a nie do Program Files i proponuję właśnie tam wrzucać. Sprawdź jeszcze czy masz te pędzle we właściwym formacie, czyli GBR, VBR lub ABR, ew. GIH w przypadku animowanych.
Zapisane
morawcik
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

morawcik


Zobacz profil
« Odpowiedz #142 : 23.05.2014, 11:39:41 »

Witam.
Chciałbym nauczyć się tworzyć grafikę do gier przeglądarkowych (tak wiem, że to nie łatwe i przede mną dłuuuuga droga) tylko nie wiem od czego powinienem zacząć. Dodam, że docelowo chciałbym aby grafiki wyglądały jak w grze np The Settlers Online. Przykładowy obrazek z gry:


Będę wdzięczny za wszelką pomoc Uśmiech
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #143 : 23.05.2014, 11:49:59 »

@Up: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,61386 - przeczytaj sobie cały ten wątek.
Zapisane
gongarek
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

gongarek


Zobacz profil
« Odpowiedz #144 : 04.07.2014, 17:38:49 »

Cześć. Jestem nowy, wiec proszę o wyrozumiałość. Mam nadzieję, że dobrze trafiłem Mrugnięcie
Mam prostokątną grafikę. Chciałbym, by było kwadratowe, lub chociaż trochę poszerzone. Tło jest jednolite białe, lub lekko beżowe. Moje pytanie brzmi: jak zwiększyć tło, bez zniekształcania postaci? Szukałem w googlach, lecz nie znalazłem. Z góry dziękuje.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #145 : 04.07.2014, 17:45:07 »

Tworzysz nowy obraz o kwadratowych wymiarach i w takim kolorze, w jakim jest tło na tym Twoim obrazku, po czym otwierasz ów obrazek jako nową warstwę lub po prostu przeciągasz plik bezpośrednio na otwarte okno GIMP-a. Jeśli kolor tła nie będzie identyczny, to zawsze można pobrać próbnikiem Narzędzie do pobierania koloru i wypełnić znajdujące się poniżej tło.
Zapisane
gongarek
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

gongarek


Zobacz profil
« Odpowiedz #146 : 04.07.2014, 17:54:13 »

mhm, w sumie łatwy sposób, nie pomyślałem. Dzięki.
Macie jakieś punkty za pomocne komentarze? Chętnie, bym przydzielił Uśmiech
Zapisane
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #147 : 04.07.2014, 19:13:20 »

Ja od siebie dodam, że można też zmienić wymiary płótna poprzez Obraz --> Wymiary płótna. Potem tło możesz stworzyć poprzez dodanie nowej warstwy na samym spodzie i wypełnienie go pożądanym kolorem, deseniem, teksturą itp. Uśmiech.
Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
Początkowy
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Początkowy


Zobacz profil
« Odpowiedz #148 : 05.07.2014, 16:45:26 »

Cześć jestem początkujący. W gimpie umiem robić aby obrazki gif nie jestem dobry umiem aby dodawać napisy do obrazków myślę, że dobrze trafiłem. Więc pisząc ten post nie mogę otworzyć tych 5 linków z podstawowymi rzeczami chcę zostać dobrym grafikiem ale tego nie osiągnę gdy nie otworzę tych 5 linków. Wciskam 1 link cz.1 załadowała się i nic nie wyskakuje biała strona. Pomóżcie Smutny
Zapisane
Arow
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

Arow


Zobacz profil
« Odpowiedz #149 : 07.07.2014, 07:38:20 »

Witam,
jestem kompletnym laikiem, jeśli chodzi o jakiekolwiek programy graficzne. Dlatego wybrałem Gimpa, bo wydaje mi się, że będzie najłatwiej go opanować. I tu pierwsze moje pytanie. Jak wyciągnąć logo zespołu (jeśli w ogóle to możliwe) z okładki płyty? Dla przykładu jeden prostszy i drugi trochę trudniejszy:
1. http://funkyimg.com/i/HZew.jpg
2. http://userserve-ak.last.fm/serve/_/99784567/Red+Light+++Cover+PNG.png (tutaj f(x))

I drugie moje pytanie. Jak już po wyciągnięciu loga idealnie ustawić kolory na białe tło i czarne logo?
Najlepiej krok po kroku, jeśli to nie problem Uśmiech
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #150 : 07.07.2014, 08:05:31 »

@Arow - Idealne wycięcie nie będzie tutaj takie proste ponieważ na pierwszym obrazku białe litery zlewają się miejscami z tłem. Można każdą literką z osobna zaznaczyć różdżką w trybie dodawania, a następnie odjąć od zaznaczenia zbędne fragmenty używając narzędzia lasso  Lasso ale to i tak nieco zniekształci krawędzie liter. Poza tym te ozdobniki w formie cieniutkich zawijasów to już w ogóle nie nadają się do zaznaczania różdżką, więc aby otrzymać naprawdę idealnie wycięty napis, trzeba by było zaznaczyć go ścieżkami.
W przypadku drugiego obrazka z kolei, należałoby zamienić biały i czarny kolor w przezroczystość a następnie uzupełnić braki, jakie powstaną w miejscach, gdzie czerwone logo było "przybrudzone" tym czarnym.
 Jednym słowem wycięcie tych logo wymaga pewnego doświadczenia. Jeśli jesteś kompletnym laikiem, to nie wiem, czy w ogóle jest sens to wszystko tłumaczyć, bo może to być trochę jak gadanie ze ślepym o kolorach.
Poza tym powinieneś założyć osobny temat, bo te pytania dotyczą konkretnego problemu.
« Ostatnia zmiana: 07.07.2014, 09:45:17 wysłane przez be@ » Zapisane
Lolita80
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

Lolita80


Zobacz profil
« Odpowiedz #151 : 02.10.2015, 09:23:31 »

Witam, wszystkich jestem nowa na forum, i prosiłabym o jakiś łatwy, poradnik do Gimpa od podstaw, aż po zaawansowane. Pozdrawiam i dziekuje.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #152 : 02.10.2015, 09:26:08 »

http://www.gimpuj.info/index.php?action=tutoriale - tam masz mnóstwo poradników podzielonych na kategorie. Te najprostsze oznaczone są pojedynczą, zieloną kropką. Im trudniejsze, tym więcej kropek. Radzę przerabiać te nowsze lub te, które zostały poprawione.
Zapisane
Graf
Użytkownik

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: graf@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 144
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #153 : 13.10.2015, 13:54:37 »

No i jeszcze YouTube
https://www.youtube.com/results?search_query=gimp
Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 [11]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: Nie wiesz jak zacząć? Zajrzyj tu!
Skocz do: