Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Wizytówka.  (Przeczytany 21588 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Justin
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 31
Galeria Użytkownika

Justin


Zobacz profil
« : 24.10.2007, 20:04:22 »

Hej.
Muszę zrobić wizytówkę.
Nie wiem jak...
Standard to 9cm na 5cm.
Więc zrobiłem tak ;otworzyłem nowy dokument 900px na 500px,wkleiłem graficzkę,coś popisałem,jakieś informacje i inne takie wizytówkowate,następnie skaluj obraz do 90px/50px...,i źle.Obraz po wydrukowaniu w ogóle nieczytelny,niewyraźny,rozmazany.
Nie chcę używać czegoś innego,co robię nie tak ?
Pozdrawiam.
Zapisane
Bombasarkadian
Gość
« Odpowiedz #1 : 24.10.2007, 20:23:39 »

Jeżeli dajesz skaluj na 90px/50px to nie jest to samo co 9cm/5cm Chichot
Klikasz obraz/skaluj obraz...
W nowym oknie tam gdzie masz "piksele" wybierasz "milimetry" i wpisujesz rozmiar jaki chcesz mieć.
Powinno być dobrze bo już kilka razy drukowałem w ten sposób i rozmiary były w porządku.
Zapisane
snajper
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Wiadomości: 24
Galeria Użytkownika


Kakashi


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 28.10.2007, 09:55:54 »

Radze ci rozpocząc prace od 90x50 px
A grafike możesz zeskalować.
Zapisane

noss
Użytkownik

Reputacja: 41 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 384
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 28.10.2007, 12:46:26 »

Tak jak wspomniał już Bombasarkadian przy tworzeniu nowego obrazu zmień jednostki z px na mm i wpisz ile potrzebujesz: szerokość - 90, wysokość - 50.
Jeśli się 90 zmieni na np. 89,92 nie przejmuj sie to nie ma znaczenia.
Kliknij jeszcze Opcje zaawansowane i zmień rozdzielczość z 72 na przynajmniej 150 w pionie i poziomie. Nowy obrazek będzie miał rozmiar w pikselach dokładnie: 531x295. Po wydrukowaniu będzie miał 9x5cm.

Jeśli masz jeszcze swoją wizytówkę 900x500px to możesz ją przeskalować do wydruku poprzez Obraz > Rozmiar wydruku.
Zmień jednostkę z cale na milimetry i wpisz oczekiwany rozmiar, czyli 90x50. Rozdzielczość sama się dostosuje, w tym przypadku na 254x254 i tak ma być.
Jest jeszcze jedna przydatna opcja, dzięki której łatwo można sprawdzić jakich rozmiarów w przybliżeniu będzie obraz po wydrukowaniu: Widok > Punkt do punktu, aby normalnie pracować zaznacz ją z powrotem. Uśmiech
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: Wizytówka.
Skocz do: