Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Świeczka  (Przeczytany 7609 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Judyta04
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 104
Galeria Użytkownika


i put my heart in a red balloon


Zobacz profil WWW
« : 14.10.2007, 00:01:13 »

Witam! Nie widziałam takiego tutka na forum, ale wiem że jako tutorial Photoshopowy jest dosyć stary. Jeżeli taki tutek już był to proszę mnie oświecić Uśmiech. Oto oryginał tutka robiony w Photoshopie: http://www.netgrafik.pl/index.php?go=tut&id=21
Potrzebne nam będą brushe z tej strony: http://project-gimpbc.deviantart.com/art/Vector-Set-1-by-lonhorn5-32866870

Tło

1. Tworzymy nowy, przezroczysty obraz (Ctrl+O). Obojętne wymiary, u mnie 400x400.

2. Wchodzimy w narzędzie Zaznaczanie obszarów prostokątnych. Zaznaczamy ,,Zaokrąglaj krawędzie", promień ustawiamy na ok. 70:



3. Tworzymy zaznaczenie. Najlepiej pośrodku obrazu, nie za duże:



4. Kolor pierwszoplanowy ustawiamy na ciemnozielony - u mnie 128b15. Kolor drugoplanowy ustawiamy na jasnozielony - u mnie 8bec8d.

5. Wchodzimy w Edycja>Rysuj wzdłuż zaznaczenia. Ustawiamy rysuj linię ok. 5:



6. Wchodzimy w Wypełnianie gradientem koloru. Takie ustawienia:


 
7. Wypełniamy po przekątnej. Dotychczasowy efekt:



8. Tworzymy nową, przezroczystą warstwę (Warstwy>Nowa warstwa).

9. Wybieramy nowe pędzle (link do pobrania u góry): D9-Vector_Set-01-10, D9-Vector_Set-01-29, D9-Vector_Set-01-30 i nakładamy je na całej warstwie:



10. Na warstwie Tło klikamy PPM Kanał alfa na zaznaczenie.

11. Wracamy do warstwy z kółeczkami. Zaznaczenie>Odwróć a następnie Ctrl+K. Usuwamy zaznaczenie (Zaznaczenie>Brak). Mamy tło pod naszą świeczkę! Efekt:



Świeczka

1. Tworzymy nową, przezroczystą warstwę (Warstwa>Nowa warstwa).

2. Wybieramy narzędzie Tworzenie i modyfikowanie ścieżek (Zaznaczona opcja: Wielokąt). Rysujemy mniej więcej taki kształt:



3. Zaznacznie>Utwórz Zaznaczenie ze ścieżki. Kolor pierwszoplanowy ustawiamy na ciemnoniebieski - mój to 153088. Kolor drugoplanowy ustawiamy na jasnoniebieski - mój to 6e8ae3.

4. Wybieramy narzędzie Wypełnianie gradientem koloru. Ustawienia bez zmian. Wypełniamy zaznaczenie gradientem od dołu do góry.

5. Kolor pierwszoplanowy zmieniamy na biały. Wchodzimy: Edycja>Rysuj wzdłuż zaznaczenia. Ustawienia bez zmian. Usuwamy zaznaczenie (Zaznaczenie>Brak) Dotychczasowy efekt:



6. Tworzymy nową warstwę. Wybieramy narzędzie Tworzenie i modyfikowanie ścieżek. Odznaczamy opcję wielokąt. Rysujemy mniej/więcej taki płomyczek:



7. Zaznaczenie>Utwórz zaznaczenie ze ścieżki. Kolor pierwszoplanowy ustawiamy na pomarańczowy - u mnie ff8a00. Kolor drugoplanowy ustawiamy na jasnopomarańczowy - u mnie ffba00.

8. Wybieramy narzędzie Wypełnienie gradientem koloru. Ustawienia bez zmian. Wypełniamy zaznaczenie gradientem od dołu do góry. Jak coś nie pasuje można przemieścić płomyczek za pomocą Zaznaczenia prostokątnego.

9. Kolor pierwszoplanowy ponownie zmieniamy na biały. Wybieramy Edycja>Rysuj wzdłuż zaznaczenia. Bez zmian. Efekt:



10. Tworzymy nową warstwę. Kolor pierwszoplanowy wybieramy brązowy - 5c3328 lub trochę jaśniejszy. Pędzlem: Circle 9x9 malujemy knut. Mniej więcej:



Gratulacje!!! Stworzyłeś świeczkę Uśmiech Oto końcowy efekt:



PS: Autor oryginału dodał także ,,połysk". Podobny efekt można uzyskać robiąc:

1. Kolor pierwszoplanowy - biały. Wchodzimy w pędzel, krycie ustawiamy na ok. 35. Malujemy ,,połysk". Można zrobić jeszcze taki połysk jak jest przedstawiony w tutku Szklana ikona człowieka - wyjdzie bardziej realistycznie. Po dodaniu mojego połysku:



Mam nadzieję, że się podobało  Duży uśmiech

Pozdrawiam. Judyta04 Mrugnięcie

Zapisane
Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 14.10.2007, 00:26:15 »

Słabe...dla mnie 2/10 za outcom. Dziwnie też opisany ostatni punkt, dla mnie kolejna perełka.
Poza tym słabe wygładzanie i wszystko takie niechlujne :/   
Zapisane
Cawz
Użytkownik

Reputacja: 10 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 121
Galeria Użytkownika


Wesoły GIMPer :)


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 14.10.2007, 09:30:22 »

Też tak myślę. Efekt końcowy nie daje satysfakcji... Buzia na kłódkę
Zapisane

Michałek
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 291
Galeria Użytkownika


Fotomanipulacja ;]


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 14.10.2007, 10:00:58 »

Nie wiem jak to nazwać.. Strasznie sztuczna ta swieczka tak to powiem. Mojego oka nie zadowala. 
Zapisane

Fotomanipulator ;]
Mariek
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Wiadomości: 46
Galeria Użytkownika


...Gimp? Oczywiście...


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 14.10.2007, 10:55:34 »

Sorry, że to powiem, ale tło jest bardziej ciekawsze od świeczki... 2 oddzielne tutoriale można by powiedzieć...
Zapisane



...kiedyś Mariek...
...później M4RI3K...
...teraz Mariek...
Cawz
Użytkownik

Reputacja: 10 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 121
Galeria Użytkownika


Wesoły GIMPer :)


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 14.10.2007, 11:37:58 »

Chciałbym jeszcze dodać, że zaokrąglone rogi niechlujnie wyglądają. I otucome nie za bardzo przypomina planowanej świeczki.
Zapisane

dzialo9
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 577
Galeria Użytkownika


Beztalencie.


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 14.10.2007, 13:29:43 »

No tak. Kiepskie. Ale outcome z PS'a też nie żadne arcydzieło.
Zapisane

Pawel1995k
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 689
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 21.10.2007, 20:16:29 »

Ta świeczka jest koślawa. DO Perełek można zaliczyć.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwumTutoriale wycofane z indeksuWątek: Świeczka
Skocz do: