Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Pierwszy layout!  (Przeczytany 3706 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
bimberion
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 222
Galeria Użytkownika


Grzybek inhalacyjny


Zobacz profil
« : 12.10.2007, 15:12:44 »

Ludzie! Pierwszy layout! Oceńcie.

http://i20.tinypic.com/1in6sz.png
Zapisane
coortez
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 398
Galeria Użytkownika


mastah phlmastah


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 12.10.2007, 16:08:49 »

brak stopki, menu trochę za duże, kiepskie to odbicie liter i kolory nie w moim klimacie

zajrzyj do mojej galerii
Zapisane

fav.
[]http://images34.fotosik.pl/120/7d1ab62dfe431f24.png[/]

Czytaj regulamin.
CaceK
Gość
« Odpowiedz #2 : 12.10.2007, 16:11:02 »


* za duże czcionki
* strasznie szablonowa ale skoro to pierwszy lay...
* wszystko jakieś takie przerośnięte
* w prawym górnym rogu czcionka wychodzi na te pomarańczowe paski przez co wygląda niedbale

Ogółem: jak na pierwszy lay jest spoko ale mi osobiście sie nie podoba.
Zapisane
walendo
Użytkownik

Reputacja: -3 Offline Offline

Wiadomości: 153
Galeria Użytkownika

walendo

Spokojny Cień


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 12.10.2007, 17:55:07 »

no to tak.
1. Czcinki za duże, zresztą menu też.
2.Kolorystyka, niby dobra. Ale czegoś jej brakuje.
3. Nie ma topu.
No i podsumowując, styl tego laya jest taki, gigantyczny. Wszystko jest za duże. Do tego występują małe błędy. Ale ogólnie nie jest bardzo źle, ale może być zdecydowanie lepiej.
Zapisane
kubix122
Użytkownik

Reputacja: 28 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 327
Galeria Użytkownika


hollow


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 12.10.2007, 20:14:58 »

sporównaniu do mojego pierwszego? cudo Język
Zapisane


Grymek
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 168
Galeria Użytkownika

Grymek


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 14.10.2007, 12:05:03 »

@kubix uwazam ze twoj byl lepszy.
W tym czcionki za duze o wiele. I jak wyzej. Calosc do wymiany. Trenuj bo to chyba jedna z najtrudniejszych rodzajow prac do robienia :d. Tak mi sie wydaje
Zapisane
SasQ
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
JID: gamecreator@chrome.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 16.10.2007, 01:16:27 »

Cytat: coortez
brak stopki

Czemu brak stopki jest tutaj uważany za błąd projektowy? Co jeśli treść strony jest prosta i nie wymaga istnienia jakiejkolwiek stopki?
Zapisane
ozziuss
Gość
« Odpowiedz #7 : 16.10.2007, 18:06:56 »

Czemu brak stopki jest tutaj uważany za błąd projektowy?
stopka jest prawie tak ważnym miejscem jak header. jedno i drugie przyciąga wzrok i to co nie dasz rady zmieścić albo wkomponować w headerze można wrzucić do stopki. no i gdzieś musisz umieścić info o autorze strony i o prawach autorskich.

co zaliczasz do "prostej treści strony"?
Zapisane
SasQ
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
JID: gamecreator@chrome.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 16.10.2007, 21:38:06 »

Cytat: ozziuss
stopka jest prawie tak ważnym miejscem jak header
Jeśli jest prawie tak ważna, to czemu jest na końcu, zamiast pod headerem? [tzn. informacje w niej zawarte]. Myślę, że raczej powód jej stosowania jest inny, ale chciałbym usłyszeć twoje uzasadnienie, jako jednej z osób, które "lansują" stosowanie stopek ;J

Cytat: ozziuss
jedno i drugie przyciąga wzrok
Wzrok powinna przyciągać głównie treść strony. Jeśli stopka przyciąga wzrok, to coś tu jest nie tak, bo informacje tam zawarte dla mnie, jako czytelnika strony, są z reguły najmniej interesujące.

Cytat: ozziuss
i to co nie dasz rady zmieścić albo wkomponować w headerze można wrzucić do stopki
A jeśli już coś mi się nie zmieściło ani w headerze, ani w stopce, to gdzie mam to wrzucić? Mrugnięcie

Cytat: ozziuss
no i gdzieś musisz umieścić info o autorze strony
Nom, to już JEST jakiś sensowny argument, choć takie informacje o autorze można umieszczać też w wielu innych miejscach, z reguły z pożytkiem dla nich ;J [np. na osobnej stronie omawiającej osobę autora Mrugnięcie].

Cytat: ozziuss
i o prawach autorskich

Masz na myśli słynne (c)? Język  Nie widzę w tym nic oprócz mody, bo w Polsce praw autorskich nie trzeba rejestrować, a w ustawie o prawie autorskim wyraźnie jest napisane, że autorem stajesz się już przez samo stworzenie dzieła i przysługują ci prawa do rozporządzania nim, niezależnie od tego czy sobie je zastrzeżesz w stopce, czy nie. Podobnież takie zastrzeżenie nie może i tak ograniczyć komuś korzystania z utworu w ramach dozwolonego użytku ;J

Cytat: ozziuss
co zaliczasz do "prostej treści strony"?

To ja pierwszy zapytałem, jaki jest sens stosowania stopki i czy zawsze trzeba ją stosować, skoro niektórzy uważają jej brak za błąd projektowy. Nie pytałem, co można umieścić w stopce. Załóżmy że stworzyłem prostą stronę [kilka podstron po niecałym ekranie tekstu, taką "wizytówkę"] i uznałem, że nie potrzebuję żadnej stopki bo i tak nie miałbym tam za bardzo czego umieszczać. Czy jeśli więc takiej stopki nie dam, to będzie jakiś błąd, i powinienem koniecznie, na siłę, tą stopkę zrobić? Język
Przypomnę jeszcze raz moje główne pytanie:
Dlaczego brak stopki jest uznawany za błąd projektowy?
Zapisane
ozziuss
Gość
« Odpowiedz #9 : 16.10.2007, 22:08:27 »

widzę źle przekazałem co chciałem powiedzieć ale trudno. mam problemy z wysławianiem się i na tym cierpię.

nie we wszystkich projektach jest uznawany brak stopki za błąd projektowy. ja na przykład nie wrzucałbym stopki na stronę gdzie chce tylko pokazać coś wąskiej grupie osób typu (np.) moja klasa, albo rodzina. to zależy od charakteru strony. no i to od autora zależy czy da dany element na stronę czy nie. no i można uznawać stopkę jako takie zamknięcie strony (nie wiem czy zrozumiesz o co mi chodzi). niestety czasem z rozpędu przy ocenie dopisuję "brak stopki".
Zapisane
Kubi12
Gość
« Odpowiedz #10 : 27.10.2007, 22:31:00 »

No więc najbardziej co mnie zraziło to kolorystyka. Za bardzo ta pomarańcz wali po oczach. Trochę za duże czcionki w menu. To bardzo psuje wizerunek tego layoutu. Ocena 6/10
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DWebdesign (Moderator: Hasia)Wątek: Pierwszy layout!
Skocz do: