Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Marazm na forum  (Przeczytany 5958 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
petiGROS
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Wiadomości: 134
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 22.09.2007, 19:38:05 »

Wyręcze na sam początek Ziomoslawa, który wiem, lubuje się w uświadamaniu innych w zakresie "trudnych słów". A zatem co to marazm? Odpowiedź znajdziesz m.in. tu http://pl.wikipedia.org/wiki/Marazm. Tylko dwie linijki, a jak pięknie wytłumaczone...
Do rzeczy. Wracam na forum po paru tygodniach nieobecności. Patrzę - rozwija się. To mnie bardzo cieszy. Ale przyglądając się gimpuj.info przez pare ostatnich dni dochodzę do wniosku, że w niektórych dziedzinach panuje tutaj stan depresji (może dlatego, że już prawie jesień).
1. Dział z Inkscapem stoi raczej w miejscu, choć może to dla tego, że forum jest poświęcone GIMPowi, a nie open sourcowym programom graficznym ogólnie.
2. Dział WWW leży. Nie znam się na tej działce, ale myślałem, że będe miał szansę dowiedzieć się czegoś więcej, a tu du... pupa.
Co jest w jakiś sposób związane z krytycznym głosem pod adresem GIMPa i jego użytkowników, co zostało powiedziane na forum w innym miejscu. Palcem pokazywać nie będe, jak ktoś śledzi, to wie gdzie.
3. No i SoTW - jest do cholery? Nie żebym chciał startować znowu, ale brak tego konkursu burzy mój porządek świata. Jest forum graficzne - jest i SoTW... a tu...
4. Czy nikt z szanownej administracji nie rozważał zainicjowania konkursu na sygnaturę w grupach? No chyba, że przeprowadziliście badania marketingowe i wiecie, że się to nie przyjmie.

Tyle ode mnie.
Zapisane

ubivbehwbcvjh
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 182
Galeria Użytkownika

ubivbehwbcvjh


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 22.09.2007, 20:06:35 »

1. Na inkscape szczerze mówiąc mi nie zależy Uśmiech 2
2. Na www bardziej, szkoda, że tak mało osób próbuje robić strony w GIMPie
3. Mógłby zostać, administracja zarządziła inaczej niestety
4. Teamy, także niestety, zostały odrzucone także przez administrację.
Zapisane

bimberion
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 222
Galeria Użytkownika


Grzybek inhalacyjny


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 22.09.2007, 20:12:02 »

Do rzeczy. Wracam na forum po paru tygodniach nieobecności. Patrzę - rozwija się. To mnie bardzo cieszy. Ale przyglądając się gimpuj.info przez pare ostatnich dni dochodzę do wniosku, że w niektórych dziedzinach panuje tutaj stan depresji (może dlatego, że już prawie jesień).

Miałem dokładnie to samo kiedy wróciłem z 3tygodniowych wakacji. Na początku - "BFM, fajnie fajnie, idzie w dobrym kierunku, wszystko jest fajnie, na ircu fajnie", a potem zobaczyłem że forum zamiera.
 
Cytuj
2. Dział WWW leży. Nie znam się na tej działce, ale myślałem, że będe miał szansę dowiedzieć się czegoś więcej, a tu du... pupa.

Bo tu się popada ze skrajności w skrajność. Część tłucze tylko sygnaturki a część mówi że sygny to nie grafika i robi www. Mało jest ludzi którzy godzą te dwa sposoby wyrazu twórczości. Nie mówię, że nie ma tapet itp.
 
Cytuj
Co jest w jakiś sposób związane z krytycznym głosem pod adresem GIMPa i jego użytkowników, co zostało powiedziane na forum w innym miejscu. Palcem pokazywać nie będe, jak ktoś śledzi, to wie gdzie.

Ja się spotkałem z określeniem: "Po raz kolejny przekonuję się, że Gimp słuzy do skalowania obrazków pod Linuksem, nadaje się do tego doskonale, ale do niczego więcej."

Cytuj
3. No i SoTW - jest do cholery? Nie żebym chciał startować znowu, ale brak tego konkursu burzy mój porządek świata. Jest forum graficzne - jest i SoTW... a tu...

Też racja. Był już o tym temat, ale wciąż obstaję przy swoim że to nie sotw było złe tylko kilka ostatnich edycji, a to dlatego że nie zawsze jest pociągający temat.

Cytuj
Tyle ode mnie.

Popieram Petigrosa
Zapisane
Freddy Kruger
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Wiadomości: 414
Galeria Użytkownika


Gimpowid


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 26.09.2007, 14:24:46 »

1. Trochę to dziwne bo Ink nie raz mi zadek uratował i teraz korzystam z niego bo potrzeba mi grafik w wektorze. To że to stoi to oznacza, iż ludzie z forum nie potrzebują takiego oprogramowania.
2. Nie wstawiam bo nie mam czasu. Robie właśnie projekt ale nie będę tego umieszczał na forum bo to tematyka która nie jest rozumiana więc często wyszydzana.
3.Zostają bitwy. Możecie poprosić Administrację o podanie tematu na sygnaturkę i mogą w tym brać udział więcej niż 2-3 osoby.
4.To również można zaaplikować w bitwy. Jak będzie parzyście osób (powyżej 2) to można się zgadać w grupkę i mogą zrobić wspólną pracę.
Zapisane

petiGROS
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Wiadomości: 134
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 26.09.2007, 15:47:34 »

1. Trochę to dziwne bo Ink nie raz mi zadek uratował i teraz korzystam z niego bo potrzeba mi grafik w wektorze. To że to stoi to oznacza, iż ludzie z forum nie potrzebują takiego oprogramowania.
ja też korzystam z Ink. nie tylko go potrzebuję, ale bawi mnie robienie czegoś w wektorze. byłoby miło gdyby możnaby wymienić swoje doświadczenia, ale nie ma...
Cytuj
2. Nie wstawiam bo nie mam czasu. Robie właśnie projekt ale nie będę tego umieszczał na forum bo to tematyka która nie jest rozumiana więc często wyszydzana.
nie wiem jaką podjąłeś tematykę, ja osobiście jestem zaciekawiony. natomiast same prace w dziale są często wyszydzane, fakt że czasem to się nie dziwię...
Cytuj
3.Zostają bitwy. Możecie poprosić Administrację o podanie tematu na sygnaturkę i mogą w tym brać udział więcej niż 2-3 osoby.
4.To również można zaaplikować w bitwy. Jak będzie parzyście osób (powyżej 2) to można się zgadać w grupkę i mogą zrobić wspólną pracę.

masz rację Freddy Kruger, acz liczyłem na coś cyklicznego i zinstytucjonalizowanego przez administrację.

Jeszcze jedna istotna refleksja!!!
1. Otóż fakt, że poziom sygnatur konkursowych pozostawiał wiele do życzenia.
2. Faktem również jest, że na forum (nie tylko na tym) panuje wyścig - kto tworzy lepsze sygnatury, przez co postępuje utożsamienie grafiki jako takiej z tworzeniem sygnatur właśnie.
3. ALE: sygnatury to swoistego rodzaju wizytówka każdej osoby. Poznajemy po niej czyjś styl i jego umiejętności.
Warto jednak zwrócić uwagę, że sygnatury to również wizytówka samego programu graficznego, który został wykorzystany do jej stworzenia.
4. ZATEM: korzystnym byłoby dla naszego forum, gdyby wrócił jakiś cykliczny konkurs na najlepszą sygnaturę.
Żeby zadbać o reprezentatywny poziom prac możnaby stworzyć rzeczony konkurs grupowy.

Na koniec mała retrospekcja: w zeszłym roku przeszukując sieć natrafiłem na to forum (wtedy jeszcze wyglądało inaczej) - zobaczyłem na stronie głównej sygnaturę, która wygrała w SoTW. Przekonało mnie to, że są dobre programy open sourcowe do grafiki. I dlatego potem po 2 miesiącach wróciłem na forum i zacząłem rzeźbić w GIMPie. No i jestem tutaj wciąż.
Wnioski możecie wyciągnąć sami z tej pouczającej historii.

ps. liczę na to, że ktoś z administracji się odniesie do tego wątku.
Zapisane

Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 26.09.2007, 17:23:20 »

Cytuj
3. ALE: sygnatury to swoistego rodzaju wizytówka każdej osoby. Poznajemy po niej czyjś styl i jego umiejętności.
Moim bardzo skromnym zdaniem najlepszą wizytówką są własne prace. 

Cytuj
Warto jednak zwrócić uwagę, że sygnatury to również wizytówka samego programu graficznego, który został wykorzystany do jej stworzenia.
Też się nie zgadzam. Co jest wizytówką PS'a ? Na pewno nie sygny lecz fotomontaże (nawet ludziom niezajmujących się grafiką kiedy zobaczą przerobione zdjęcie nasuwa się myśl że to robota PS), szablony stron www itd. ale nie sygnatury. Sygnatury to raczej dobra reklama programów typu Blender (wiadomo rendery to najlepsza część sygny i to wcale nie wykonana za pomocą GIMP choć są rzadkie wyjątki).

Cytuj
Na koniec mała retrospekcja: w zeszłym roku przeszukując sieć natrafiłem na to forum (wtedy jeszcze wyglądało inaczej) - zobaczyłem na stronie głównej sygnaturę, która wygrała w SoTW. Przekonało mnie to, że są dobre programy open sourcowe do grafiki. I dlatego potem po 2 miesiącach wróciłem na forum i zacząłem rzeźbić w GIMPie. No i jestem tutaj wciąż.
Wnioski możecie wyciągnąć sami z tej pouczającej historii.
Mnie by to nie przekonało, bardziej zafascynowany byłem innym, bardziej użytecznym rodzajem grafiki.
Zapisane
noss
Użytkownik

Reputacja: 41 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 384
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 26.09.2007, 20:19:57 »

Marazm to takie fajne słowo, ja posunę się dalej i powiem, że w całym kraju panuje teraz marazm, nawet sejm rozwiązali Język
Zapisane

petiGROS
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Wiadomości: 134
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 26.09.2007, 21:46:15 »

Cytuj
Moim bardzo skromnym zdaniem najlepszą wizytówką są własne prace.
Toż tom właśnie napisał, nic innego nie miałem na myśli, więc tak jakby nie ma się z czym nie zgadzać.
Cytuj
Też się nie zgadzam [...]
Znowu jakieś nieporozumienie. Bynajmniej nie powiedziałem, że jedyną rzeczą do której się nadaje Gimp jest robienie sygnatur. A o ile dobrze zrozumiałe, to mi zarzucasz.
Spróbuję to wyrazić jaśniej: sygnatury nazywam wizytówką programu, nie dlatego, że do tego powstał, lecz dlatego, że są do najbardziej widoczne, najczęściej rozpowszechnione przykłady możliwości Gimpa. I to, że przeznaczeniem PSa jest manipulacja zdjęciami, to nie zmienia faktu, że wchodząc na forum PSa nadziejesz się na sygnaturę, która będzie lepszym lub gorszym dowodem zdolności manipulacyjnych programu.
Dlaczego się tutaj produkuję. Bynajmniej nie w celu obrony SoTW. Nie dlatego, że uważam, że sygnatury to szczyt graficznych osiągnięć. Sam poszukuję czegoś innego i bawię się w wiele innych rzeczy. A sygnatury traktuję terapeutycznie;)
Cytuj
Mnie by to nie przekonało, bardziej zafascynowany byłem innym, bardziej użytecznym rodzajem grafiki.
Może historia nie była przekonywująca. Ale przez nią zwracam uwagę na promocyjne walory sygnatur. To jest leitmotif mojej wypowiedzi. Szkoda, że musiałem to powiedzieć wprost.

Cytuj
Marazm to takie fajne słowo
To fakt. Marazm to fajne słowo, ma moc przyciągającą. Prowokuje. Dlatego go użyłem. Reklama, propaganda, promocja.
Cytuj
ja posunę się dalej i powiem, że w całym kraju panuje teraz marazm, nawet sejm rozwiązali
może i marazm panuje w kraju. zależy co masz na myśli noss.
a co do sejmu, to go nie nie rozwiązali sensu stricte.
Zapisane

Uryuu Ishida
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika


Widzący więcej


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 14.07.2008, 19:16:37 »

No to jak już strzelamy fochy na temat gimpuj.info to się dołączę XD
Ja bym się przyczepił głównie do kwestii wyglądu. Jest to forum graficzne więc powinno mieć jakiś wybór skórek do strony. Mi się nieszczególnie podoba połączenie szarego z zielonym. Uważam że wygląd gimpuj.info powinien być zmieniony.
Teraz trochę pobluzgam na załogę XD
Niektórzy twierdzą że na tym forum rządzi "chujarnia" (słowo nie napisane pierwotnie przeze mnie więc nie dawajcie warna). Może to i mocne słowo ale zgadzam się z tym podlądem. Administracja nie raz nie dość że nie rozwiąże danego problemu to jeszcze go pogłębi. Między innymi dlatego na forum panuje wspomniany w tym temacie stan depresji. Strona internetowa jest jak wielki żaglowiec który nie popłynie dobrze ze złą załogą. Niektórzy albo piszą żadko i ostrożnie bo boją się ataku ze strony wyżej postawionych albo w ogóle się nie odzywają bo zostali przez nich zgaszeni. Ja już nie raz byłem deptany i dźgany ale przyznam że uparty ze mnie skurczybyk XD W każdym razie nadal utwierdzam się w przekonaniu że dobór moderacji w przypadku niektórych osób jest opłakany. Na koniec rzucę drobną informację w celu obrony własnego tyłka jeśli to będzie konieczne. Otóż jeżeli jakiś mod, admin przeczyta mego posta i zacznie mu się w ustach pienić to niech po prostu usunie tego posta i nie zaczyna wojny. W ten sposób oszczędzimy sobie obydwaj nerwów. Ja tylko wyrażam swoje zdanie.
Zapisane

ozziuss
Gość
« Odpowiedz #9 : 14.07.2008, 19:57:46 »

do marudzenia dołączam się ja. po co jest raportowanie postów jeżeli admin/korektor/moderator nic nie robi? przykład: zgłaszany jakiś czas temu przeze mnie topic: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,18710.0/topicseen.html
nadal ma nie poprawiony temat.
dziękuję za uwagę
Zapisane
Grolak
√ ι ק

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: grolak@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 126
Galeria Użytkownika


Kreator mody


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 14.07.2008, 22:52:35 »

A ja nie będę marudził, tylko wypowiem się co do odpowiedzi Ishidy:

chłopaku, wiesz jaki stary temat odkopałeś?  Język No, są i starsza odkopy, ale ten niby "marazm" się raczej skończył, jeśli takowy był. Ja tu jestem od lutego i na razie na mnie administracja nie najechała.
Zapisane

afk
Uryuu Ishida
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika


Widzący więcej


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 14.07.2008, 22:56:44 »

Owszem odkopałem i prawdę mówiąc nie widzę w tym nic złego, a jeżeli ludzie nadal w nim piszą to znaczy że jeszcze się nie skończył. Dobra, nie spamujmy więcej.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Marazm na forum
Skocz do: