Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Zapisywanie obrazów w Inkscape  (Przeczytany 3179 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
jasiuniu
Gość
« : 18.09.2007, 07:06:32 »

Witam!
Choć moje pytanie nie dotyczy GIMP-a, mam nadzieję, że znajdzie sie ktoś pomocny i udzieli mi odpowiedzi na proste pytanie.

W jaki sposób należy zapisać plik w Inkscape, aby zachował swoją "wektorowość"?

Gdy eksportuję obraz jako bitmapę do formatu .gif, wtedy staje się zwykłym pikselowym obrazkiem. Gdy znów zapisuję jako .svg, automatycznie otwiera się poprzez Inkscape'a. Chciałbym taki wektorowy obraz wstawić na stronę www.

Z góry serdecznie dziękuję.
Zapisane
@Cakper
Administrator

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: cakper@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 046
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 18.09.2007, 08:55:15 »

generalnie tak, obraz wektoroy to właśnie svg i bedzie otwierany automatycznie przez inkscape bo watpie zeby jakis inny program domyslnie kojazyl sie z tym typem plików

z wstawianiem na strone moze byc ciezgo, gdyz we wszystkich przegladarkach procz opery(ktora ma natywna obsługe svg) potrzebny bedzie do tego specjalny plug-in, a i tak nie recze za efekty

najlepszym z rozwiazan jakie widzialem, sa skrypty, ktore w locie z svg robia png i wyswietlaja to png, a gdy ktos chce to sciaga sobie na wlasny uzytek svg wlasnie


poza tym zły dział - przenosze
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 18.09.2007, 10:47:15 »

Firefox nie potrzebuje żadnych wtyczek czy rozszerzeń żeby wyświetlać .svg, chciałem zauważyć.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - InkscapeWątek: Zapisywanie obrazów w Inkscape
Skocz do: