Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Zrzut pojedynczego okna...  (Przeczytany 362 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jarrcor
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Jarrcor


Zobacz profil
« : 13.02.2024, 14:52:58 »

Dzień dobry.

Chcę zrobić zrzut pojedynczego okna (trochę tego potrzebuję), robię wszystko zgodnie z tutorialami i rozsądkiem, a wychodzi zamiast zrzutu konkretnego okna - takich wymiarów jak żądane okno - prostokąt koloru czarnego. Gdzie może być błąd?
Próbowałem GIMP 2.10.34 i 2.10.36
Na zdjęciu przykładowy zrzut okna kalkulatora

Edit:
Win 11 PRO, DELL precision 3581, i7-13700H, 32GB RAM


* Gimp prob123.png (85.72 KB, 1920x1020 - wyświetlony 12 razy.)
Zapisane
Zbyma72age
√ ι ק

Reputacja: 85 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 552
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 13.02.2024, 15:50:39 »

Przed chwilą sprawdziłem
Win 10 64bit GIMP 2.10.36

Można zainstalować:
FastStone Capture


* Mój Zrzut1.jpg (51.28 KB, 443x418 - wyświetlony 9 razy.)

* Mój Zrzut2.jpg (357.64 KB, 1920x1080 - wyświetlony 13 razy.)

* Moje3.png (3.51 KB, 329x56 - wyświetlony 7 razy.)
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 13.02.2024, 16:06:10 »

Też przed chwilą sprawdziłam, bo nigdy wcześniej nie używałam GIMP-a do wykonywania zrzutów. Zrobiłam zrzuty z okna CCleanera (z opóźnieniem) oraz kalkulatora (bez opóźnienia) i wyglądają prawidłowo.
Na pewno przeciągnąłeś krzyżak na to okno? Próbowałeś z opóźnieniem np. 2 s?

BTW, FastStoneCapture to chyba najlepszy programik do zrzutów, sama go używam. Niestety darmowa wersja jest już dość stara i obecnie średnio sobie radzi z przewijaniem okien (mam na myśli okna, których zawartość nie mieści się na ekranie i trzeba je przewijać podczas wykonywania zrzutu). Nie wiem czy w płatnej ta opcja działa prawidłowo
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 13.02.2024, 18:52:23 »

A jak ma się sprawa ze zwykłym Alt+PrtScr?
Zapisane
Jarrcor
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Jarrcor


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 16.02.2024, 01:31:37 »

A jak ma się sprawa ze zwykłym Alt+PrtScr?
Działa normalnie na każdym oknie
Zapisane
Jarrcor
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Jarrcor


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 16.02.2024, 01:33:23 »

Też przed chwilą sprawdziłam, bo nigdy wcześniej nie używałam GIMP-a do wykonywania zrzutów. Zrobiłam zrzuty z okna CCleanera (z opóźnieniem) oraz kalkulatora (bez opóźnienia) i wyglądają prawidłowo.
Na pewno przeciągnąłeś krzyżak na to okno? Próbowałeś z opóźnieniem np. 2 s?

BTW, FastStoneCapture to chyba najlepszy programik do zrzutów, sama go używam. Niestety darmowa wersja jest już dość stara i obecnie średnio sobie radzi z przewijaniem okien (mam na myśli okna, których zawartość nie mieści się na ekranie i trzeba je przewijać podczas wykonywania zrzutu). Nie wiem czy w płatnej ta opcja działa prawidłowo

Tak. Próbowałem z opóźnieniem i bez opóźnienia. Skutek ten sam - program przechwytuje wielkość danego okna, ale w środku zamiast zrzutu okna jest czarny kolor.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 16.02.2024, 10:35:48 »

Znalazłam opis takiego błędu w GIMP, ale pod Linuksem: https://gitlab.gnome.org/GNOME/gimp/-/issues/6106
http://gimpchat.com/viewtopic.php?f=4&t=15383 - tutaj jakiś bardzo stary post dotyczący problemu, niestety autor nie podaje, na jakim systemie, ale może warto tam napisać i podbić temat?
Wygląda, że faktycznie GIMP ma tu jakiś problem, być może zależny od konfiguracji systemu(?), ale nie znalazłam rozwiązania Smutny

Znalazłam poradę dotyczącą Windows, ale nie wiem, czy w tym przypadku będzie mieć zastosowanie:
"Aby ominąć ograniczenia dotyczące zrzutów ekranu na komputerze, kliknij przycisk „Start”, wpisz msconfig i naciśnij Enter lub kliknij przycisk MS config w Panelu sterowania. Wybierz zakładkę ZAAWANSOWANE na pasku po lewej stronie i wyłącz wyświetlanie UAC/Ustawień zabezpieczeń lokalnych, aby włączyć zrzuty ekranu."

Najprościej użyć jednak innego programu. Osobiście polecam ten sam, o którym napisał Zbyma72age. Testowałam wiele programów do zrzutów ekranowych i nadal ten jest wg mnie najlepszy, najwygodniejszy i najszybszy (oczywiście jak się go odpowiednio ustawi), pomimo problemów ze zrzutami przewijanej zawartości okna
« Ostatnia zmiana: 16.02.2024, 10:54:41 wysłane przez be@ » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: Zrzut pojedynczego okna...
Skocz do: