Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeWasze poradniki (Moderator: davlasq)Wątek: Poradnik Jak pozbyć się tła obrazu przy użyciu AI bez i z GIMP
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Poradnik Jak pozbyć się tła obrazu przy użyciu AI bez i z GIMP  (Przeczytany 523 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Zbyma72age
√ ι ק

Reputacja: 85 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 552
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 06.02.2024, 01:34:42 »

W odpowiedzi na zadane pytanie publikuję:

Poradnik Jak pozbyć się tła obrazu przy użyciu AI  bez i z GIMP

Jak zawsze poradnik jest w formacie PDF.

https://1drv.ms/b/s!Ao2sT6WskMABhLIvV7jxVoWy9kbOuQ?e=j7w42e

W stosunku do okresu gdy autor opublikował poradnik https://elastic192.blogspot.com/2022/06/gimp-ai-rembg.html , jak wynika z podanych źródeł, modyfikacji uległa wtyczka Remove_background.py (nie posiada okna) jak i https://www.remove.bg/  ponieważ Modele AI podlegają ciągłej poprawie.

Uwagi uzupełniające do Poradnika:
Jak pozbyć się tła obrazu przy użyciu AI - bez i z GIMP.

https://1drv.ms/b/s!Ao2sT6WskMABhLIwieOTUQrO_9y-yQ?e=vE9DqD
« Ostatnia zmiana: 06.02.2024, 17:56:17 wysłane przez Zbyma72age » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 06.02.2024, 09:15:24 »

Tak patrzę na ten efekt w GIMP z zainstalowaną wtyczką w Pythonie, a konkretnie zdjęcie pani (chyba lotniczki?) w ceglastej koszuli (str.11 poradnika) i po wycięciu z tła widać niestety po lewej stronie, pod ramieniem, ciemną plamę pozostałą z poprzedniego tła. Są też ciemne plamy przy końcach palców. Jeśli więc cień przedmiotu na zdjęciu będzie zbliżony do koloru przedmiotu (na tym zdjęciu nawet nie był, bo rękaw koszuli ceglasty, a pod nim czarny fragment tła), zwłaszcza w pobliżu jego konturu, to chyba efekt będzie podobny Smutny Mam wrażenie, że ta wtyczka stara się właśnie zachować cień przedmiotu podczas wycinania z tła... No chyba, że to kwestia jakichś ustawień? Jeśli nie, to dla tak słabego efektu chyba nie warto się fatygować instalacją tego pluginu Smutny
No ale ciekawa jestem, jak tego typu zdjęcia wyjdą w tych programach online, które zostały opisane w pierwszej połowie poradnika


* 2024-02-06_081921.png (165.9 KB, 430x253 - wyświetlony 20 razy.)
« Ostatnia zmiana: 06.02.2024, 09:28:22 wysłane przez be@ » Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 06.02.2024, 21:43:35 »

Nie wiem, czy chcesz podawać swój api-key
Zapisane
Zbyma72age
√ ι ק

Reputacja: 85 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 552
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 06.02.2024, 22:38:03 »

Nie wiem, czy chcesz podawać swój api-key

O który chodzi, bo parę razy zmieniałem ?
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 06.02.2024, 22:48:12 »

W rozdziale: "2. Jak pozbyć się tła obrazu przy użyciu AI - z GIMP-em." w przykładowym kodzie.
Zapisane
Zbyma72age
√ ι ק

Reputacja: 85 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 552
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 06.02.2024, 23:22:36 »

W rozdziale: "2. Jak pozbyć się tła obrazu przy użyciu AI - z GIMP-em." w przykładowym kodzie.

Fikcja przykładowy.
Poza tym, przytoczyłem fragment dyskusji z gimpchat:
 " Zauważyłem, że skrypt Pocholo przestał działać, więc zarejestrowałem się i otrzymałem własny klucz API, który następnie dodałem do skryptu Pocholo i zaczął znowu działać. Wygląda na to, że możesz mieć 50 podglądów miesięcznie. Zobacz załączony obraz mojego konta. Zostało mi 47 do wykorzystania od czasu zresetowania 29 sierpnia. Być może klucz Pocholo został użyty 50 razy. "
Dla mnie 90 latka
wniosek jasny, z tego samego klucza API może korzystać więcej osób, ale łącznie nie mogą wykorzystać więcej niż 50 podglądów miesięcznie.
« Ostatnia zmiana: 07.02.2024, 09:27:47 wysłane przez Zbyma72age » Zapisane
kgolebiowski
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 32
Galeria Użytkownika

kgolebiowski


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 10.02.2024, 15:11:13 »

Próbuję zainstalować removeBG w Gimpie na MacOs. Niestety nie jestem zbyt biegły w oprogramowaniu i niestety nie potrafię poradzić sobie. Ściągnąłem python-3.12.2-macos11.pkg rembg-2.0.54.tar.gz i RemoveBG.py. Sprawdziłem w plikach Gimpa i w skryptach znajdują się pliki removeBG i python. W opisie instalacji jest napisane
 "Po pobraniu otwórz go za pomocą edytora tekstu i znajdź

aiExe = "C:\\Users\\USER\\AppData\\Local\\Programs\\Python\\Python39\\Scripts\\rembg.exe"

Zastąp go ścieżką, w której rembg jest zainstalowany na twoim komputerze, a następnie zapisz go."
Nie wiem o co tu chodzi
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 11.02.2024, 11:48:39 »

Próbuję zainstalować removeBG w Gimpie na MacOs. Niestety nie jestem zbyt biegły w oprogramowaniu i niestety nie potrafię poradzić sobie. Ściągnąłem python-3.12.2-macos11.pkg rembg-2.0.54.tar.gz i RemoveBG.py. Sprawdziłem w plikach Gimpa i w skryptach znajdują się pliki removeBG i python. W opisie instalacji jest napisane
 "Po pobraniu otwórz go za pomocą edytora tekstu i znajdź

aiExe = "C:\\Users\\USER\\AppData\\Local\\Programs\\Python\\Python39\\Scripts\\rembg.exe"

Zastąp go ścieżką, w której rembg jest zainstalowany na twoim komputerze, a następnie zapisz go."
Nie wiem o co tu chodzi

Zastepujesz nazwę USER, swoim loginem?
Kod:
C:\\Users\\%userprofile%\\AppData\\Local\\Programs\\Python\\Python39\\Scripts\\rembg.exe

Poza tym, jak to jest, że używasz MacOS, a wpisujesz ścieżkę z Windowsa, takie podobne są?
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeWasze poradniki (Moderator: davlasq)Wątek: Poradnik Jak pozbyć się tła obrazu przy użyciu AI bez i z GIMP
Skocz do: