Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Brak przezroczystości w niektórych obrazach PNG
Strony: 1 2 [3]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Brak przezroczystości w niektórych obrazach PNG  (Przeczytany 10324 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : 24.11.2023, 15:04:19 »

Ma być ustawione tak jak na poniższym zrzucie:

Zapisane
renata96
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 41
Galeria Użytkownika

renata96


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : 24.11.2023, 15:23:30 »

Teraz jest tak. Jak tworze projekt od początku w gimp z szablonu to działa dobrze. Jak dodam zdjęcie dawniej co nie działało i nadpiszę na nowych zasadach to i tak nie działa prawidłowo.

Jak całość zrobię w gimpię od zera to jest dobrze. Ale jak użyje  czegoś innego co było zrobione wcześniej - to nadal nie działa to tło.

Zupełnie już nie rozumiem o co tam chodzi.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : 24.11.2023, 15:27:47 »

To akurat jest normalne. Jeśli edytujesz plik 64-bit, to on nie zmieni się na 32-bitowy. Zamiast edytować te pliki, które nie działają prawidłowo w programie do filmów, stwórz nowy obraz i dopiero dodaj taki plik jako nową warstwę (warstwę tła można później usunąć). Wtedy będzie wyeksportowany zgodnie z ustawieniami w preferencjach
Zapisane
renata96
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 41
Galeria Użytkownika

renata96


Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : 24.11.2023, 17:10:19 »

Znaczy otwieram nowy projekt i na niego dodaję te już wcześniej zrobione grafiki?
Wydaje się że takie coś było robione i nie działało. Ale spędzę jeszcze raz i dam znać.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : 24.11.2023, 17:13:52 »

Jeśli masz grafikę 64-bitową czyli tą z nieobsługiwanym kanałem alfa i chcesz ją edytować, to zamiast otwierać bezpośrednio w GIMP, utwórz nowy, pusty obraz i dopiero wtedy otwórz tą grafikę jako nową warstwę tego obrazu. Oczywiście najlepiej utworzyć obraz o takich wymiarach, jakie ma mieć docelowa grafika.

To czy plik jest 64 czy 32-bitowy sprawdzisz pod PPM we właściwościach pliku (zakładka: Szczegóły), ale to już kwestia znajomości obsługi system, nie GIMP-a. Podpowiadam, bo zauważyłam, że chyba nie umiesz tego sprawdzić Mrugnięcie

@Edycja:
Zauważyłam teraz, że coś się skaszaniło na forum z ikonami pokazującymi wersję OS pod nickiem użytkownika. Moja instrukcja dotyczy Windows 7, dziesiątki nie znam, ale pewnie podobnie będzie
« Ostatnia zmiana: 24.11.2023, 17:42:11 wysłane przez be@ » Zapisane
renata96
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 41
Galeria Użytkownika

renata96


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : 24.11.2023, 18:36:21 »

Tak be@ masz całkowitą rację, faktycznie jak zrobić krok po kroku, w ten sposób co opisałeś to zaczęło to działać.

Faktycznie miałeś rację, co do tego 8 bit. Wcześniej sprawdzane było tak jak na grafice - a miało być inaczej. Tam nie zrozumieliśmy się o co chodzi, znaczy z mojej strony.

Ogromnie dziękuję ci be@ za pomoc. Bardzo dużo czasu poświeciłeś / aś dla mnie. Ogromnie dziękuję, bardzo to doceniam.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : 24.11.2023, 20:39:26 »

poświeciłeś / aś
Zdecydowanie jestem kobietą Język
Zapisane
Strony: 1 2 [3]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Brak przezroczystości w niektórych obrazach PNG
Skocz do: