Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gimp 2.99.16 - czy warto?  (Przeczytany 2331 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
renata96
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 41
Galeria Użytkownika

renata96


Zobacz profil
« : 02.08.2023, 00:04:28 »

Dzień dobry, mam jeszcze do Was jedno pytanko. Przenosze niebawem się na nowy komputer i już poradziliście mi jak przenieść ustawienia na nowe urządzenie.

Czy ktoś ma tego gimpa 2.99.16?

Na nowym laptopie muszę dopiero zainstalować gimpa i przenieść ustawienia. Patrzę dziś na ich stronę a tam stabilna wersja i ta rozwojowa. Może ktoś używa rozwojowej? Widać w tym jakieś ciekawe zmiany i udogodnienia. Czy lepiej wybrać tą stabilną?

Ta wersja stabilna czasami mi też się zatnie, i trzeba zamykać program przez menager zadań bo - przestaje on odpowiadać. Czy te 2.99.16 ma coś wartego instalacji, czy raczej powinnam się trzymać tej stabilnej?

Oraz czy przeniesienie w razie czego ustawień będzie działać też na tej rozwojowej? Powoli przymierzam się do przenoszenia na nowy komputer. Ściągam już powoli instalki i szykuję pliki do przeniesienia przez pendrive.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 02.08.2023, 00:27:36 »

Oraz czy przeniesienie w razie czego ustawień będzie działać też na tej rozwojowej?
Trudno powiedzieć, jednak największą pewność daje przeniesienie ustawień na taką samą wersję GIMP-a. W przypadku wersji rozwojowej takie przeniesienie może coś pochachmęcić.
Co do tego, czy warto instalować, to się nie wypowiem, bo nie używam, jednak na pewno można znaleźć w internecie jakiś wykaz opcji, które ta wersja zawiera.
Trochę informacji znajdziesz w temacie:
https://www.gimpuj.info/index.php/topic,69528.0.html
Zapewne są też na YT filmiki prezentujące niektóre ciekawe funkcjonalności tej wersji, np.: https://youtu.be/lrbqDopJ8ko (chociaż ten akurat taki średniej jakości i na Linuksie Język ), ale można wpisać w wyszukiwarkę na YT po prostu GIMP 2.99 (nie musi być koniecznie 2.99.16)
Zapisane
renata96
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 41
Galeria Użytkownika

renata96


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 02.08.2023, 19:16:07 »

To wydaje się, że jest bardzo podobny na bazie tego filmu. A to nie warto. To zostanę przy wersji stabilnej. Dziękuję za tą wskazówkę. Nie pomyślałam że może być o tym film na youtube.

Miałam nadzieje na jakieś super dodatki a tutaj prawie wszystko jest podobne. To lepsza ta wersja już znana.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Gimp 2.99.16 - czy warto?
Skocz do: