Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Ustawienie zdefiniowanego koloru w palecie do wyboru.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Ustawienie zdefiniowanego koloru w palecie do wyboru.  (Przeczytany 3078 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
renata96
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 41
Galeria Użytkownika

renata96


Zobacz profil
« : 30.07.2023, 18:44:52 »

Dzień dobry, mam jeszcze jedno pytanie co do Gimpa. Może ma on coś takiego jak ustawienie własnych kolorów. Używam zawsze 2 kolorów zdefiniowanych ręcznie a nie podstawowej palety.

Czy jest możliwość aby gdy wybiera się pędzel i kolory pędzla - tam w tych prostokątach był kolor zawsze taki, jaki sama ustawię? Czyli jak włączam program, wyłączam, używam różnych barw a potem potrzebuję tych swoich zakodowanych kolorów. Aby były tam zawsze pod ręką. Próbowałem zrobić coś takiego, ale ich nie pamiętam. Może jest taka możliwość?

Na razie jeszcze nie znam jego pewnie połowy możliwości.
« Ostatnia zmiana: 07.03.2024, 21:51:00 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 30.07.2023, 19:09:47 »

Która wersja GIMP-a?
Zapisane
renata96
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 41
Galeria Użytkownika

renata96


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 31.07.2023, 14:45:39 »

Dzień dobry, wydaje mi się że jest to najnowsza. Nie znajduje nowszych aktualizacji.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 31.07.2023, 17:02:51 »

Ustaw sobie kolor pierwszoplanowy i kolor tła w przyborniku na taki, jaki ci odpowiada, a następnie wybierz z menu: Edycja -> Preferencje -> Opcje narzędzi -> Zapisz opcje narzędzi i odznacz zapisywanie opcji narzędzi przy zakończeniu.
Możesz też stworzyć sobie własną paletę kolorów i z niej korzystać
Zapisane
renata96
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 41
Galeria Użytkownika

renata96


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 01.08.2023, 14:49:30 »

Postaram się to wypróbować ale już na nowym urządzeniu w następnym tygodniu.

Obecnie przenoszę się ze starego urządzenia. Jeśli to się uda, to bardzo ułatwi mi pracę. Stale muszę otwierać plik z numerkami koloru aby wpisywać (kopiować) do okienka kolory w programie. A tam mam tylko dwa takie kolory ważne o własnej tonacji.

Bardzo dziękuję za dokładną i szybką pomoc.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Ustawienie zdefiniowanego koloru w palecie do wyboru.
Skocz do: