Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Jak w wyeksportowanej jako jpg przezroczystości uzyskać biel
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak w wyeksportowanej jako jpg przezroczystości uzyskać biel  (Przeczytany 2307 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Marcin3232
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 32
Galeria Użytkownika

Marcin3232


Zobacz profil
« : 02.07.2023, 21:12:25 »

Dzień dobry, mam fotoaranżację w której jest trochę dziur z przezroczystością (kratka), nie zapełniam ich edytowanymi plamami, tylko chcę aby na wyeksportowanym jako jpg zdjęciu były białe (bo przeźroczyste chyba nie mogą być). Mi wciął się jakiś kolor którego być może używałem, ale nie pamiętam przy czym. W eksporcie jako png te dziury są czarne. Czyli jak z przeźroczystości na wyeksportowanym jpg uzyskać biel. W miniaturkach w folderze w jpg te dziury są czarne a png białe. Dzięki.
« Ostatnia zmiana: 07.03.2024, 21:47:44 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 02.07.2023, 22:12:47 »

Są czarne, bo w przyborniku jako kolor drugoplanowy czyli kolor tła, masz ustawiony czarny. Zmień przed eksportem na biały - wystarczy kliknąć w te strzałeczki, aby zamienić domyślne kolory miejscami


* kolor.png (10.02 KB, 307x145 - wyświetlony 19 razy.)
Zapisane
Marcin3232
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 32
Galeria Użytkownika

Marcin3232


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 02.07.2023, 22:19:44 »

łee, raczej proste
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Jak w wyeksportowanej jako jpg przezroczystości uzyskać biel
Skocz do: