Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: Button z obrazu wypełnionego deseniem
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Button z obrazu wypełnionego deseniem  (Przeczytany 6485 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
camelia
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.0
Licencja: Copyright
Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 03.04.2023, 18:47:04 »

Witam was serdecznie, jest gdzieś może po polsku tutek jak wykonać button taki jak z tego linku https://www.gimpuj.info/tworzenie-www/wkleslowypukly-button-t13829.0.html ale nie z koloru czy gradientu a z obrazu (w załączniku). Jak dodać na to efekt szła?, pozdrawiam Was i dziękuję.


* chrome.png (770.3 KB, 945x989 - wyświetlony 31 razy.)
« Ostatnia zmiana: 30.04.2023, 12:25:31 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 03.04.2023, 19:29:31 »

Niestety nie kojarzę takiego tutorialu, ale z tą teksturą będzie bardzo trudno, zwłaszcza jeśli ma na niej być wytłoczony napis, to prawdopodobnie będzie słabo czytelny. Na takim pstrokatym, kontrastowym deseniu z bardzo jasnym tłem wszelkie wytłoczenia i fazowanie będą słabo widoczne. Efekt szkła też nie będzie na niej dobrze wyglądał, bo ten efekt najlepiej prezentuje się na ciemnych tłach
Zapisane
camelia
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.0
Licencja: Copyright
Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 03.04.2023, 20:57:43 »

Niestety nie kojarzę takiego tutorialu, ale z tą teksturą będzie bardzo trudno, zwłaszcza jeśli ma na niej być wytłoczony napis, to prawdopodobnie będzie słabo czytelny. Na takim pstrokatym, kontrastowym deseniu z bardzo jasnym tłem wszelkie wytłoczenia i fazowanie będą słabo widoczne. Efekt szkła też nie będzie na niej dobrze wyglądał, bo ten efekt najlepiej prezentuje się na ciemnych tłach

Witaj, bardzo dziękuje Ci za odpowiedz, mi zależy bardziej na tym by powstał z tego button, nie będzie napisu ale dziękuje Uśmiech
Zapisane
camelia
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.0
Licencja: Copyright
Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 03.04.2023, 21:30:13 »

Dokładnie taki efekt chciałabym otrzymać


* Bez nazwyfffffff.png (47.26 KB, 183x171 - wyświetlony 28 razy.)
Zapisane
camelia
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.0
Licencja: Copyright
Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 04.04.2023, 00:21:07 »

Ok, znalazłam cos, tylko nie wiem teraz jak wyciąć formę z kwiatowego by pasowała do szklanego Uśmiech (zaokrąglone narożniki)


* —Pngtree—transparent texture glass button material_4384110.png (336.09 KB, 1024x1369 - wyświetlony 31 razy.)
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 04.04.2023, 09:25:39 »

Otwórz tą grafikę jako nową warstwę powyżej swojej tekstury, wykadruj ją Kadrowanie (w opcjach narzędzia trzeba zaznaczyć: Tylko bieżąca warstwa) tak, aby pozostał tylko ten jeden, wybrany kształt i pewien margines przezroczystego tła wokół niego. Następnie wybierz narzędzie różdżka i w opcjach tego narzędzia ustaw progowanie na 0. Kliknij w przezroczyste tło, aby je zaznaczyć. Zamień zaznaczenie na ścieżkę, a następnie ścieżkę w zaznaczenie (to wygładzi kontury, inaczej na narożnikach będą postrzępione). Przejdź na warstwę z teksturą i wyczyść zaznaczenie klikając DELETE.
Aczkolwiek grafiki, które znalazłaś są zbyt blade i efekt na tej teksturze jest słabo widoczny.
Musiałabym napisać konkretny tutorial stricte pod tą teksturę, a to już dużo szybciej i łatwiej by mi było po prostu zrobić taki przycisk. Jeśli chcesz, to podaj wymiary w pikselach i mogę go dla ciebie zrobić (button, nie tutorial)
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 04.04.2023, 13:00:05 »

https://i.ibb.co/vVKtS1H/Textured-Button.png lub https://i.ibb.co/gDSy9P7/Textured-Button1.png - taki przykładowy zrobiłam, ale przeskalowałam lekko tą teksturę w dół i też nieco ją przyciemniłam, a i tak ten efekt szkła średnio wyszedł. Gdyby ją mocniej przeskalować, to pewnie efekt ogólny byłby jeszcze nieco lepszy, ale nie wiem,czy w ogóle może być przeskalowana, czy chcesz aby deseń pozostał w oryginalnych wymiarach, jedynie przycięty do wielkości przycisku (tu też nie wiedziałam, jaki ma być duży)
Ogólnie bardzo pomocny jest plugin Layer effects i opcja Bevel and Emboss -> Inner Bevel
Jeśli chodzi o sam efekt szkła, to mamy tutorial: https://www.gimpuj.info/index.php/topic,805.0.html

@Edycja:
I jeszcze efekt jak z podlinkowanego w Twoim pierwszym poście tutorialu:

W załączniku XCF
 

* T.button.xcf (601.09 KB - pobrany 16 razy.)
« Ostatnia zmiana: 04.04.2023, 16:06:18 wysłane przez be@ » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: Button z obrazu wypełnionego deseniem
Skocz do: