Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Bamboo wacoom problemow kilka  (Przeczytany 1138 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kukunamuniu
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 15
Galeria Użytkownika

kukunamuniu


Zobacz profil
« : 11.11.2022, 17:46:12 »

 wacoom bamboo fun cth-461
wyciagnalem z szuflady dosc stary tablet, ale dziala w sumie bez zarzutu i nic lepszego nie potrzebuje.
1.
Nie dziala sila nacisku
W innym programie, ktory specjalnie sciagnalem, zeby to sprawdzic dziala bez problemu.
Sciagnalem driver ze strony wacooma, zrestartowalem kompa.
przeinstalowalem nawet GIMPa na 2.10.32,tez nic to nie dalo.
Co gorsza w preferencje/urzadzenia wejsciowe/konfiguracja, w polu wyboru urzadzñ oczywiscie najpierw ustawilem wszystko tak jak znalazlem w gogle, na "ekran" i tak dalej, tez to nic nei dalo. Potem zrobilem cos glupiego, otoz na dole tego pola wyboru jest taki "x" i wykasowalem i pena i erasera....zostal tylko core pointer... Myslalem, ze mozna je jakos latwo dodac ponownie do listy, ale nie znajduje na to patentu, nawet przeinstalowanei GIMPa nic nie dalo....!!! Jak to przyewrocic? Z tym, ze dalej dziala dynamika, np szybkosc przesuwania piorka moze decydowac o grubosci narzedzia, tylko nacisk nic nei dziala....
BArdzo prosze o pomoc, bo juz nie wiem o co chodzi...
Moze jednak cos z driverem?? Ale sciagniety
« Ostatnia zmiana: 11.11.2022, 18:33:25 wysłane przez kukunamuniu » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 11.11.2022, 19:05:13 »

Musiałbyś zapewne zrobić kompletną reinstalację GIMP-a: po odinstalowaniu go, trzeba bardzo dokładnie usunąć wszystkie pliki i foldery powiązane z GIMP-em, zarówno te w katalogu instalacyjnym jak i w folderze użytkownika (użyć wyszukiwarki do ich znalezienia). Przeczyścić rejestr np. CCleanerem lub podobnym, zrestartować system i dopiero wtedy zainstalować GIMP-a ponownie.
Jeśli chodzi o wykrywanie nacisku, to zerknij na dwie ostatnie odpowiedzi w wątku: https://www.gimpuj.info/index.php/topic,54482.msg265384.html#msg265384
Inne przydatne tematy:
https://www.gimpuj.info/index.php?topic=61113.0
https://www.gimpuj.info/index.php?topic=66585.0
https://www.gimpuj.info/index.php?topic=58654.0
Zapisane
kukunamuniu
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 15
Galeria Użytkownika

kukunamuniu


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 13.11.2022, 13:09:44 »

Dziekuje
wiekszosc sztuczek juz przerobilem i nie podzialaly.
Dzisiaj tez przeinstalowalem znowu GIMPa, a przy okazji, tak jak zasugerowales, wyczyscilem wszystko z nim zwiazane w wyszukiwarce. O dziwo, pen i eraser niestety nie pojawily sie na swoim miejscu w preferencje/urzadzenia wejsciowe/konfiguracja dodatkowych...
Wlaczanie gimpa tabletem, zeby dzaialaly wszystkie jego funkcje niestety tez nic nie daje....
Sprawdzalem w necie i w sumie wyglada na to, ze tablety bamboo  wacooma juz nie sa wspierane i na windows 11 (pomylilo mi sie, mam Windows 11 jednak, a nie 10) nie ma juz zadnych sterownikow do nich. Ktos cos tam pisal o jakims konkretnym starszym sterowniku, ktory podobno dziala tez na win11, ale sciagnalem i nic to nie zmienilo. Potem probowalem  jakis OpenTabletDriver, ale tez nic... Smutny
Ogolnie ja sam nie wiem, czy to wina drivera, bo sciagnalem inny program graficzny (nie mialem z nim wczesniej zadnej stycznosci, zainstalowalem go poprostu na probe), jakis MediBangPaintPro i sila nacisku dziala bez problemu.
Sam juz nie wiem. Moglbym kupic nowy jakis tablet w sumie (chociaz jezeli to wynik tego, ze przestali wspierac drivery, to swietny przykald ekologii...dobry tablet musze wywalic na smieci), ale boje sie, ze tez sie okaze, ze nie dziala w gimpie i ze problem lezy gdzie inedziej....
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 13.11.2022, 13:27:31 »

Dzisiaj tez przeinstalowalem znowu GIMPa, a przy okazji, tak jak zasugerowales, wyczyscilem wszystko z nim zwiazane w wyszukiwarce. O dziwo, pen i eraser niestety nie pojawily sie na swoim miejscu w preferencje/urzadzenia wejsciowe/konfiguracja dodatkowych...
Bardzo dziwne. Musiał jakiś pliczek z ustawieniami gdzieś się uchować. Niestety nie wiem, jaka jest ścieżka w Windows 11 Smutny

Tablet zawsze można sprzedać Mrugnięcie Nie wiem, czy chciałeś malować, czy tylko retuszować zdjęcia. Jeśli malować, to faktycznie lepiej użyć programu stricte do malowania, jak choćby darmowa Krita czy ten, o którym wspominasz. Z płatnych, a dobrych i niedrogich warto sprawdzić Affinity Photo (obecnie w promocji 40% taniej) i Clip Studio Paint, który zwykle ma promocję w okolicach Black Friday/Cyber Monday.
Ew. możesz jeszcze wypróbować GIMP Painter
Zapisane
kukunamuniu
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 15
Galeria Użytkownika

kukunamuniu


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 13.11.2022, 13:36:36 »

Sprzedac... No wiesz... ten tablet ma jakies chyba 10 lat... Ktokolwiek by go kupil bedzie mial te same problemy, a oszukiwac zeby sprzedac nie mam zamiaru Uśmiech
"malowac" to wielkie slowo, glownie tworzenie jakichs tam tekstur.  Problem polega na tym, ze pare lat temu jak go ostatnio uzywalem (moj boze, to bylo dwa kompy temu i na ubuntu...), tez na poczatku robil jakies problemy, potem dalo sie jakos skonfigurowac i wszystko dzialalo, pamietam, ze tez wtedy przerobilem z powodzeniem te sztuczke z odpalaniem GIMPa tabletem i wtedy sila nacisku dzialala....
 Mam tez inny problem, ale chyba otworz inny watek na to.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 13.11.2022, 13:41:47 »

Sprzedac... No wiesz... ten tablet ma jakies chyba 10 lat... Ktokolwiek by go kupil bedzie mial te same problemy, a oszukiwac zeby sprzedac nie mam zamiaru :
Dlaczego zaraz oszukiwać? Może nie działa tylko w GIMP-ie, a kupujący będzie używać innych programów? Może nawet innego systemu (wielu użytkowników GIMP-a używa Linuksa i na nim nie powinno być problemu)... Wystarczy zaznaczyć w opisie, że ma problemy w GIMP-ie pod Windows 11. Jeśli nie używałeś go dużo i nie jest wysłużony, to myślę, że można sprzedać. Jednak najpierw sprawdziłabym w innych programach. Aczkolwiek nie wiem, który program będzie najlepszy do tekstur. Można o to spytać na facebookowych grupach graficznych
Zapisane
kukunamuniu
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 15
Galeria Użytkownika

kukunamuniu


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 13.11.2022, 14:01:57 »

Jest wysluzony
O dziwo na linuxie tez roznie bywalo. Wlasnie przesiadlem sie z powrotem na winde, bo juz za duzo problemow sie pojawialo, nie tylko z tabletem.
Nie wiedze szansy na sprzedanie takiego tabletu, przeciez to jest zwykle bamboo... mala zabawka, nie zaden profesjonalny tablet. Iles lat temu dalem za niego pewnie cos kolo 50 euro,  teraz chyba nic nie jest wart. Ale dales mi pewien pomysl. Moge go podarowac komus kto zaczyna swoja przygode z grafika a go nie stac. Chociaz dzisiaj kazdego na wszystko stac Mrugnięcie
Jezeli nie bedzie innego wyjscia, nawet z nowym tabletem, to w koncu przesiade sie z GIMPa na inny program ,ale nie rzoumiem ,czemu GIMP mialby byc wyjatkiem, w ktorym nie dziala sila nacisku. Wspominalem, ze sciagnalem pierwszy z brzegu program do malowania i sila nacisku dziala.
Zapisane
kukunamuniu
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 15
Galeria Użytkownika

kukunamuniu


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 19.11.2022, 09:32:14 »

Ok...Temat zakonczony. kupilem sobie deco XP Pen pro i wszystko dziala idealnie. Poprostu bamboo byl za stary juz i najwidoczniej juz sterowniki byly nie do ogarniecia. Szkoda, ale nowy tablet  jest duzo lepszy, wiec za 90  euro bylo warto. Dziekuje za chec pomocy Uśmiech
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 19.11.2022, 17:33:41 »

Też mam jakiegoś starego bambusa, ale ostatnio używałam go z GIMP 2.8 pod Windows 7 (zresztą nadal mam tę wersję GIMP-a obok 2.10 i nadal używam Win7 Język). Teraz leży odłogiem, bo tak naprawdę nie potrafię rysować na tablecie bez wyświetlacza. Dlatego używałam go tylko do retuszu albo obrysowywania zeskanowanych rysunków tradycyjnych. Jakbym miała kupić nowy tablet, to tylko z wyświetlaczem, bo najwyraźniej mój mózg nie ogarnia takiego sposobu rysowania Duży uśmiech
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: Bamboo wacoom problemow kilka
Skocz do: