Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Wygładzanie faktury  (Przeczytany 674 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kintaro
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 19
Galeria Użytkownika

kintaro


Zobacz profil
« : 11.03.2022, 11:28:21 »

Dzień dobry,
Piszę z takim zapytaniem. Bo mam obrazek, klient chce żeby zrobić z niego wydruk na koszulce. Niestety, moja drukarka nie potrafi sobie poradzić z tym zdjęciem i po wydruku na koszulce, nadruk jest strasznie ciemny i klient nie chce go zaakceptować. Zauważyłem, że moja drukarka ma problem z obrazkami z "chropowatymi", takimi z "włoskami", załączam fotografię. Chodzi o to, czy można z obrazka pozbyć się tych rzeczy, o których piszę i zrobić go bardziej gładki? Jak już zdjęcie jest gładkie, to drukarka dobrze oddaje to na koszulkę.Byłbym wdzięczny za podpowiedzi.


* fnaf 3004 h.png (1348.52 KB, 1400x788 - wyświetlony 43 razy.)
« Ostatnia zmiana: 09.04.2022, 21:04:11 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 11.03.2022, 11:43:16 »

Mam nadzieję, że obraz w załączniku, to nie oryginał, który drukujesz, bo ma zbyt małą rozdzielczość i do tego jest nieco kiepskiej jakości (widać jakieś artefakty na czarnym tle). Można nieco rozjaśnić za pomocą krzywych kolorów (tak żeby nie rozjaśniać najciemniejszych tonów). Do wygładzenia najprostszym narzędziem jest Wybiórcze rozmycie Gaussa (trzeba sobie metodą prób i błędów ustalić odpowiednie parametry). Po użyciu filtra można jeszcze miejscowo poprawić narzędziem Rozmazywanie Rozmazywanie Więcej możliwości daje doinstalowanie wtyczki G'MIC i użycie filtrów do wygładzania z zakładki Repair.
Filtry należy zastosować na kopii warstwy z grafiką, aby później wymaskować elementy, które nie powinny być rozmyte, jak np. oczy
« Ostatnia zmiana: 11.03.2022, 12:04:37 wysłane przez be@ » Zapisane
kintaro
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 19
Galeria Użytkownika

kintaro


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 11.03.2022, 12:09:53 »

dzięki za odpowiedź, będę się bawił i próbował, pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Wygładzanie faktury
Skocz do: