Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: gradient  (Przeczytany 1968 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
mtz
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

mtz


Zobacz profil
« : 27.08.2007, 11:52:09 »

Witam.

Ostatnio przeglądając portfolio pewnego człowieka spodobał mi się bardzo taki gradient: http://www.mpowroznik.com/otton/.  Próbowałem wykonać go samemu ale efekt końcowy jest mierny - patrzyłem gradient z użyciem najjaśniejszego koloru z góry i najciemniejszego ze środka. I chciałbym zapytać jakiegoś doświadczonego forumowicza jak mam dobrać kolory żeby tak ładnie to wyszło.
Zapisane
lion
Gość
« Odpowiedz #1 : 27.08.2007, 11:55:53 »

Moze wypelnij fioletowym cale pole, potem na nastepnej warstwie dawaj 2/3 bialego o malym kryciu, a na nastepnej 1/3 bialego o kryciu 80%
Zapisane
mtz
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

mtz


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 27.08.2007, 12:17:02 »

A mógłbyś przedstawić swój pomysł w postaci rysunka ? Bo zbytnio to nie daje zamierzonego efektu. Chcę aby to był gradient i tak samo płynnie przechodził z jasnego niebieskiego w ciemniejszy a potem w biały. I aby kolory się w bliskim stopniu zgadzały.
Zapisane
lion
Gość
« Odpowiedz #3 : 27.08.2007, 12:57:03 »

duzo tu do rysunku nie ma -

1. wypelnij granatem tlo
2. zrob nowa warstwe i zaznaczeniem prostokatnym zaznaczasz od dolu na cala szerokosc jak najwiecej w gore, ale zostawiasz troche poza zaznaczeniem u gory!!
3. wypelniasz zaznaczenie bialym kolorem
4. rozmywasz gausem od 5px do 15px
5. zmieniasz krycie warstwy na 10%

i tak powtarzasz punkty od 2 do 5, z tym ze zaznaczasz coraz mniejsza czesc obrazka i dalej coraz wieksze krycie warswy

Proste Chichot
Zapisane
mtz
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

mtz


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 27.08.2007, 18:09:38 »

Owszem bardzo proste ale efekt mija sie z celem bo chyba sie zle zrozumielismy. Mam na mysli gradient z menu tej stronki, a nie te belki granatowe, ktore mozna wykonac poprzez zwykla opcje gradientu.


Dlatego napisalem na forum zeby mi ktos podpowiedzial jakie mam kolory dobrac zeby taki piekny efekt mi wyszedl jak na tym screenie. @Lion mimo wszystko dziekuje Ci za poswiecenie czasu Uśmiech
Zapisane
ubivbehwbcvjh
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 182
Galeria Użytkownika

ubivbehwbcvjh


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 27.08.2007, 19:11:59 »

no to masz tam miejsce z najciemniejszym niebieskim no nie?
i od tego miejsca w jedną stronę ciągniesz gradient do jaśniejszego niebieskiego (w tym przypadku do góry), a w drugą stronę, czyli do dołu gradient od ciemnego niebieskiego tego samego do białego
Zapisane

mtz
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

mtz


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 27.08.2007, 20:44:07 »

Takie cos mi wyszlo:

http://mtz29.za.pl/gradient.jpg

czyli tak jak chcialem, uzylem 2 warstw z czego druga miala zaznaczenie ok. 55% do tego wylaczone: dithering i nadprobkowanie adaptywne. Na drugiej warstwie dodatkowo ustawilem przesuniecie na 50.

Dziekuje za pomoc.
Zapisane
lion
Gość
« Odpowiedz #7 : 28.08.2007, 08:56:38 »

mozna i tak...

obrazek nie dziala Uśmiech
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: gradient
Skocz do: