Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Jaki tablet  (Przeczytany 5973 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kifer71
Gość
« : 18.11.2006, 17:04:33 »

Chcę kupić tablet, jeśli ktoś z was ma jakieś doświadczenie lub może polecić dobrą markę to czekam na podpowiedzi.
Zapisane
Shah
Emeryt

Reputacja: 18 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
JID: shah@jabber.aster.pl
Wiadomości: 498
Galeria Użytkownika


Użytkownik zbanowany


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 15.12.2006, 11:15:17 »

@Kifer71 śledź ten wątek na pewno coś z niego wyniknie Uśmiech
Zapisane

mauf
√ ι ק

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: umariusz@jabster.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 464
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 15.12.2006, 11:27:08 »

Ciekawe czy @Kifer71 śledzi ten wątek?  Chichot Ja tydzień temu kupiłem wacom Graphire4 classic xl.
Za krótko go używam żeby coś konkretnego powiedzieć. Na razie tylko tyle że Linux+Gimp+Wacom działają całkiem sympatycznie, natomiast Windows+Gimp+Wacom nie bardzo. Tzn. pod windą nie mogłem poprawnie skonfigurować Gimpa do działania z tabletem. Ale nie rozwodziłem się nad tym za bardzo bo na co dzień korzystam z Linuksa. Na razie wprawiam się w pracy z tabletem, bo lata używania myszki zrobiły swoje, a tablet wymaga troszkę innych zachowań ręki.
Jak nabiorę wprawy to jeszcze coś skrobnę tutaj. ( jak nie zapomnę ) Duży uśmiech
Zapisane
Kifer71
Gość
« Odpowiedz #3 : 15.12.2006, 20:55:50 »

Kifer71 jak najbardziej śledzi ten wątek i cieszy się, że w końcu ktoś się odezwał.
Zapisane
mauf
√ ι ק

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: umariusz@jabster.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 464
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 15.12.2006, 21:06:53 »

Tak na gorąco: Od paru godzin retuszuję archiwalną fotkę którą dziecko potraktowało chyba cyrklem, i muszę powiedzieć że całkiem sympatycznie używa się tego tableciku ( głównie klonowanie ), mam wrażenie że pozwala to na większą precyzję niż mysz. I ręka mi nie drętwieje jak przy myszy.

Pod tym adresikiem, wątek o tabletach: http://forum.oceaneffects.com/viewtopic.php?t=108&sid=0f676a839c635d1827a8889cb23e4a7d
Zapisane
Aleksander
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
JID: aleksander@gimpuj.info
Wiadomości: 32
Galeria Użytkownika

Aleksander


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 24.12.2006, 00:31:13 »

Ja osobiście dopiero zamierzam kupić tablet - zapoznałem się z rynkiem i oto, do czego doszedłem: (UWAGA, SUBIEKTYWNE!)

Na rynku znajdziemy dwie warte uwagi marki - Pentagram i Wacom. Wszystkie Noname, różne "okazje" z Allegro są co prawda bardzo tanie, ale jakość odpowiada w tym wypadku cenie Uśmiech.

Pentagram jest firmą klasy średniej. Oferuje dość tanie tablety i może okazać się dobra, jeżeli w kieszeni pusto, a my chcemy spróbować czym to się je. Niektórzy są zniesmaczeni jakością wykonania i trwałością Pentagramów. Co jakiś czas zdarza się, że model psuje się po 2-3 miesiącach użytkowania - ale od czego jest gwarancja Uśmiech. To jest właśnie powód, dlaczego nie powinniśmy robić zakupów elektroniki na allegro. No, czasem możemy także dostać ziemniaki Uśmiech. Pentagram zwykle daje 24-miesięczną gwarancję na swoje urządzenia.

Wacom to marka z najwyższej półki, jedna z najlepszych, jeżeli nie najlepsza na świecie. Drogie, ale rekompensują to jakością, trwałością i ergonomią. Jeżeli mamy więcej pieniędzy (w modelach A6 różnice nie są tak duże, dla lepszych/większych mogą osiągać 300% ceny Pentagramów!), powinniśmy zainwestować własnie w tą markę. Niektórzy profesjonaliści powiadają, że to są JEDYNE tablety ze 100%tową zawartością tableta w tablecie. Wacom także daje dwuletnią gwarancję, a za około 200 złotych możemy przedłużyć ją dwukrotnie.

Krótki opis i porównanie modeli dostępnych dla śmiertelników:

Pentagram Quadpen, którego właścicielem jest np. josio. Koszt to około 199 złotych.
Dla niektórych dość mały, nawet ZA mały, ale zapewniam, że A6 to wystarczająca wielkość. Niektórzy zawodowcy pracują na tabletach A6 i A5 - większe dobre są tylko do odwzorowywania map - ale strasznie męczą dłonie. Przy tym modelu warto się zastanowić, bo za 30 złotych więcej możemy dostać Wacoma, a mianowicie:

Wacom Volito.2 A6 - 229 złotych.
Konkurencyjny tablet Wacoma. Osobiście uważam, że trzy dychy nie jest dużą kwotą, bo tablet to zakup na dłużej...

Wacom Graphire.4 A6 Classic - koszt rzędu 400 złotych.
Wśród "profesjonalistów" Graphiry są znacznie bardziej lubiane od Volitów - mając dwa razy większą rozdzielczość i tzw. ExpressKeys, czyli klawisze wbudowane w Tablet. Także specjalna nakładka, między którą a tabletem możemy włożyć zdjęcie/obrazek do odrysowania jest dość przydatna. Jeżeli decydujemy się na ten model, za 25 złotych więcej dostaniemy komercyjną wersję Paint Shop Pro X PL - co chyba się opłaca.

Teraz A5, kategoria o dwa razy większej powierzchni roboczej.

PENTAGRAM O’pen XL (A5) - 220 złotych.
Cenowo rozwiązanie bardzo korzystne, za to w internecie krąży bardzo duża liczba negatywnych opinii. Model chyba najczęściej psujący się wśród Pentagramów. Nie wiadomo po co ktoś dołączył myszkę Uśmiech

Wacom Graphire.4 Classic XL A5 - 799 złotych, czyli prawieże czterokrotność ceny Pentagrama.
Patrz opis Graphira A6, te same dane techniczne, różni się tylko wielkością. Jak widać, dla śmiertelników bardziej opłaca się kupić trzy O'Peny i korzystać z nich przez podobny okres Uśmiech.

Wśród Pentagramów pojawiła się nowość - Titan. Jest to bardzo dobrze rokujący produkt za 499 złotych - w rozmiarze A4, dla architektów lub projektantów. Polecam zapoznać się z opiniami, np. tu.

Wszystkie Wacomy mają kabel 1.5 m, natomiast istnieje specjalna wersja Studio, bezprzewodowa i droższa o jakieś 50%. Ja wolę kabel Język

Nie wiem jak jest z Pentagramami, może któryś z posiadaczy nas uświadomi.


Na różnych forach graficznych znajdziemy ogromną ilość informacji o tabletach, ja sam polecam photoshop.pl (konkurencja Mrugnięcie): Tu, Tu, Tu, Tu, Tu i Tu.

I to chiba tyle.
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 06.01.2007, 10:07:25 »

http://www.idg.pl/news/104713.html

Może kogoś zainteresuje:) taki nius.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeSprzęt dla grafików (Moderator: Hasia)Wątek: Jaki tablet
Skocz do: