Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiSzukamWątek: Skrypt generujący strzałki z wymiarami i odbicie lustrzane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Skrypt generujący strzałki z wymiarami i odbicie lustrzane  (Przeczytany 4055 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
anakin9
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

anakin9


Zobacz profil
« : 11.10.2019, 17:11:58 »

Witam
Jestem na Waszym forum zupełnie nowy.
Z Gimpa korzystam wyłącznie do prostej edycji grafiki produktów. Nie mam ani wiedzy ani za bardzo talentu jaki Wy tutaj prezentujecie.
Potrzebuje dwa proste i szybkie rozwiązania:

- Skrypt którym w szybki sposób wygeneruję strzałki z wymiarem przy produkcie
- Skrypt który zrobi mi lustrzane odbicie produktu - jakby stał na jakims szklanym stole. Istnieje w ogóle coś takiego ?

Pozdrawiam

//be@: Poprawiłam tytuł. Przeczytaj: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,62496.0.html pkt.3
« Ostatnia zmiana: 13.11.2019, 03:45:30 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 11.10.2019, 22:36:38 »

Jeśli chodzi o odbicie lustrzane, to taki filtr znajduje się we wtyczce G'MIC. Filtr nazywa się Reflection i jest w zakładce Deformations. Przy czym będzie to odbicie 2D i przedmiot musi być wycięty z tła. Odbicia 3D nie uzyskasz w GIMP automatycznie, a nawet ręcznie w wielu przypadkach będzie to trudne i żmudne lub praktycznie niemożliwe.

Co do wymiarowania, to są skrypty rysujące strzałki, np.: https://www.gimpuj.info/index.php/topic,59925.0.html, ale o generowaniu wymiarów nic mi nie wiadomo...
« Ostatnia zmiana: 12.10.2019, 01:49:37 wysłane przez be@ » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiSzukamWątek: Skrypt generujący strzałki z wymiarami i odbicie lustrzane
Skocz do: