Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Wielokolorowe wypełnienia
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Wielokolorowe wypełnienia  (Przeczytany 1131 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
truflova
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

truflova


Zobacz profil
« : 16.10.2018, 00:50:11 »

Witam. Moja przygoda z gimpem zaczęła się niedawno. Zapoznałam się odrobinę z programem, przerobiłam kilka zdjęć, stworzyłam banner przy pomocy tutoriali, więc bardzo proszę o wyrozumiałość w razie mojego niezrozumiałego tłumaczenia.  Mrugnięcie

Obecnie chcę zrobić banner. Tło zrobiłam już w jednolitym kolorze a na nim znajdują się figury, które chciałam wypełnić w wybranych przez siebie odcieniach. Wymyśliłam sobie, że chcę zrobić wypełnienie tych figur w trzech/czterech kolorach, które będą przez siebie łagodnie przechodziły - tzn. nie będzie ostrych granic między jednym kolorem a drugim. I tu następuje problem, ponieważ nie wiem jak się za to zabrać.  Chichot

Będę bardzo wdzięczna za dokładną instrukcję jak to wykonać Uśmiech

//be@: Poprawiłam tytuł. Przeczytaj: https://www.gimpuj.info/index.php/topic,62496.0.html pkt.3
« Ostatnia zmiana: 17.10.2018, 14:34:33 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 16.10.2018, 00:53:29 »

Wystarczy użyć narzędzia gradient Gradient. Mam nadzieję, że te "figury" masz na osobnej warstwie, bo inaczej może to być kłopotliwe i pracochłonne. Dokładniejszych instrukcji nie mogę udzielić nie wiedząc, której wersji GIMP-a używasz i nie widząc tej grafiki
Zapisane
truflova
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

truflova


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 17.10.2018, 03:35:01 »

Dziękuję Uśmiech
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 17.10.2018, 14:27:58 »

Gdybyś potrzebowała bardziej szczegółowych wskazówek, to daj znać, ale wtedy musisz nieco dokładniej opisać problem i podać wersję GIMP-a
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Wielokolorowe wypełnienia
Skocz do: