Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: [ROZ] Efekt wypukłości i połysku na ikonkach
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Efekt wypukłości i połysku na ikonkach  (Przeczytany 3278 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Sztywnykgr
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 13
Galeria Użytkownika


ManiaZabijania


Zobacz profil
« : 19.08.2018, 20:47:41 »

Witam,

Nie wiem czy jeszcze aktywne jest to forum ale zawsze w gimpie pomocy szukalem tutaj wiec warto sprobowac Chichot

Potrzebuje zeby mi ktos wytlumaczyl jak zrobic efekt takiego blyszczacego wypuklego przycisku na ikonce, nie wiem czy dobrze to opisalem dlatego zostawiam screeny standardowych ikonek, i takich jakie ktos sobie sam zrobil, ktore chcialbym zrobic w podobny sposob.

Standardowe ikonki:


Przerobione ikonki:


Wyglada to tak jakby ktos dodal tylko zaznaczeniem epileptycznym w gornej czesci polysk na bialo jak w userbarach, no ale wedlug mnie te ikonki sa jeszcze troche bardziej wypukle no i zwyklym zaznaczeniem takiego efektu polysku tez nie jestem w stanie zrobic.

Dziekuje za pomoc, pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 15.03.2022, 22:00:04 wysłane przez be@ » Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 20.08.2018, 08:02:45 »

Zaglądam codziennie, ale nie jestem tutaj przez cały czas, więc czasami trzeba trochę poczekać na odpowiedź. Jest kilku użytkowników, którzy wciąż tu od czasu do czasu zaglądają, ale rzadko się udzielają.
Co do efektu połysku, to po prostu kliknięte miękkim pędzlem w kształcie eliptycznej obręczy. Mniej więcej tak powinien ten pędzel wyglądać:



Kształt połysku widać najlepiej na ostatniej ikonce (nr 6)

Można sobie taki zrobić np. przy pomocy gradientu albo filtra Błysk gradientowy. Ew. szukać gotowców pod hasłem lens flare
Poza tym widać jeszcze zacienienie dolnych narożników i być może też krawędzi (ledwo co widać na takich małych obrazkach). Coś jakby na dolną połowę obrazka dodano ciemną winietę, a może nawet jest na całym obrazku.
« Ostatnia zmiana: 20.08.2018, 12:11:58 wysłane przez be@ » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: [ROZ] Efekt wypukłości i połysku na ikonkach
Skocz do: