Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Tworzenie tekstury bezszwowej ze zdjęcia dachówek
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Tworzenie tekstury bezszwowej ze zdjęcia dachówek  (Przeczytany 1715 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Pyrol
Gość
« : 26.03.2018, 17:23:50 »

Siema, przerabiałem sobie właśnie zdjęcie żeby z tego teksture zrobić, ale po "ztilesowaniu" go nie wygląda to za dobrze - widać połysk. Jest jakiś sposób żeby to zrównać jakoś bo jak tak patrzę po filtrach i po kolorach nie ma za bardzo takiej opcji ;(.

Dzięki za pomoc

//be@: zmieniłam tytuł
« Ostatnia zmiana: 06.04.2018, 05:29:11 wysłane przez be@ » Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 26.03.2018, 17:26:53 »

Cytuj
Zrównanie tekstury tak by była zrównana

Hę?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 26.03.2018, 17:39:32 »

Ja też niestety nie wiem, o co dokładnie chodzi. Musisz załączyć tutaj tę teksturę lub zdjęcie i dokładnie opisać, co chciałbyś zmienić.
Jeśli jest to jakaś jasna plama (pisałeś o połysku) to można ją przyciemnić lub całkiem zatuszować, ale musiałabym ją zobaczyć, żeby móc doradzić najlepszy sposób
Zapisane
Pyrol
Gość
« Odpowiedz #3 : 26.03.2018, 18:56:13 »

Ajeju... sorki, wgrąłem teksturę, ale nie załączyłem do tematu - tutaj macie Mrugnięcie

Ukryta treść (kliknij aby pokazać/schować)
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 26.03.2018, 19:14:10 »

Tutaj problemem nie jest jakaś plama światła, tylko kąt pod jakim są oświetlone poszczególne dachówki. Na te przy lewej krawędzi zdjęcia światło pada od przodu, a te przy prawej krawędzi są oświetlone bocznie. Różnicę widać również pomiędzy górną i dolną częścią zdjęcia - na górze dachówki rzucają większy cień. Tego niestety nie da się "wyrównać" i z takiego zdjęcia raczej nie zrobisz w GIMP-ie bezszwowej tekstury, która będzie dobrze wyglądać. Może ew. gdybyś użył mniejszego fragmentu, na którym dachówki wyglądają jednakowo...
Zapisane
Pyrol
Gość
« Odpowiedz #5 : 26.03.2018, 20:25:13 »

Nie liczyłem na to, że znajdę rozwiązanie, ale myślałem, że może jednak jest jakiś sposób żeby to zrobić. Tal czy inaczej poradziłem sobie z blenderem Mrugnięcie - zobacze jak to będzie wyglądało w grze... Przy okazji będę miał realistyczną normal mapę Mrugnięcie


Ukryta treść (kliknij aby pokazać/schować)
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Tworzenie tekstury bezszwowej ze zdjęcia dachówek
Skocz do: