Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Automatyczne dodawanie własnego znaku wodnego
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Automatyczne dodawanie własnego znaku wodnego  (Przeczytany 1911 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ZmęczonyPaintem
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

ZmęczonyPaintem


Zobacz profil
« : 14.02.2018, 23:35:12 »

Cześć
Jestem kompletnie zielony w gimpie, znam go na tyle, na ile obejrzę filmiki na YT, więc za skróty myślowe czy inne błędy przepraszam:)
Mam stronę internetową. Każdą fotkę przed dodaniem oznaczam swoim logo w rogu zdjęcia. Zdjęcia miewają rożne rozmiary i różne formaty(4:3, 16:9 itp). Obecnie za każdym razem fotkę edytuję w gimpie, dodaje tam logo, zapisuje i dopiero wysyłam na serwer, co jest uciążliwe. Czy istnieje jakiś sposób, aby odpalając Gimpa w kilku kliknięciach zawsze w tym samym miejscu, niezależnie od rozmiaru i formatu(czyli bez tracenia czasu na skalowanie logo do rozmiaru fotki) umieszczał logo ten program?
« Ostatnia zmiana: 06.04.2018, 05:41:03 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 14.02.2018, 23:47:23 »

Jest możliwość nałożenia logo na wiele zdjęć jednocześnie, jednak nie ma opcji, w której program będzie automatycznie skalował logo proporcjonalnie do wymiarów zdjęcia. Możesz sobie przygotować kilka wersji logo w różnych rozmiarach i wyeksportować do osobnych plików PNG, aby mieć już gotowe, przeskalowane, tylko do nałożenia.
« Ostatnia zmiana: 20.02.2018, 13:23:37 wysłane przez be@ » Zapisane
ZmęczonyPaintem
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

ZmęczonyPaintem


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 15.02.2018, 00:59:02 »

Rozumiem.
Jak zrobić, aby logo było zawsze w proporcji powiedzmy 10% od prawego, dolnego rogu? Chodzi mi o umieszczenie i ręczne skalowanie w Gimpie, obecnie "na oko" mniej więcej skaluje.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 15.02.2018, 01:09:30 »

Obraz -> Prowadnice -> Nowa prowadnica (w procentach) (odległość jest liczona od lewego, górnego narożnika). Ustaw sobie pionową i poziomą, w menu Widok zaznacz Przyciąganie do prowadnic, dodaj logo i wyrównaj do prowadnic. Jeśli chodzi o skalowanie, to już musisz sobie obliczyć wymiary logo wg wymiarów zdjęcia. Można też powielić warstwę ze zdjęciem i przeskalować ustawiając % w jednostkach skalowania. Wtedy będziesz widział wymiary, jakie powinno mieć logo, po przeskalowaniu tej warstwy
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Automatyczne dodawanie własnego znaku wodnego
Skocz do: