Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Jak namalować taką kurtynę jak w teatrze?
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak namalować taką kurtynę jak w teatrze?  (Przeczytany 2555 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
SabaruPL
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

SabaruPL


Zobacz profil
« : 23.10.2017, 11:56:18 »

Witam. Jak namalować taką lub podobną kurtynę jak na obrazku poniżej w Gimpie.

http://s10.ifotos.pl/img/kurtynajp_qrsxaqa.jpg
« Ostatnia zmiana: 20.12.2017, 20:55:49 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 23.10.2017, 12:04:09 »

To jest raczej zdjęcie. Namalowanie czegoś takiego wymaga po prostu umiejętności. Jeśli potrafisz malować na kartce, to tak samo namalujesz w GIMP-ie. Tyle, że będziesz raczej potrzebować tabletu graficznego. Umiejętność malowania nie ma nic wspólnego z obsługą programu GIMP. Tego musisz się nauczyć sam
Natomiast coś zbliżonego można uzyskać przy pomocy filtrów, ale to też wymaga pewnego wyczucia i doświadczenia. Polecam tutoriale:
https://www.gimpuj.info/index.php/topic,1857.0.html
https://www.gimpuj.info/index.php/topic,22802.0.html
Zapisane
SabaruPL
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

SabaruPL


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 23.10.2017, 12:31:05 »

Nawet przez myśl mi nie przeszło że to może być zdjęcie choć sam robię zdjęcia aparatem i wykorzystuje je w moich pracach. Ktoś musiał je obrobić w jakimś programie graficznym bo zwykle zdjęcia robione aparatem trochę inaczej wyglądają i to mnie zmyliło. Kurtynę z ciekawości dodałem właśnie do mojej pracy i wygląda to bardzo ładnie ale ze względu na prawa autorskie nie mogę tego wykorzystać. No nic dzięki za odpowiedź bo ja raczej czegoś takiego nie zrobię. Zrobienie takiej kurtyny wygląda na dość trudne.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 23.10.2017, 12:34:15 »

Nie jestem fotografem, ale tak na oko wygląda mi to na zdjęcie, tyle że pewnie nieco podrasowane, jednak głowy sobie uciąć nie dam.
Generalnie ta kurtyna ze zdjęcia jest dość mocno skomplikowana. Prostą można w GIMP-ie zrobić przy użyciu filtrów.
https://www.youtube.com/watch?v=kHsD_SupQoA - znalazłam jeszcze taki tutek na YT. Efekt dość słaby ale podobnym sposobem można na pewno zrobić coś znacznie lepszego. Trzeba się tylko postarać.
Bardzo realistyczne efekty można natomiast uzyskać w programach 3D
Zapisane
SabaruPL
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

SabaruPL


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 23.10.2017, 13:20:46 »

Tego linka co mi podsunąłeś to są właśnie triale jak zrobić podobną kurtynę w programie np. 3ds max. Pracuje właśnie w takim programie i spróbuje to zrobić. Tylko że jak ja szukałem jak to zrobić w tym programie to mi nic nie znalazło.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 23.10.2017, 13:27:12 »

Nie rozumiem, przecież podany przeze mnie link do YT, to tutorial do GIMP-a. Nie oglądałam go jakoś dokładnie, tylko pobieżnie przejrzałam, ale zdecydowanie jest to GIMP
Zapisane
SabaruPL
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

SabaruPL


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 23.10.2017, 17:41:23 »

Trochę źle to ująłem. Ten link co mi podałeś to owszem jest do gimpa ale w propozycjach po prawej stronie wyszukało mi też jak zrobić podobną kurtynę w 3ds max.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Jak namalować taką kurtynę jak w teatrze?
Skocz do: