Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Zmiana tekstu w animowanym Gifie
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Zmiana tekstu w animowanym Gifie  (Przeczytany 3447 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
tomas91
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika

tomas91


Zobacz profil
« : 29.11.2016, 18:51:11 »

Witam,

Mam sobie animowany gif jak ten http://www.blasty.pl/upload/images/gif/2016/11/tak-wyglada-zycie-na-studiach_2016-11-29_14-23-55.gif i potrzebuje zmienić jego napis.

Jestem początkujący w GIMpie dlatego prośba o szczegóły jak mam to zrobić. Na razie udało mi się otworzyć gifa w gimpie, ale szczerze pomimo kilkudziesieciu minut i szukania w google nikt nie podaje informacji jak można to zrobić, zaczynam zastanawiać się czy to jest możliwe ?

Chodzi mi o nawet zasłonięcie tekstu kawałkiem innej warstwy i na tej warstwie dodanie innego tekstu.

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,
Tomek

//be@: Proszę podawać odnośniki bezpośrednio do obrazka, nie do strony na której się znajduje. Poprawiłam
« Ostatnia zmiana: 20.12.2016, 18:36:38 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 29.11.2016, 18:56:41 »

A dlaczego w takim dziwnym dziale? Przenoszę

Wystarczy dodać nową, przezroczystą warstwę, zaznaczyć na niej napis zaznaczeniem prostokątnym i wypełnić czarnym kolorem. Następnie dodać w tym miejscu swój tekst, połączyć warstwę tekstową z czarnym prostokątem i nałożyć na wszystkie warstwy/klatki animacji za pomocą skryptu Overlay background. Nakładana warstwa musi się znajdować na samym dole stosu warstw
Zapisane
tomas91
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika

tomas91


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 30.11.2016, 13:27:01 »

Witam @Be

Bardzo dziękuje za pomoc i przepraszam za nieumyślne umieszczenie linku do strony zamiast do gifa.

Czy znasz może jakiś tutorial na youtubie ? nie wiem czy sam znajde własnie to o czym piszesz, byłbym wdzięczny.

PS. Czy w GIMP dałoby rade modyfikować w ten sam sposób także filmiki avi,mp4 ?

Pozdrawiam
Tomek
Zapisane
tomas91
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika

tomas91


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 30.11.2016, 14:14:45 »

Poradziłem sobie ! Chichot jeszcze raz dzięki
Zapisane
tomas91
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika

tomas91


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 30.11.2016, 14:31:22 »

Przepraszam mam jeszcze jedno pytanie - a gdyby obrazek GIF nie miał miejsca na górze do wpisania tekstu w jaki sposób mogę rozszerzyć GIFa ?

Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 30.11.2016, 15:15:41 »

Trzeba zwiększyć wymiary płótna: Obraz -> Wymiary płótna i wymiary warstw dopasować do wymiarów obrazu: Warstwa -> Dopasuj warstwę do wymiarów obrazu. Można doinstalować skrypt, który wykona tę czynność dla wszystkich warstw: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,52460.msg251740.html#msg251740
A jeśli chodzi  edycję filmów, to można fragment filmu przekonwertować do formatu GIF: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,6679.0.html
Do samej edycji filmów trzeba już sobie poszukać innego programu. Popularny i prosty w obsłudze jest np. Windows Movie Maker.
« Ostatnia zmiana: 30.11.2016, 17:09:40 wysłane przez be@ » Zapisane
tomas91
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika

tomas91


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 30.11.2016, 23:51:54 »

Ostatnie pytanie Uśmiech rozszerzyłem gif`a ale miejsce puste jest pod gifem - w jaki sposob przesunac wszystkie warstwy na dół żeby miejsce na napis było nad gifem ?

PS. Piszesz doskonałe instrukcje - nawet totalny amator jak ja jest w stanie wszystko wykonać Uśmiech
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 30.11.2016, 23:55:32 »

Trzeba połączyć wszystkie warstwy klikając ikonę łańcucha z wciśniętym SHIFT-em (w oknie warstw, obok ikony oka Widoczność warstwy, nieaktywna jest niewidoczna, więc klikasz w ten pusty kwadracik przy oczku). Połączone warstwy możesz przesuwać używając narzędzia przesuwanie Przesuwanie. Aby przesunąć precyzyjnie, można tylko kliknąć narzędziem w obraz i następnie użyć strzałek klawiatury.
Zapisane
tomas91
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika

tomas91


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 01.12.2016, 00:08:08 »

Bardzo dziękuje udało się.

Pozdrawiam serdecznie.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Zmiana tekstu w animowanym Gifie
Skocz do: